škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lpg-tsi uyumu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 1.2 tsi veya 1.4 tsi aracı olup lpg taktıran var mı? sıvı sistemler çok abartıldı ama pek rağbet görmedi anlaşılan. aracına lpg taktıran var mı bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildigim kadariyla forumda yok. Gordugum bildigim kadariyla dogru duzgun randimanlisi da yok. Olsa tsi alirdim direk

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıvı sistem pahalı olmasa güzel ve tasarruf oranı yüksek.
Sıralı sistemlerde tam uyumlu değil.
Sıralı sistem bir kaç kullanıcı arkadaşımız vardı forumda..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;511054
Bildigim kadariyla forumda yok. Gordugum bildigim kadariyla dogru duzgun randimanlisi da yok. Olsa tsi alirdim direk

Reis forumda ferhat abi var bahsetmiştim sana vialle marka lpdi sistemi var leon tsi fr 125ken takılmış üstüne yazılım var şuan 150hp civarı tüpte sıkıntısız kullanıyomuş benzinden daha fazla performanslı diyo lpg sıvı halde daha iyi gidiyomuş benzinden. Yb da direk tüpü gösteriyomuş. Gel görki 6.500 tl kolay amorti edilmiyo. Sct de bi tane cupra var 1.4 tsi 180 oda lpdili oda çok memnun

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;511076
Reis forumda ferhat abi var bahsetmiştim sana vialle marka lpdi sistemi var leon tsi fr 125ken takılmış üstüne yazılım var şuan 150hp civarı tüpte sıkıntısız kullanıyomuş benzinden daha fazla performanslı diyo lpg sıvı halde daha iyi gidiyomuş benzinden. Yb da direk tüpü gösteriyomuş. Gel görki 6.500 tl kolay amorti edilmiyo. Sct de bi tane cupra var 1.4 tsi 180 oda lpdili oda çok memnun

6.5 milyar 60k lik bi araba icin az degil ama cok da degil. Ciddi ciddi sikintisizsa dusunulebilir aslinda

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
subap durimu nedir tsi da.

mesala opelin turbo larinda celik subap ilmadigindan lpg de subap erime cok oliyordu. lpg nin sivi olmasi biraz sogutma saglayabilir amma yanmasi isisi sanirim yuksek.

bir de tasarrufu ne kdr acaba. tsi icin %30 deniliyordu. eger oyle ise cok ta bir tadarruf olmaz sanirim

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen oyle abi. O %30 tasarruf ediyosa zaten ben ekonomi yapip %20 tasarruf ediyorum. %10 la bir omur surer amortisman :)

Tsi da subap sorunu olmuyodur herhalde abi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sübaplarda sıkıntı yok bildiğim kadarıyla o da yağlamayla çözülüyor zaten bizim cruze turboda 40kdır lpg var sıkıntı yok. Tasarruf oranı da bildiğim kadarıyla sürekli tüpte çalıştığı için daha yüksek

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir sitede bu konu tartışılırken yaptıran kullanıcılar %30 demişlerdi. O nedenle ben de merak ettim :)

Cidden %30 ise hem üstüe 6-7Bin ver, hem az da olsa bir risk al. Bence çok da mantıklı görünmüyor.

Sıralı sistem kullandığımda (tsı da değil) ben neredeyse %50 li tasarruf yakalıyordum

Çevrimdışı dr_enver

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yaptığım araştırmada sıvı sistem yaklaşık %50 avantaj sağlıyor. bu avantajın büyük kısmını lpg/benzin fiyat oranı ile sağlıyor. benzin fiyatları düştüğünde bu oran %40 a kadar gerilemiş. sıralı sistemler %30 civarı sağlıyormuş. benzinle çalışıp lpgye geçiyormuş. oda kısa mesafelerde sürekli benzinde çalışıyormuş avantajı uzun süreli sürüşlerde sağlıyormuş ve ayrıca bakım sorunuda varmış. mecburen sıvı sistemin ucuzlamasını ve geliştirlmesini bekliyeceğiz anlaşılan

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'da 1.4 tsı-1.6 tdı farkı 6binlirayken, lpg hiç cezbetmiyor bence.Çekilen strese değmez.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıvı sisyemler halen çok pahalı. Aynı paraya dizel alınabiliyor. Normal sistemler ise belli bir devir altında ve üstünde benzinle çalıştığı için amaçlananan kadar ekonomi sağlamıyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı serbag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su isi bi cozselerdi de bizde gonul rahatligiyla tsi a bineydik

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;511308
Octavia'da 1.4 tsı-1.6 tdı farkı 6binlirayken, lpg hiç cezbetmiyor bence.Çekilen strese değmez.

valla dogru soyluyorsun. 2 tane 1.6 benzin-lpg arac kullanmis biri olarak dizelin gozunu seveyim. En kucun bir hasarda sorunu bulamamak cok mide bulandirici.