škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da Özel Servis.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Çok uzun zamandır özel servis aramaktaydım. Özellikle Resmi servislerde gerek parça, gerekse işçilik fiyatlarında son 3 yıldır oluşturdukları fahiş fiyatlar nedeniyle aslında çokta memnun olduğum servise bir daha adım atmamak üzere yemin etmiştim ve net'ten araştırdığımda bu forumla karşılaştım. Neredeyse 8 yıldır Oto forumlarına özellikle bulaşmamaya yemin etmişken (Neden ve niçinlerini "Tanışma" bölümlerinde uzun uzadıya anlattım) @DŞŞ nickli arkadaşımızın Şaşmaz'da YÜCE Otomativ'i önerdiğini gördüm. Daha önceleri resmi servis olarak hizmet veren sonra ShowRoom açmadığı için yetkisi iptal edilen Zeki Ünaldı (ÜNALDI) servise gitmeyi düşünürken hem burada, hemde şikayetvar.com' da bir yığın sorunlarla karşılaşınca buraya gitmeye karar verdim.
4 Haziran günü Şaşmaz' da üstelik Google' dan indirdiğim krokide yeride belliyken tüm sokak numaraların değişmesi nedeniyle (Neredeyse 9 yıldır adım atmadım) bir 15 dk dolanıp durdum hemde eski 40. sokakta. Gitmeyi düşünenler için:
2683 caddeden gireceksiniz, 2553. Sk. No:2 Attilla Ensari. Küçük sayılabilecek 2 lifti olan bir tamirhane. İçeride sağda müşteriler için bir yer ayrılmış TV ve bol çay ve kahve demlenen bir yer:). Son derece güler yüzlü samimi bir kişilik Atilla Bey, 2 ustaları var benim araca bakan Serkan Usta. İlk defa gidenler için bir önerim var. Aracınıza en son ne yapıldığını varsa standart bakımların dışında oluşan arıza mesela ben radyatör ve 4 sene önce tabla ve fişeklikleri değiştirdim, şu-bu ne varsa mutlaka anlatın. 2. nokta eğer aracınız benimki gibi 50.000 km civarında yada peryodik bakım sınırlarındaysa açın bakım kitabını ne yapılması, ne değişmesi gerekiyorsa, neden şikayetiniz varsa not alın ve takip edin. Yetkili servisler Rutin olarak bunu siz söylemesinizde yapıyorlar ancak ben özel servislerin bu işleri takip edebileceklerinden şüphe ettiğim için yazarak gittim ve aklıma ekstra ne geldiyse kontrol ettirdim. Hiç itiraz etmeden istediğim herşey karşılandı. İyikide son anda 9 senedir Fren hidroliklerinin değişmediği aklıma geldi ve konrol edildiğinde malesef neredeyse viskozitesinin (Yoğunluğu) sıfıra yaklaştığını gördük. Hidrolik kutusunu Atilla bey boşalttı ve yeni hidrolik koyarak 3-4 ay idare eder dedi Zaten saat 17.oo olmuştu değiştirmeye kalksak en az 2 saat sürecek Ekim başında döndükten sonra ilk işim yine Şaşmazın yolunu tutmak olacak. Kısaca verilen hizmetten en az yetkili serviste verilen hizmet kadar hatta daha fazla memnun kaldım diyebilirim. Gelelim işin faturasına 4 lt GULF W10-40 yarı sentetik yağ+yağ filtresi+4 BOSCH buji+Hava filtresi+Polen filtre+ işçilik =300 TL, Bir yıl önce yine Haziran başında  Shell 10-40 + Polen fitreye 330 TL ödediğim düşünülürse bana son derece ehven geldi. Yağ filtresi+hava fitresi+ 4 Buji' de yok üstelik. Sonuçta 2.5 saat usta aracın başındaydı. Hele hele sağ duvarda asılı işçilik listesini görünce kan beynime sıçradı 2 yıl önce radyatör değiştirildiğinde BEHR radyatöre 270 TL.(aynı 160 TL, yine Alman malı muadili 100 TL) Burada alınan radyatör değişim ücreti 100 TL Resmi serviste Ön panel sökümü takımı (Herhalde tampon kast ediliyor) radyatör sökümü takımı (270 TL) toplam fatura 640 TL devamlı müşteri indirimi 120 TL Ödenen 520 TL olunca son noktayı koyduk Hatta iş bitip muhasebeye giden faturaya esas teferruatı görünce "lastiklere balans yaparken  bijon sölümü takımına da ayrı ücret mi alıyorsunuz" diye dalgamıda geçtim.
Özetle; Özel servis arıyorsanız kesinlikle öneririm. Elbette işini iyi yapan servislerde yok değildir. Ancak benim yaratılışın öyle uzun boylu araştırma yapmaya müsait değil. Düşünebiliyormusunuz millet en az 5-6 cerrah gezip öyle By-Pass ameliyatı olurken ben tek tavsiye ile gidip oldum. 5-6 ameliyat olmuşumdur.Gelişi güzel kimseye sormam ama nokta atışı yaparım, hiçte sorun yaşamadım. Elbette servisin bazı eksiklikleri var. Örneğin bir lastik balans cihazı olabilir. Özellikle benim gibi ucuz lastik kullanıp balans sorunu çekenler için. Servis motor ve yürüyen aksam için tamamen yeterli.
Önerisi için @DDŞ' yede özellikle teşekkürler.
Bu arada Sn.DDŞ' nin adını hatırlayamadığım için, birde bakalım nasıl olacak diyede düşündüğümden tavsiye eden kişiyi söylemedim. Kısaca ilk geliyorum Caminin orada bir servise sordum sizi önerdiler geldim dedim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nickinizi okuyunca hafızamı bir tazeledim ve arşivden çıkardım bülent bey hoş geldiniz. sanırım combi beyaz bir fabianız vardı. eskidan (clubskoda) zamanında aktif bir üyeydiniz orada nickim zindan dı benim. ismim Doğukan.

