škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çürüyen Yakıt Hortumu.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nurieren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm. bugün akşam arabanın içine mazot kokusu geldiğijni farkettim, sağa çekip kaputu açtım bir de ne göreyim; heryere mazot sıçramış. aracı çalıştırıp motor kısmına baktım, yakıt filtresinden gelen hortumlardan biri çatlamış ve yakıt püskürtüyor. sıçramasın diye birşeyler aradım bağlamak için bulamadım, son çare atleti çıkarttım, yırtıp sardım etrafını, en azından etrafa sıçramaz, en fazla atletten aşağı damlar.

daha önce ilk arabam olan broadway de aynı şey gelmişti başıma, çürüyen benzin hortumu şarıl şurul benzin akıtıyordu, akıtmak değil kusuyordu resmen.

bu tür olaylar verilmiş sadakam varmış dedirtiyor. aklınızda bulunsun, en azından ayda bir yakıt hortumlarınızı araç çalışır haldeyken gözünüzle kontrol edin, başınıza birşey gelmesin. hayırlı sürüşler.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun, ilginc bir durum. Acaba kaput icine giren bir kedi falan zarar vermis olabilir mi diye dusunmedim degil. Cunku kolay yirtilacak hortumlar degiller.

Çevrimdışı nurieren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim, kapalı garajımız olmadığı için, güneşte bekliyor araç. o sıcaktan illaki çatlıyor. 9 yaşında sonuçta :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
neticede lastik ömrü belli. Allahtan stabil parçalar, çok fazla hareket olmayınca çabuk yırtılmıyorlar. aynı şey benim lpg hortumlarında vardı ama gaz hortumu değil hava hortumuydu. araç lpg ye geçmiyordu bi ufak çaplı değişim yapmıştım.