škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octi,Yüce,Skoda ve Tecrübelerim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, her ne kadar uzun olsada paylaşımınız sonuna kadar okudum. servistemi oto sanayisinde mi diyen benim hala aynı görüşteyim servis kalitelerinin iyi olmadığını düşünüyorum. Düşüncelerimi Yüce Oto satış müdürünede ilettim hatta beni müşteri memnuniyeti için telefon ile arayan müşteri temsilcisinede söyledim belki bana yapılan başkalarına yapılmaz bir sözünüze aynen katıldığımıda belirtmek isterim "araba iyi marka iyi temsil edilemiyor"

Çevrimdışı AyPars

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kötü bir tecrübe olmuş. octavia alacağım bende nasip olursa hangi bayiyi önerirsiniz. Balıkesir gönendeyim. Çevre illerde İzmir, Bursa, Denizli var. başka yakın varmı bilmiyorum

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanıyorum herkesin bir çok bayiyle iyi ve kötü tecrübeleri var. Ben de yakın bir zamanda aldım arabamı. Öncelikle istediğim özelliklerdeki (donanım paketi, renk vs.) arabanın hangi bayilerde olduğunu öğrendim, Ankara'da yoktu mesela. Telefonla her birinden fiyatları öğrendim, en uygun teklifi tahminimin aksine Doğuş Oto Maslak verdi, diğerlerine göre daha güvenilir olduğunu düşündüğüm için de oradan aldım, İstanbul'a da zaten gidecektim bahanem odu.

Sadece fiyat pazarlığı yaptım, hediye istemedim. Burada yazılanları okuyunca standart olarak tek paspas seti veriliyor sanmıştım, ama kauçuk paspas mı serelim halı paspas mı denince şaşırdım. Burada bahsedilen başka bir tür paspas değilse diğer bayiler arabayla birlikte vermeleri gereken kauçuk paspası alıyorlar anlamına geliyor. Bu arada yakıt depo kapağında buz kazıyıcı da vardı. Hem satış öncesi, hem teslimat sırasında her şey gayet profesyoneldi, önerebilirim.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
her satırını okudum inan bu durumlar beni çok geriyor 16 yıldır skoda modellerini kullanan birisi olarak yetkili servise bulaşmadan işlerimi hallettiğime memnun oluyorum sanki. Tabii bunda 0 araba almamış olmanın rahatlığı var. Yetkili servisler ve yaşadığınız tarzdaki sıkıntılar beni acaip geriyor.

Gene de sabrınıza şükür. İyi sabretmişsiniz. Reklamlarda vardı ya Allah'tan mal iyi yoksa satamayacaksınız diyordu. Aynen öyle.
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AyPars;586328
kötü bir tecrübe olmuş. octavia alacağım bende nasip olursa hangi bayiyi önerirsiniz. Balıkesir gönendeyim. Çevre illerde İzmir, Bursa, Denizli var. başka yakın varmı bilmiyorum

Hepsinden tek tek fiyat al .En uygun Hangisi ise ondan al . Servise gelince Ben izmir de tek yetkili var ona gidiyorum memnunumm da .

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izmirli öğretmen;586391
Hepsinden tek tek fiyat al .En uygun Hangisi ise ondan al . Servise gelince Ben izmir de tek yetkili var ona gidiyorum memnunumm da .

Merhabalar bende aracımı yeni aldım vosmerden. Sizde bakım için vosmer servise mi gidiyorsunuz memnun kaldınız mı acaba gittiyseniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet vosmer gidiyorum Barış usta vardır ilgili alakalı biri tavsiye ederim. Benim Skoda donanım vardı eski oradan tanıdığım

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı talhacavusoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hüseyin CAN;516425
Servisler personele çok para vermek istemedikleri için sanayi den toparladıkları gençleri servise alıyorlar. şöyle bir göz atarsanız hepsi genç arkadaşlar ve yaş ortalaması düşük. bence bu işler tecrübe isteyen işler ve tecrübe yaşla ölçülür. benim sağ arka kapı tekme atılması sonucunda göçmüştü. kapıyı öyle bir boya atmışlar ki ben buradayım diyor. neden böyle olduğunu sorduğum da orjinali gibi hiç olmayacağını çünkü arabanın  renginin solduğunu söylediler. millet 10-15 yıllık arabasını boyatıyor bi problem olmuyor dediğim de, genç aşıklar gibi bakakaldık.:)

