škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön takımdan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar, 2012 octavia 1.6 tdı aracımda, eğimli bir yolda direksiyonu sağa yada sola tam kırdığımda, kalkış yaparken ileri yada geri farketmiyor, bir uğultu sesi geliyor, sanki birşey yağsız gibi ses gelıyor ve kalkış gerçekleştikten sonra kesiyor.düz yolda sağa yada sola tam kırarak kalkış gerçekleştirilirse bu sorun  ortaya çıkmıyor.arazi şartlarına yol durumuna baglı ve bunu çözmeye calışıyorum.farklı eğimli yerlerde deniyorum.örneğin 2 gün önce, düz tali yoldan ana yola çıkacağım.anayol bayır.direksiyonu sola tam kırdım bayır aşağı dogru ama yola tam çıkmadım.arabanın arka kısmı düzde kaldı.arabanın sol ön tarafı yere daha çok yumulur sağ ayaga kalkar.bu şekılde durup direksıyon sola tam aynı şekıl geri çıkmaya çalışırken uğultu sesi çok fena geldi.sizce sorun nerde

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisör üst bilyaları tabla fişekleri yada direksiyon kutusu yapabilir. Kesin çözüm için önce rotçuya git o gerekli şekilde araca bakar hangi parçaların degişmesi gerektigini söyler böylesi daha saglıklı.

Çevrimdışı ersony61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımı ustaya götürdüm ve burda paylaşmak istedim.ön iki amartisörü değiştirdim.çifti 300 lıra.markası bristein gibi birseydi.orjınalı bu imiş.üst bilyalarıda bozuk çıktı.onlarda değişti.tabla burclarını değişti usta.ama bana sormadı.neden değişti bilmiyorum ama bozuktu demekki.disklerimi değiştim bozuktu.markası febi.balatalarda değişti.ve motor 15 bin bakımı yaptırdım.hepsi toplam işçilik dahil 1200 lira tuttu.bu anlattığım ses sorununu o günden beri duymadım.eger duymazsam demekkı sorun amasrtisör üst bilyalarda idi