Memnun kalmanıza sevindim. Güle güle kullanın.

öte yandan balans makinasi vs. hususunda şunu söylemek istiyorum. balans sıkıntısı çektiğinizi söyleseydiniz konusunda uzman rot-balans çı esnaf arkadaşlarımız mevcut. yönlendirirlerdi ya da iş yoğunluğuna bağlı olarak bizim ustalar götürürdü.
neden dükkanda mevcut değil kısmına gelecek olursak her işi ehlinin yapması uygundur. biz balans yaparsak balanscı yağ bakımı yaparsa olmaz. herkesin kendine göre bir uzmanlık alanı var. bir de oto sanayilerde otomobil üzerine herşey hemen bi üst sokakta iki yan dükkanda gibi kısa mesafelerde bulunduğu için sıkıntı çekmiyoruz ;)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayrıca pazar günkü buluşmamıza da bekleriz. yüz yüze tanışmak da nasip olur hem

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;517858
nickinizi okuyunca hafızamı bir tazeledim ve arşivden çıkardım bülent bey hoş geldiniz. sanırım combi beyaz bir fabianız vardı. eskidan (clubskoda) zamanında aktif bir üyeydiniz orada nickim zindan dı benim. ismim Doğukan.

Memnun kalmanıza sevindim. Güle güle kullanın.

öte yandan balans makinasi vs. hususunda şunu söylemek istiyorum. balans sıkıntısı çektiğinizi söyleseydiniz konusunda uzman rot-balans çı esnaf arkadaşlarımız mevcut. yönlendirirlerdi ya da iş yoğunluğuna bağlı olarak bizim ustalar götürürdü.
neden dükkanda mevcut değil kısmına gelecek olursak her işi ehlinin yapması uygundur. biz balans yaparsak balanscı yağ bakımı yaparsa olmaz. herkesin kendine göre bir uzmanlık alanı var. bir de oto sanayilerde otomobil üzerine herşey hemen bi üst sokakta iki yan dükkanda gibi kısa mesafelerde bulunduğu için sıkıntı çekmiyoruz ;)

