škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 Superb Sol-Sağ Arka Kapı Çıtırtı Sesleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracımı alalı 4 ay oldu. Özellikle sabahları veya 1-2 gün sonra aracı ilk çalıştırdığımda arka kapılardan özellikle perdeliklerin olduğu yerden çıtırtı gibi nedeni belli olmayan sesler geliyor. Bu sesleri hiç birşeyle bağdaştıramadım. Kasis-temas-hava şartları hiç bir sebebini bulamadım.Kapı iç döşemesini söktük serviste hiç bir sıkıntı yok zaten orası tek parça halinde.Silikon felan sıktık fayda etmedi. Perdeliklerden geldiğini düşünüyorum. Belli bir yol yaptıktan sonra sesler çok azalıyor ve çok nadir gelmeye başlıyor. 90 bin tl lik bir araçtan bu seslerin gelmesi can sıkıcı. Başına gelen bilen duyan varsa yardım bekliyorum :gaz:

Çevrimdışı Lions coach

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
perdenin girip çıktığı çerçeveye bir kişiyi arkaya oturtturarak dokunmasını sağlayın, ses kesilir ise yüce oto da yeni gelmiş bir slikon var ve bilgi alıp sıktırtın. ortadan kalktığına emin olabilirsiniz. (hergün 80 km tam stabilize yol kullanıyorum, Maşallah tık yok 2 aydır.

Çevrimdışı fanatikahmety

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lions coach;514607
perdenin girip çıktığı çerçeveye bir kişiyi arkaya oturtturarak dokunmasını sağlayın, ses kesilir ise yüce oto da yeni gelmiş bir slikon var ve bilgi alıp sıktırtın. ortadan kalktığına emin olabilirsiniz. (hergün 80 km tam stabilize yol kullanıyorum, Maşallah tık yok 2 aydır.

Evet seslerin perdelerden geldiğine bende eminim artık. Yalnız Ankara'da yüce oto yok And oto da umarım derdime çare bulabilirim. Eğer bulamazsam silikonun nasıl bir silikon olduğu ile yada markası hakkında bir bilginiz var mı ? Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En basit ve faydalı yöntem bitüself kaplamak.Biraz el yatkınlıgı varsa kendınız de yapabilirsiniz.Gelen çıtırtı sesleri plastiklerden veya dışarıdan lastıklerın davlumbaza attırdıgı kum vb seyler de olabılır.
http://www.n11.com/btm-bituself-oto-ses-yalitim-banti-20-cm-x-10-metre-aluminyum-P46901612?cid=604001&gclid=CNWW7Lzj1cUCFWHLtAodyTIAbw