škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABIA III Aksesuarları

Mimar · 90 · 31615

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;518881
Acc ? Hı nedemek

Adaptive Cruise Control (ACC) nedir?
Alıntı
İlk olarak 90′lı yıllarda sadece lüks araçlarda bulunan bir özellik olarak duyduk Cruise Control’ü. Fakat günümüzde her segment araçta bulunabilecek bir özellik haline geldi.

Cruise Control; sürücüye çok büyük bir rahatlık versede özellikle yoğun trafikte kullanmak pek mümkün olmuyor, şehirler arası ve tenha yollarda rahat kullanılabiliyordu. Bilindiği gibi Cruise Control belirli bir hızda devreye alındıktan sonra debriyaja, frene ve hatta bazı araçlarda gaza basıldığında iptal oluyordu.

Araç trafiği olan yollarda şeridimizde bizden daha yavaş giden bir araç var ise frene basmak dolayısıyla Cruise Control’ü devreden çıkarmamız gerekiyordu ve önümüzde ki aracı geçtikten sonra tekrar istediğimiz hıza çıkarak Cruise Control’ü devreye alıyorduk.

İşte bu noktada Bosch firmasının geliştirdiği Adaptive Cruise Control (ACC) devreye giriyor. ACC sistemi aynı CC çalışma mantığında olduğu gibi çalışır fakat farkı; sistem devredeyken önümüzde ki araçla aramızda ki mesafeyi sensörler yardımıyla algılaması ve gerektiğinde hızı ve mesafeyi kendisi ayarlayabilmesidir. Bu sayede sabit bir hızda giderken önümüze bir araç çıktığında frene basıp hız sabitlemeyi kapatmamıza gerek olmadan ACC sistemi aracı yavaşlatacak ve aradaki mesafeyi ayarlayacak, önümüzde ki araç şerit değiştirdiğinde ya da hızlandığında ise sistem kendiliğinden daha önce ayarladığınız hıza geri dönecek ve sistem çalışmaya devam edecektir.

H.Yiğit DEDEOĞLU
Türk Sürüş Akademisi
http://www.yigitdedeoglu.com/adaptive-cruise-control-acc-nedir/

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Accsistemi türkiye opsiyon listesinde yok seatta da yok vw de de yok türkiye şartlarına uygun bi sistem değil zaten

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yaso79;518964
Accsistemi türkiye opsiyon listesinde yok seatta da yok vw de de yok türkiye şartlarına uygun bi sistem değil zaten

VW Polo'da 1700TL fark ile opsiyon olarak alınabiliyor.
Türkiye için uygun değil konusunda katılmıyorum. Uzun yolda gerekli olabilecek güvenlik açısından faydalı bir sistem.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende şu ana kadar kapı eşiği pas pas bagaj havuzu aldım.Diğer kapı içi çöp kovası ve arka şaft tüneli için olan ekstra pas pas takımını yurt dışından sipariş ettim.

İkinci olarak arkadaşlar mirrorlink kullanan varsa birşey danışmak istiyorum.Skoda sayfasında bulunan tüm appler araçta çalışıyor gayet güzel telefonda android 5.0 destekli zaten olması gerekiyor mirrorlink için.

Sygic car navigation u indirdim skodanın kendi uyumlu app i zaten fakat araç haraket edince sürüşte bu app kullanılamaz diyor acaba paralı sürümü mü satın almak gerekir.Zaten haraket ederken navi yi kullanmadıktan sonra pek mantığıda kalmıyor mirrorlink in.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güvenlik amaclı kapattığını duydum ben paralı sürüm ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama navigasyon uygulamasını kapatmaması gerekiyordu.

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;519962
Bende şu ana kadar kapı eşiği pas pas bagaj havuzu aldım.Diğer kapı içi çöp kovası ve arka şaft tüneli için olan ekstra pas pas takımını yurt dışından sipariş ettim.

İkinci olarak arkadaşlar mirrorlink kullanan varsa birşey danışmak istiyorum.Skoda sayfasında bulunan tüm appler araçta çalışıyor gayet güzel telefonda android 5.0 destekli zaten olması gerekiyor mirrorlink için.

Sygic car navigation u indirdim skodanın kendi uyumlu app i zaten fakat araç haraket edince sürüşte bu app kullanılamaz diyor acaba paralı sürümü mü satın almak gerekir.Zaten haraket ederken navi yi kullanmadıktan sonra pek mantığıda kalmıyor mirrorlink in.

İngiltere forumlarında okuduğum için bu konuyu biliyorum. Premium sürüme geçiş yapınca sıkıntı kalmadığını söylüyorlar. Fakat 78 euro gibi bir fiyatı var.
Yılın 22. haftasından sonra üretilen araçlarda Bolero yazılımı ve hardware parçaları güncellenmiş. Sadece yazılım güncellemesi ile giderilecek bir sorun olmadığını ve araçta donanım eklenmesinin servislerde mümkün olmadığını resmi kaynaklardan sorarak öğrenmişler. Skoda yapabilecek birşey yok diyor. Benim aracım 21. hafta üretimi ve uygulamalar kapanıyor. Araç daha yeni ve skoda yaptığı değişiklik ile beni şimdiden üzdü.