Doğukan Bey,
"zindan" hatırlamaz olurmuyum. daha bir çok aktif arkadaş vardı ve çok iyi de bir havamız vardı ne olduysa oldu gerçi hepsini biliyorum.Neyse gelen geldi geçen geçti. İşin tuhafı mazarayı "benim RS' ime ne laf ediyorsun" diyerek ilk başlatan kişinin babasıda benim çalışma hayatımda ~10 senelik masa arkadaşımın oğlu çıktı.Ne ise boşverin gitsin.
Şu an bir balans sıkıntım yoktu, Geçen sene  şu an kullandığım lastikleri ilk aldığımda biri epey sorun çıkarmıştı ve herhalde depolanırken el alta kalan lastikti lastikleri alıp uzun yola çıkmıştım yolda Eskişehirde balans yaptırmak zorunda kaldım. Edremitte ve İzmirde 2 defa daha yaptırdım sürekli bozuluyordu en son Edremitte bir balansçıyı tavsiye ettiler ona yaptırdığım balans tuttu yada lastik zamanla yerine oturdu. Bu nedenle yazdım, Resmi servislerden alıştığım için hepsi bir arada beklentiye giriyoruz ki yanlış. Zaten bir kaç konuda ben daha istemeden yrd. oldular.
Yarın sabah Burhaniye' ye yola çıkıyorum. Neredeyse geçen Cumadan beri anormal yağmurlardan dolayı çıkamadım. Eğer sabahtan aşırı bir yağışa yakalanmazsam çıkacağım. Yoksa Pazartesiye erteleyeceğiz.
Bu nedenle bu pazar olmasada Ekim başından sonra ilk toplantıya mutlaka geleceğim.
İyi hafızanız var, evet 2006 1.4 74 BG benzinli Combi var bende şu anda 49500 km' de Motor ve yürüyen aksamdam bir sıkıntım yok hatta özellikle uzun yolda ağır yükle bile (~300 kg) 5.0-5.2 arası yakması mükemmel ama şu arkanın çok eğimli olması uzun yolda çok sıkıntı yaratıyor.
Öneriniz için tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamaninda birseyler olmustu da ne olmustu hatirlayamiyorum simdi. Ozelden hafizami tazelerseniz sevinirim.

Tekrar hos geldiniz demek dusuyor bize de :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;517883
Zamaninda birseyler olmustu da ne olmustu hatirlayamiyorum simdi. Ozelden hafizami tazelerseniz sevinirim.

Tekrar hos geldiniz demek dusuyor bize de :)
Yeşil Dew' i kıskanmışlardı.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517885
Yeşil Dew' i kıskanmışlardı.:wnk:

Herkeslerin gozu vardi yesildewimde zaten :D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2006 model 49 binde arabayi hic kullanmamissin sen hocam ya. Ben senede yapıyorum 40bin km.

Bu balans sorunu bende de var. Enginden aldigim jant +lastik cillop gibiydi. Engin sagolsun temiz bakmis. Uzun yolda milim oynamiyodu. Sonra bir kışlık yazlik degistirince lastigin anasi ağladı.  Simdi azer bülbül gibi gidiyor. Lastikler ozellikle yazlik kislik degistirmede cok deforme oluyorlar.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;517891
2006 model 49 binde arabayi hic kullanmamissin sen hocam ya. Ben senede yapıyorum 40bin km.

Bu balans sorunu bende de var. Enginden aldigim jant +lastik cillop gibiydi. Engin sagolsun temiz bakmis. Uzun yolda milim oynamiyodu. Sonra bir kışlık yazlik degistirince lastigin anasi ağladı.  Simdi azer bülbül gibi gidiyor. Lastikler ozellikle yazlik kislik degistirmede cok deforme oluyorlar.
@mustklc,
Kışın bu lastik derdi yüzünden hiç lastik değiştirmeyi sevmem patlama-çatlama olmazsa 4 tane saç jant alacan lastik parası,bu nedenle taş çatlasa 1000 km ya yaparım ya yapmam. Bastır belediye ye 65 yaş bedava kartına, kışın zor oluyor biraz OY alamadı diye bizim semtin otobüslerini hem kıstı Melih efendi hemde B.evler servisini kaldırdı. Birde biz emekli vatandaşız. Benzine bir ara 5 TL üstü verince bir depoyu Ekim başında doldurup Haziranı bulur hale geldik.Esas yazın yaparım km ' yi ama o da 4.000 km' yi geçmez. Bir ara simit tüp taktırayım dedim. Anında vaz geçtim.Bu motorlara hiç uygun değil yaptıran çok ama bir sorun çıkmaz ise en az iyi bir bakımlala 400.000 km yapacak motorlar 200-250 civarında hatta daha az km' de elden çıkıyor. Felicia döneminde 7 yılda 162.000 km yapmıştım. Sattım ama çok pişman oldum. Tam bir emekli cebi dostuydu favolar,formenlerle birlikte.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2015, 21:14:29 Gönderen: bipekkan »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı az kullanıyormuşsunuz, bence hiç taktırmayın LPG. Motorun ömrünü kısaltır. Kendisini amorti edene kadar zaten buji, buji kablosu, bobin gibi arızalarla sizi pişman eder.

