škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon pompası

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cmdrsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vallahi arabada nerdeyse yaptırmadığım yer kalmadı direksiyon pompasıda bunlardan biri 1 sene önce yaptırdım 300tl para verdim tamirine çok şükür hala çok güzel sıkıntı yok çok yumuşak bence yapılabiliyorsa kendi pompasını yaptırın.

Çevrimdışı arborvita

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sase kablosuda yaptirdim olmadi yakacam bu arabayi yaw.yabanci sitelerde arastirma yapan olmadimi bu sorunu orda nasil cozmusler

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cem bey merhaba nerede yaptırtınız pompayı banada yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı HakanAkca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu direksiyon sorunu kronik fabiada malüm fakat ustaların hiçbirisi tamir yoluna gitmiyor yada çözüm sunmuyor birazcık isten anlayan bir arkadaşınız varsa pompayı sökün yagını boşaltın yag ilevesi yaptıgımız üst plastik kısmı sökün daha sonra pompa yag basıncının sağlandıgı bıçakların önünde ince bir plastik boru vardır bi tür süzgeç bunuda alın ve pompa mekanigini güzelce benzinle yıkayın süzgeci temizleyip toplayan daha sonra pompa ya giren 2adeet soket var birisi elektrik digeri açı sensörü uçları bunları güzelce temizleyin elektrik uçları ben iptal ettim ve 5mm kablo ile lehimleyerek kendim çektim daha garantili bir iş oldu ve sorunum düzeldi tornacıda revizyon olayı filan hikaye arkadaşlar pompa içerisindeki bıçakları yeniden üretip yapamaz kimse yaptıkları revizyon bu pompa motorunun kömürlerini degiştir yıka ve yağla :)

Çevrimdışı nurieren06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamın aleyküm. yaklaşaık 1 ay önce arkadaşımla bir yere gittik oıturduk, çıktık sonra arabaya bindim çalıştırdım geri geri gidicem direksiyon dönmüyor, baktım arıza lambası yanmış. her neyse ustamı aradım (lojistik skoda serkan usta), akünün orda sigortası var ona bak dedi, pazar günü olduğu için ona götüremedim, zar zor götürdüm sanayiye, taş gibi sertti direksiyon. bir yer buldum adaöm baktı sigortası atmış dedi, aküden bişeyler yaptı düzeldi. işi bilmeyen ustalar, 600-700 liralık bi zımbırtı aldırırlar ciğerin yanar, 20 lira versen yeter dedi :D  hallettik, aklınızda bulunsun direksiyon dönmüyorsa ilk olarak aküden kontrol ettirin.

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet arkadaşlar direksiyonum yapıldı çok basit bir şeydenmiş pompanın içerisinde ki devrelerden biri zarar görmüş ondan tabi ben bunun yanında sökülmüşken direksiyon kutusunuda bakıma soktum milini contalarını sekmanlarını hepsini değiştirttim direksiyonum şimdi pamuk oldu maaşaallah...

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun nerede yaptırdınız ve kaça mal oldu ? Bilgilendirirseniz yol göstermiş olursunuz.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nerede yaptırdığınızı da yazarsanız Daha faydalı olacaktır. Şimdi sorunu yaşayan ve yaşayacak arkadaşlar için...

Çevrimdışı Belekomalı11

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bostancı san.sit. koç tornada ( reklam olarak anlaşılmasın ) bilgilendirme amaçlı

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba
arkadaşlar benimde eski aracımda aynı problem vardı. servis dahil pompa dedi. yabancı forum da açı sensöründen olduğundan bahsetmişler. bende gittim açı sensörünün yenisi alıp taktırdım yetkili serviste bir daha sorun yaşamadım. bilginizlerinize