Söyledikleriniz konusunda sonuna kadar haklısınız ama sanayideki esnaflarında %90'ı servislerde az çok işi öğrenip kendi yerlerini açma derdinde oluyorlar. Bunu amma aç gözlülük olarak yorumlayın amma servislerde verilen ücretin tatminsizliği olarak yorumlayın seçim sizin. Ha kimiside serviste istenilen işi yapamıyor işten çıkarılıyor ama dükkan tabelasında bu işi yaptığını iddia ediyor ;)

Çevrimdışı talhacavusoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;516515
Ozellikle kaporta boya hasarli iki kazamida disarda kasko anlasmali servislere yaptirdim. Hem soz verilen tarih hemde vaad edilen iscilik basariliydi. Biliyorum cunku serviste nasil muamele gorecegini. Hele gecen maspiyeldeki tirnak kadar gocuk ve boya rotusunu usta plastik bardakta hazirlayip tabancanin ucunu sokarak yaptiki super bi iscilik oldu. İki saatte isim bitti. Serviste yaptirmaya kalsam iki gun surer ve komple maspiyeli boyamaya kalkarlar ve mutlaka baska bi yerinede bisey olurdu. Ve bende arabami cok seviyorum her bindigimde bu sevgim eksilmiyor artiyor.

servislerin bir çoğu bol sıfırlı rakam çıkarmaya çalışıyor eşimde 2016 model ford focus var sol marşipeyel taşa oturmuş ve içe doğru çökmüştür servise gittik şaka gibi kapı değişecek dediler :D sanayide 20 tlye hallettik

Çevrimdışı vilus86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Su an yarami destin ve bende basima gelenleri tek tek yazmak istedim, 2013 octi tdi elegance dsg mi araba daha tr ye gelmeden parasini verip sipatis ettim, arabayi aldim sorun yok biniyorum , fakat araba biraz sert geliyor, amortisorler yeteri kadar sonumlemiyor, neyse 12000 km oldu arac bir cukura dustum, sag on amortisorden ses gelmeye basladi, hemen serviss goturdum, baktilar, arac fabrikadan gelirken tirda salinimi az yapsin diye amortisorlerin icine takoz koyarlarmis, adamlar takozu cikarmadan teslim etmisler araci, gelen ses de takoz kirikmis onun sesiymis. Neyse binmeye devm ediyorum, arac 90000km ye gelmeden devir daim pompasi su kacirmaya basladi, oda trigel kasnagini falan islatmis , komple trigel seti degisti garanti kapsaminda, gene binmeye devam ediyorum dsg megatronic arizasi yolda kaldim, garantiden megatronic + balata degisimi, tamam dedim araba guzel, binmeye devam, ankaradan konyaya gidiyorum konyaya vardim otogar isiklatinda kalktim, tak diye bir ses , araba cok az gidiyor, cekiciydi, konmardi, derken turbo kasnak kirmis, butun yagi partikul filtrrsine bosaltmis,  derken bakim + tamir ucreti 13000tl cektiler. Bundan oncede 1,4 tsi octi 122 hp elegance octi 2010 model acarim vardi. Onda yasadigim sorunlar bunun iki katidir. 4 kere megatronik 4 kere kavrama 3 kere turbo degismisti. Diger arizalara girmiyorum bile.
Servis konusuna gelince and otomative allah bir daha dusurmesin, bir tane usta baslari var, ben onu 15 senedir tanirim kilolu olan simdi adam olmus ustalik yapmiyor, ama adam isinde iyi, tek sikintisi mali kaldirmis kime saplasam diye serviste dolaniyor, efeye gelince efede de kaliteli usta yok. Konmar da durum dahada beter hem mali kaldirmislar hemde isi bilen yok. Ve hepside sanayi havasi
Ozetle arkadaslar octavia guzel araba ama sadece fiyat performans olarak basta iyi, arabakar curuk, nazli, arizasi cook,servisleri berbat otesi, 3 tane skoda aracim oldu, 2 octiden oncede fabiam vardi, param bunlara yettigi icin almistim, sizler gibi fiyat performans dinanim fazlaligi gibi seveplerden, arac ariza vermeze servis kaliteli olsa evet octavia ve skoda iyi, ama ozetle octavia kotu. Simdi gittim f30 320i kirkinci yil aldim 90000km de ne bir ariza verdi, araci servise birakitorum adamlar bana ben talep etmekden yeni kasa 5 veriyor al kullan aksam getirsin diye, cok memnunum . Uzak durun imkaniniz yetiyorsa su markafan ve aractan