Şaft tüneli için olan ekstra paspas orjinal midir? Eğer Link atabilirseniz kendim incelemek isterim. Bagaj havuzu ile ilgili düşüncelerinizi ve varsa fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 11:08:53 Gönderen: Mimar »

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;520015
İngiltere forumlarında okuduğum için bu konuyu biliyorum. Premium sürüme geçiş yapınca sıkıntı kalmadığını söylüyorlar. Fakat 78 euro gibi bir fiyatı var.
Yılın 22. haftasından sonra üretilen araçlarda Bolero yazılımı ve hardware parçaları güncellenmiş. Sadece yazılım güncellemesi ile giderilecek bir sorun olmadığını ve araçta donanım eklenmesinin servislerde mümkün olmadığını resmi kaynaklardan sorarak öğrenmişler. Skoda yapabilecek birşey yok diyor. Benim aracım 21. hafta üretimi ve uygulamalar kapanıyor. Araç daha yeni ve skoda yaptığı değişiklik ile beni şimdiden üzdü.

Şaft tüneli için olan ekstra paspas orjinal midir? Eğer Link atabilirseniz kendim incelemek isterim. Bagaj havuzu ile ilgili düşüncelerinizi ve varsa fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

Valla kötü o zaman ya abi çok kötü oldu gerçekten ne demek kullanamayacağız şaka gibiler :uve:

Evet abi orjinal şaft tüneli pas pası şekilde böyle.Şu anda araç bizim apartmanın kapalı garajda ışık falan yok yarın gündüz gözü ile çekerim şimdilik böyle temsili birşey atıyım.

http://skodadop.com/en/fabia-iii/interer-fabia-iii/skoda-fabia-iii-rezinovaya-nakladka-na-zadnij-tunnel-5v0061580.html
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 21:28:20 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sygic henuz denemedim fakat mirrorlink ile arac haraket halindeyden herhangibir uygulamanın kapandıgına rastlamadim. Kaldıki navigasyon icin sadece Sygic i kullanmak zorunda değiliz ki.. Daha uygun fiyatli bir suru yazılım var illa mirorlink ile uyumlu olmasi gerekmiyor. Sonucta mirrorlink ile telefonun ekranını olduğu gibi yansıtabiliyorsunuz. Sizde de oyle degilmi?

Ayrıca kullandığım telefon HTC Desire Eye... Aracım Fabia Combi 1.2 TSI DSG STYLE.

Hangi hafta üretimi oldugunu bilmiyorum haziranın ilk haftası teslim aldım.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;520174
Sygic henuz denemedim fakat mirrorlink ile arac haraket halindeyden herhangibir uygulamanın kapandıgına rastlamadim. Kaldıki navigasyon icin sadece Sygic i kullanmak zorunda değiliz ki.. Daha uygun fiyatli bir suru yazılım var illa mirorlink ile uyumlu olmasi gerekmiyor. Sonucta mirrorlink ile telefonun ekranını olduğu gibi yansıtabiliyorsunuz. Sizde de oyle degilmi?

Ayrıca kullandığım telefon HTC Desire Eye... Aracım Fabia Combi 1.2 TSI DSG STYLE.

Hangi hafta üretimi oldugunu bilmiyorum haziranın ilk haftası teslim aldım.

Allah Allah çok tuhaf ya gerçekten benim telefon sony xperia z3 hocam.Kerem arkadaşımızın dediği gibi haraket edince bizimkiler kesiliyor.Olduğu gibi benimkide yansıyor fakat haraket edince hemen kapatıyor ekranı güvenlik için.Durduğu yerde çalıştığı doğru ki o zaman kerem hocamın dediği savı doğruluyor bu durum.

Benim araç mayıs 18 teslim.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlginc,
Aracın hangi hafta üretimi olduguna nasil bakıyoruz bilen var mı?

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;520178
İlginc,
Aracın hangi hafta üretimi olduguna nasil bakıyoruz bilen var mı?

Hocam sol ön şöför camından yazıyor normalde ben söktüm etiketi 20/2015 diye sizde yazmıyormuydu ?

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dikkat etmedim daha dogrusu orda yazdığını bilmiyordum. Yarın bakacagim. =).

Camin biryerinde sasi numarası gibi bir numara var ondan mı bahsediyorsunuz?

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;520184
Dikkat etmedim daha dogrusu orda yazdığını bilmiyordum. Yarın bakacagim. =).

Camin biryerinde sasi numarası gibi bir numara var ondan mı bahsediyorsunuz?

Sol ön şöför camında oluyor ufak etiket gibi rastgele yapıştırıyorlar bende vardı sonrasında söktüm ben belki sizin aracı teslim ederken yıkamada falan çıkarmış olabilirler :)

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;520156
Valla kötü o zaman ya abi çok kötü oldu gerçekten ne demek kullanamayacağız şaka gibiler :uve:

Evet abi orjinal şaft tüneli pas pası şekilde böyle.Şu anda araç bizim apartmanın kapalı garajda ışık falan yok yarın gündüz gözü ile çekerim şimdilik böyle temsili birşey atıyım.

http://skodadop.com/en/fabia-iii/interer-fabia-iii/skoda-fabia-iii-rezinovaya-nakladka-na-zadnij-tunnel-5v0061580.html

Güzelmiş almalı bunu da :) Bagaj Çantası da çok güzel.Bu siteden türkiyeye gönderim yapılıyor mu yani? Smartgate aplikasyonu satılıyormuş 375 lira falan kargo bedelini ne kadar ödediniz. (Detaylarını özel mesaj olarak da atabilirsiniz.)

Alıntı yapılan: suleyman90;520190
Sol ön şöför camında oluyor ufak etiket gibi  rastgele yapıştırıyorlar bende vardı sonrasında söktüm ben belki sizin  aracı teslim ederken yıkamada falan çıkarmış olabilirler :)

Anahtarın yanında asılı plastik etikette VIN numaranız var aracı internetten sorgulatabilirsiniz. Benim aracım 20.hafta üretimi (öncekinde 21 yazmışım haftaları yanlış saymışım.) 1 haziran teslim aldım.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2015, 11:04:59 Gönderen: Mimar »