Bu arada arabanızı satarsanız haberimiz olsun, böyle temiz araçlar her zaman denk gelmez :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;517882
...uzun yolda ağır yükle bile (~300 kg) 5.0-5.2 arası yakması mükemmel...
Hâlâ tatil için yola çıkmadan önce bavulları tek tek tartıp not alıyor musunuz?:)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;517891

Güle güle kullan, ben sana demedim mi alüminyumları yazlık lastikle kullan diye???hem sökme takma maliyeti bindi, hem de balansla uğraştın...
Neyse önümüzdeki kışa kara jantlı kış lastiği kullanırsın artık, lastikçiler de yolunu gözler durur...
Kazasız-cezasız...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla sorma engin bu sene kis ve lastikle belaya düştüm.
Mayisin 20si sabah Ankara ya yola çıkacağım,  bir hafta oncesinden de yazliklari taktirmistim.
Sabah bir kalktim yerde 20 cm kar. Kaya kaya lastikciye gittim tekrar kisliklari taktirdim. Bu sene lastikler sok tak yalama oldu anlayacagin.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517969
Hâlâ tatil için yola çıkmadan önce bavulları tek tek tartıp not alıyor musunuz?:)
@Uğur Akar,
Walla tam 8-9 sene oldu.İyi hatırlıyorsunuz. En başlarda kolileri hazırlayınca el kantarıyla tartıp öyle koyuyordum, elimiz alıştı %10-15 hatayla biliyoruz artık:).
Aslında şu an Burhaniye'de olmam gerekiyordu. Perşembe akşam bagajı yerleştirdik. Cuma erkenden yola çıkacağız. Gece 23.oo filandı alttaki komşu pür telaş, koridorunu su basmış. Bizim soğuk su borusu bye-bye demiş. Tabi 28 yıllık borular. Haydi Cuma-cumartesi tüm borular değişti, ortalık savaş alanı yeri gibi. Damadan aşağı tüm taban ve duvar fayansları yenilendi Bu gün derzlerini yaptılar, yarın ve hafta içide temizlik filan derken, hala toparlanmaya çalışıyoruz. Yine Cumaya yola çıkmaya niyetlendik.Yeni bir yağışlı hava geliyormuş Perşembeden sonra yine kaldık gibi.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;517963
Arabayı az kullanıyormuşsunuz, bence hiç taktırmayın LPG. Motorun ömrünü kısaltır. Kendisini amorti edene kadar zaten buji, buji kablosu, bobin gibi arızalarla sizi pişman eder.

Bu arada arabanızı satarsanız haberimiz olsun, böyle temiz araçlar her zaman denk gelmez :)
@mustklc,
Evet özellikle son 3-4 sene yılda 5.000 km. geçemedim. Dediğim gibi sadece  ~50.000 kmde . Aslında son 3-4 yıldır Octavia STW arıyorum.Özellikle MPI ama bulduklarım ya 200.000 ni devirmiş  yada orası burası darbeli.2006'nın üstüne çıkıncada fiyatta zıplıyor. Yenisi, sıfırınada güç yetmez artık.Neredeyse dizeli bizim Keçiören' de 10 yıllık daire fiyatı.
Elbette kesin satma aşamasına geçersem, burada da herkesin haberi olacaktır.