škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anlatin bakalim rapid'le araniz nasil..

AYKUT20 · 96 · 20852

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtsnr;509401
Sport mod yazmışsınız bu ne demek? Araçta ekstra bir özellik mi var yoksa sürüş tarzınızla ilgili mi?
Sport mod dediği sanırım DSG şanzımanın S modu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dtsnr;509401
Sport mod yazmışsınız bu ne demek? Araçta ekstra bir özellik mi var yoksa sürüş tarzınızla ilgili mi?

Gerçi arkadaşlr yazmış yinede cevaplayayım. DSG şanzımanın S modu sport moddur. Araç karakter değiştiriyor. Yüksek devirde düşük vitesle gidiyor. Hem performansı artıyor hemde motor sesi çok tatlı oluyor.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;509316
Arkadaşlar arabalarda hız denemesi yapmak bence sakat iş araba isterse yola yapışık gitse dahi fizik kurallarına meydan okumaya başlayınca her şey olabilir arabanın ve yol şartlarının müsade ettiği şekilde denemeler yaparsak canımız ve malımız için daha iyi olur kanısındayım.

Aynen katılıyorum 160'a kadar denedikten sonra zorlamak istemedm çünkü bana yeter artar bu hız. Zaten küçük bebeğim var onunla yoldayken 120'yi bile geçmemeye özen gösteriyorum max. Yalnızken ve boş yolda bir denemeydi aslında denemeden öte motoru açmak adına yaptım ve gerçekten motor farketti       kanımca seri hızlanmaya başladı ilk viteslerde. Güvenlik önlemleri tam arabamız var diye övünürken 160larda ve üstünde sürüşler yapmanın hiç bir anlamı kalmıyor.

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba
 Bende  2014 TDI DSG var hız limitör iptali ile kadranda 210 navigasyonda 203 gördüm daha gider fakat yol denk gelmedi
 araçta yazılım olduğunu da söylemeye gerek yok sanırım
 Normal halinde bu araç hiç gitmiyor rapidgen arkadaşın bahsettiği gibi araç 160 a bile çok zor geliyordu.
 Soran olursa yazılm ile yakıt bu akşam denememle  şehir içi 98 km yol da 20 tl yakıt aldım

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Rapid' le Beylikdüzü-Dilovası-Beylikdüzü yaptım. Kaç km ediyor bilmiyorum. Yolun yaklaşık yarısı yoğun akıcı, yarısı açık yol ve gazlaya gazlaya gittim. Ortalama 5.0 idi. Bu arada 160km/s hıza hiç zorlanmadan çıkıyor. Yol müsait değildi daha fazla basamadım ama 160km/s' nin üzerine rahatlıkla çıkacak gibiydi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg araca yapilan yazilim ne kadar saglikli yani arabayi riske sokuyosa eger bu riski goze almaya degermi sigorta ne bilim kasko patlaticak kadar

Çevrimdışı Blacksea

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
183 yaptı babam 3500 civarı devir çeviriyordu :)
Demek ki daha baya gider.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nejaterselcan;510147
Dsg araca yapilan yazilim ne kadar saglikli yani arabayi riske sokuyosa eger bu riski goze almaya degermi sigorta ne bilim kasko patlaticak kadar

Yazılımda ger zaman risk vardır; yapılan yazılıma göre yüksek ya da düşük. Bunun yanısıra kaskonuz dsg ile ilgili bir hasarı karşılamaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı nejaterselcan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar hayirli geceler
spaceback icin istanbul ici aksesuar satan yada direk suraya git diyebilceginiz bi yer varmidir ?

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende otobanda 160 ı gördüm. Ancak daha yeni teslim aldığım için alıştırma sürecinde zorlamak istemedim aracı. Hele bir 1500 km falan olsun. Deneyeceğim.
Dedikleri gibi 140'ın üzerine yavaş çıkıyor. Yol müsait olması lazım.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 4300 km yi devirdim. Son 3~4 gundur on kapilardan trim sesi gelmeye basladi. Ozelliklede kaldirima inip cikarken zangirdamaya basladi yavastan miralim bozuldu bunuvyasayanlar vardi forumda. Sizce kapi lastiklerinden mi kaynakli

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Trım seslerı rapudın kronık sorunu sert plastıkten oluyot bende de sol taraftan bır ses gelıyor araba bozuk yollardan gecerjen ve vıtes attıgımızdakı ılk kavrama esnasında bır de bu aralar kapıların yanınfakı yuvarlak hoparlorlerun oldugu bolgelerdeb de cızırtıya benzer bır ses gelıyor servısten randevu aldım gosterecegım arctan cook memnunum ama bu sesler gıcık edıyor benı

Çevrimdışı sezeroz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;509023
aldığım yer 3000-4000km den sonra ücretsiz bakıma götürürsünüz diye tavsiyede bulunmuştu(1.2tsi) bazı arkadaşlar burada 1000-1500km demişte, farklı bir durum mu var bu konuda?

Arkadaşlar bu sorunun cevabı gelmemiş. Aracım 1.2 tsi ekranda ilk bakım 15.000km diye gosteriyor. Ama goruyorumki bazı arkadaslar daha erken servise davet edilmiş? Ne zaman gidecegim servise 1000 km yada 3000-4000 km mi? Aracım 1550km geldi suan kaçırdıkmı treni dersiniz :)

Çevrimdışı ozgrsrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cuma gunu aracimi 15.000 bakimina goturdum ve servis danismanina daha once bakima gelmelimiydim forumlarda gelen arkadaslar varmis dedigimde gelmenize gerek yoktu dediler...

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende servısı arayıp 15000 den önce 2000-3000gibi bakıma gelecekmıyım diye sordum şikayetin varsa gel yoksa gerek yok dedi bende gitmedim. Bilginize.