škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 fabrika çıkış lastik markaları

Anatolia · 133 · 40732

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;597967
WR D4 tam olarak ne aldın arkadaşım?. Açık olarak yazarmısın;

Nokian 185/65 R15 88T WR D4 Oto Kış Lastiği mi yoksa farklı mı?

Tekrar Merhaba ;
Ben orjinal ebatlarını bozmamak için Nokian 185/60 R15 84T WR D4 aldım.2016 Finlandiya üretimi..Şimdilik gayet iyi..tavsiye ederim :gut:

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;596706
Benim araba 2016 model bende de NEXEN var..Ama kışlıkları taktım bugün onları NOKİAN WR D4 aldım ..:gaz:

SÜper tercih :ok::ok:

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2016 Haziran sonu almıştım aracımı. Üzerinde 2015 yılı Nexen yazlık lastikler vardı. 3 hafta önce 185 65 15 Good Year UltraGrip 9 aldım.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Nexeni üreten, satın alan, onu Fabiama takan herkese selamlarım olsun..

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598327
O Nexeni üreten, satın alan, onu Fabiama takan herkese selamlarım olsun..

bi sıkıntı mı çıkardı niye öyle dedin :confused:

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt sınıfı E, Su atma C, konfor hiç yok her çukurda tokurduyor süspansiyonlar. Bu lastiklerin bir alt kalitesi içi dolgulu bisiklet lastiği olabilir

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu nexen lerden kurtulmak istiyorum  aracım 4100 km de. Yerine michelin energy saver + veya Goodyear efficient grip performance alacağım galiba. Kisin oldugu icin de fiyatlar uygun olir diye dusunuyorum. Nexen lastikler çok ses yapıyor bir de tak tuk gidiyorum. Aracın içinde trim sesleri oluşmaya başladı darbelerden o kadar yani. Ne yapabilirim, sizce  bayi bu lastikleri ikinci el olarak alır mı ? Seçtiğim lastikler konusunda da ne dersiniz?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5358]ilkerol[/MENTION] Michelin çok yumuşak lastik cabuk pert oluyor. Yerinde olsam Continental bakardım. O trim sesleri oluyor zaten Nexenle alakalı değil ama evet katılıyorum Nexen çok ses yapıyor ve kalitesiz bir lastik acilen değiştirmeni öneririm. Ama şuan alacağın bir yazlık lastiğin üretim tarihi eski olabilir onu iyice araştır. Ayrıca ben 185/60/15 olan Nexen lastiklerimi 185/65/15 Nokian WR D4 ile değiştirdim çok memnunum, yerinizde olsam 185/60 ları 185/65 daha sessiz ve konforlu lastiklerle değiştirirdim.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim cevabınız için. Değiştirmeyi nasıl yaptınız bayi mi satın aldı yoksa internetten mi sattınız? Conti dışında bahsettiğim goodyear EGP nasıldır? Ben yumuşak ve sessiz lastik arıyorum. Contiler biraz sert lastik bunlara göre

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni konu açmadan buradan soruyum istedim.  195/55/15 fabia 2 jantı  alabilirim fabia 3 üme . Bizimkiler(Fabia ambition saç jant) 185 taban ölçüleri tam hatırlamıyorum hatırlayan varsa yazarsa sevinirim.   İki sorum var benim lastikler bu janta olur mu bir de  sizce fabia 2 jantı (klasik olanlar)  fabia 3 e nasıl durur ?

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;601947
Teşekkür ederim cevabınız için. Değiştirmeyi nasıl yaptınız bayi mi satın aldı yoksa internetten mi sattınız? Conti dışında bahsettiğim goodyear EGP nasıldır? Ben yumuşak ve sessiz lastik arıyorum. Contiler biraz sert lastik bunlara göre

Contiden daha yumuşak bir michelin var. o da çabuk balon yapıyor. balon yapan lastiği de firma iade kabul etmiyor. süper ötesi yollarımızda conti kullanmak daha uygun bence... Sessizlik konusunda nokian öneriliyor(hem yazlık ta hem kışlıkta) bir çok yerde... ben yazlığını denemedim ancak kışlığı güzel gerçekten. araştırın isterseniz.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION]  

Teşekkür ederim Eray Bey genelde continental öneriliyor. Bu modellere baksam daha  iyi olacak galiba. Hem sessiz hem yakıt tasarruflu hem de testlerden yüksek puan almış hangi modeli vardır acaba?

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;602631
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION]  

Teşekkür ederim Eray Bey genelde continental öneriliyor. Bu modellere baksam daha  iyi olacak galiba. Hem sessiz hem yakıt tasarruflu hem de testlerden yüksek puan almış hangi modeli vardır acaba?

Continenal de ekonomik olarak contiecocontact 5 eger biraz daha sportif isterseniz cnntisportcontact 5 tavsiye ederim. Bu iki lastik arasinda saniyorum dis farki yok sadece hamur farki var. Sportcontact olan bir tik daha iyi yol tutus ama toplamda daha az km gider diye dusunuyorum hamurunun daha yumusak oldugundan. Ben olsam eco versiyonunu alirdim :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;602696
Continenal de ekonomik olarak contiecocontact 5 eger biraz daha sportif isterseniz cnntisportcontact 5 tavsiye ederim. Bu iki lastik arasinda saniyorum dis farki yok sadece hamur farki var. Sportcontact olan bir tik daha iyi yol tutus ama toplamda daha az km gider diye dusunuyorum hamurunun daha yumusak oldugundan. Ben olsam eco versiyonunu alirdim :)

Sport Contact 5'in satışta olan en küçük ebatı 17 inch'tir. Dolayısıyla üyemizin ihtiyacını karşılamaz.

Sport Contact 5 için Eco Contact 5'e göre sadece 1 tık iyi yol tutar demek iddialı olmuş. Aradaki fark bundan çok daha fazlasıdır. Zaten amaçları taban tabana zıt lastiklerdir.

"Diş farkı yok" demişsiniz, bununla kastettiğiniz nedir acaba?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...