škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ata hyundaiye helal olsun

turker · 47 · 10878

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai' de hele ki i30' da cicili bicili bir çok oyuncak var ama bana kalırsa fonksiyonel değiler. Misal i30' un yolbilgisayarında anlık göstergede o an için kaç lt/100km değeri olduğu görülemiyor. 0' dan başlıyor 5' er litrelik dilimler halinde gidiyor da reel rakam ne görülmüyor. Tamamen oyuncak mantığı ile takılmış maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519260
Hyundai' de hele ki i30' da cicili bicili bir çok oyuncak var ama bana kalırsa fonksiyonel değiler. Misal i30' un yolbilgisayarında anlık göstergede o an için kaç lt/100km değeri olduğu görülemiyor. 0' dan başlıyor 5' er litrelik dilimler halinde gidiyor da reel rakam ne görülmüyor. Tamamen oyuncak mantığı ile takılmış maalesef.

Evet bende de oyle :) bizi dusundukleri icin koymamuslar, ondalikli rakamlara kafa yormayalim diye.

Bi nevi koyver gitsin mantigi :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai iyidir iyi :D Satışlarını ciddi derecede arttırdı. Global  anlamda oldukça başarılı bir marka. Euro6 emisyon normlarına 2016 ocak  ayında geçiliyor. Bu nedenle CO2 oranlarını düşürmek için bazı  iyileştirmeler yapılacak. Tucson zaten DCT ile gelerek direkt Euro6 ile  gelecek. Yıl sonuna doğru İ20 1.0 T-GDI ve 7DCT kombinasyonu gelecek ki  rakiplerine geçmiş olsun diyorum sadece :) İ10' da da yine 4 ileri tam  otomatik yerine sanırım CVT şanzımana geçiş olacak ve ISG ( Idle Stop  & Go ) eklenecek. Yeni kasa Elantra ise yıl sonuna doğru tanıtılması  planlanıyor. Frankfurt otomobil fuarına yetişir mi bilmiyorum. Ama  2016' ya Euro6 normlarını yakalamak için mecbur yeni kasayla girmek  durumundalar. Çünkü şuan ki Elantra Euro5' i karşılayabiliyor. Hyundai  ciddi anlamda hızla kendini yeniliyor arkadaşlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519260

Hadi o 5 litrelik dilimle gitsin adamlar 2003'de çıkan Golf 5'e yol bilgisayarı koymadı :D kaç zaman yol bilgisayarsız araba sattı adamlar, Golf'e verdiğin parayı bir gözünün önüne getir ve öyle düşün :D hatta ilk gelen Highline'ların bile arka camları manueldi :D çok kişi bilirim teslim alma sırasında kavga dövüş çıkartan :D Highline paket alıyorsun insanın aklına gelirmi:D ve daha neler neler dabukü:D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;519446
Hadi o 5 litrelik dilimle gitsin adamlar 2003'de çıkan Golf 5'e yol bilgisayarı koymadı :D kaç zaman yol bilgisayarsız araba sattı adamlar, Golf'e verdiğin parayı bir gözünün önüne getir ve öyle düşün :D hatta ilk gelen Highline'ların bile arka camları manueldi :D çok kişi bilirim teslim alma sırasında kavga dövüş çıkartan :D Highline paket alıyorsun insanın aklına gelirmi:D ve daha neler neler dabukü:D
@mygokhan almıştır onu.:kiki::aman::gach:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhabbetten sonra i30u inceledim. 1.6CRDI DCT STYLE-71.350. Dizel ve çift kavrama otomatik. En üst donanımın 2 altı olmasına rağmen bir çok önemli donanım var. 6 hava yastığı, süpervision gösterge paneli, çift bölge digital klima, hız sabitleyici, far-yağmur sensörü, arka park sensörü, vs... Yani gerçekten dolu bir araba. Şimdi 68500e rapid alma niyetinde olsam aklımı çelebilirdi.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519485

Gökhanımın tarzı, stili 4 cam manuello stayla bikerem:hih::hoh::hoh::rm::rm:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;519496
Highline ya, ondan önleri ceyranlı almıştır.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 Camda elle olacak :) Herşey klasik olacak. Ama trafikte atar yapamıyoruz :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende son yıllarda kia ve Hyundai modelerini begenenlerdenim. Kaldı ki  yıllardır forumda yazıyorum., bu marka liderliğe oynacak diye ve oldu da.
marka imajida daha iyi gitgide.
Ben söyle örnek vereyim. Misal Doblo ticari kargo modelinde bile rakiplerinden çok iyi donanım ve detay sunuyor. Ama gel göre uzun süre kullanımda araba çabuk eskiyor. Araç arıza anlamında değil ama genel olarak kasa,boya, iç mekan vs eskiyor.VW caddy  alsan daha iyi olur gibi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519485

Alıntı yapılan: FF;519496

Alıntı yapılan: Uğur Akar;519503
Highline ya, ondan önleri ceyranlı almıştır.

Artık o donanım serisini en son aldığım fabia ile sonlandırdım :D

Sıfır araba alsam kesin bana gelir öyle manuel camlı bişey :p
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;519542
Artık o donanım serisini en son aldığım fabia ile sonlandırdım :D

Sıfır araba alsam kesin bana gelir öyle manuel camlı bişey [emoji14]
Biz de onu diyoruz ya zaten.:rm::hanz:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519550
Biz de onu diyoruz ya zaten.:rm::hanz:

Bunda bile manuel olur :rm: :rm: :rm:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
W222 :) Daha iyisini sadece Tanrı yaratabilir :)

Alıntı yapılan: FF;519722
Bunda bile manuel olur :rm: :rm: :rm:

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
En güzel servis anlayışı VW(!) de :) sıfır passat'ın göğsün den ses geliyor diye Bahadır oto ya gittiğimizde bunun aracın suçu olmadığı karadeniz yollarında bu aracın değilde Amarok kullanılması gerektiği ile ilgili uzunn bir ders dinlemiştik yine de garanti kapsamında yaptılar sesi kestiler. Madem kullanmayacağız neden satıyorsunuz sorumuzu cevaplayamadı zat-ı muhteremler