škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia2 hoparlör ölçüsü muamması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar...
Arabayı aldığımdan beri kulağımı tırmalıyor müzik sistemi...
Orijinal 8 adet hoparlörü var, hoparlörler sağlam, , ses ayarlarını 40 kere değiştirdim, bass, tiz, midıl, loud ne varsa...
sattığım Fabia 1 in yarı kalitesinde bile ses alamadım...
Ön kapıyı söktüm, içeride plastik flanş 'a monteli 14,5 cm olarak ölçtüğüm hoparlör var, flanşın kapı tarafı ise 16 küsür cm sanırım...arka kapı hp ölçüsü de aynı mı?
Şimdi ben hoparlörleri değiştirmeye kalksam acaba ses daha iyi olur mu?
Boşa masraf ve iş mi çıkarmış olurum?
14,5 lik mi hoparlör alayım? yoksa plastik flanşı kullanmadan, 16 küsür cm lik hoparlör mü?
16 lık hoparlör alsam camın inme-kalkmasında sorun olur mu?

Tecrübeli arkadaşlardan (arka hoparlörü olmayan, sonradan takanlar özellikle...) yorumlarını bekliyorum.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günler. Arka kapilara 16 cmlik alpine taktim. Ses daha iyi oldu. Paran varsa component ve küçük bir amfi ile daha iyi olur. Teybin cikisi 4*20 watt çünkü...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim merakım sadece şu; 16''lık hoparlör, cam hareketini etkiler mi? Etkilemezse 4 adet 16 veya 16,5 lik hp almayı düşünüyorum, denemek için zaman harcamak istemiyorum.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makyajllı fabianın arkaya 16.cm hoparlör takmıştım. Hoparlör çerçevesi (flanş galiba) kullanmamıştım. Camın açılıp kapanmasına engel olmamıştı. Ses güzeldi ama çerçeve sesi etkiliyor. Çerçeve olmadan ses kapı plastiği içinde kalıyordu. Mümkünse çerçeve kullanın derim.

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2012 Fabia araca arka kapılara 4 5 ay kadar önce 16cm pioneer marka hoparlör takmıştım.

Öncelikle 16cm tam uyumlu oluyor, benim araca işlem yapan usta araya flanş dediğiniz parçadan taktı. Bence bunu kesinlikle taktırın çünkü hoparlör kapıya yakın olmazsa ses kapı sacı ve kapı plastiği arasında kalıyor. Plastikteki ses çıkış deliklerine en yakın konuma getirin ki en iyi sesi alabilin.

Hoparlöre gelince ben pioneer taktırdım ama çok memnunum diyemem akustik olarak yakaladım ama bence component denilenler daha faydalı olur. Zira ön hoparlörler swing radyo ile daha uyumlu pioneerda hoşuma gitmeyen bi uyumsuzluk var bas-tiz anlamında.

Bu arada cam açılmasıyla ilgili herhangi bir problem oluşmadı bende.