škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG li arabaya hangi marka yağ ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;47410
25-30tl arası bişey   castrol gtx lpg 20-50 :)

20-50'de koyulmaz ki binek araca, ticari olsa neyse, o kadar katı yağ motorun ömrünü bariz azaltır bence. Sesini de etkiler, 0-30 koyuyorlar yeni motorlara bence motor ömrü ve performans için en az 10-40 olmalı yağ.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
İnce yağı ''düplü'' araba çabuk yer Yusuf Abi, yağlamadan ziyade yakma olur sankim :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla kardeş benim araba benzinde ne kadar eksiltiyosa Mobil1 10-40'da da hemen hemen o kadar eksiltiyo, yağ eksilmesin uzun gitsin diye kalın yağ koymak benim aklıma yatmıyo.  Ben 7000-8000 de bir değiştiriyorum, arada o zamana kadar da 1lt ekliyorum en fazla. Arabanın kullanım kılavuzunda bile o kadar eksilebileceği yazıyo. Uzun yol yapanlar için 20-50 yi tavsiye ediyolar ama benim gibi evden işe işten eve kullananlar için iyi olmayacağını söylüyorlar, arabayı her çalıştırdığında yağ genleşip motorun parçalarını kaplayana kadar aşınmaya neden oluyo. Özellikle kışın 20-50 motoru baya aşındırır bence. Mesela Opet LPG'li araçlar için 10-40 yarı sentetik yağ üretmiş açıklamasında da belirtmiş yeni nesil motorlu lpg'li araçlar için diye, http://www.opet.com.tr/opet-oil/Products2.aspx?cat=2&up_cat=217&sub_cat=222&id=246

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Yağ filtresini ne zamanda bir değiştirmek gerekiyor.birde yağ filtresinin  fiyatı aşağı yukarı ne kadardır

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia I dizel icin, original yag filtresi istersen 20 tl gibi, felicia icinde o civardadır,
yag filtresini her yağ degisimde yapmak en garantisi bence,
bazıları iki yag degisiminde bir yap diyolar ama sonucta eski yagı temizleyen o filtre idi, yani eski yagın kiri mutlaka üstünde kalmıstır,

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;49652
20-50'de koyulmaz ki binek araca, ticari olsa neyse, o kadar katı yağ motorun ömrünü bariz azaltır bence. Sesini de etkiler, 0-30 koyuyorlar yeni motorlara bence motor ömrü ve performans için en az 10-40 olmalı yağ.

Yusuf abi 15-40   mineral  rodaj  yağı  ile geldi   bizim  felicia   rodajını  yaptık  1000 km sonra   20-50 gtx  ile servisten çıktı :)

yetkili  servise  senelerce  gittik   her defasında  20-50gtx  koydular.

bende her defasında 20-50 koydum

bu  motorlara  10w a  kadar  inilebilir   10w   un  altında olmuyor  20w  da  hiç  fena  değil

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
15/40 dizel yağ kullan viskozite yüksek
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle