škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdi enjektör mü arızalı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracım fabia 2006 1.4 tdi 70 beygir
Aracım normal giderken çekişten düşüp gaz yememeye ve kara duman atmaya başlıyor ilk başlarda 5-6 saniye sürüyordu birkaç kere yapınca gittim özel servise bilgisayara baktı birşey yok dedi ve gönderdi yarım saat sonra yine yaptı bu sefer 10 dakika düZelmedi ertesi gün yine gittim servise yine birşey yok dediler
4-5 gündür arıza yoktu bugün yine oldu ve uzun sürdü arabayı kaldırmam mümkün değil stop edecek gibi oluyordu ustayı aradım aracı rolantide çalışır bıraktım ustayı bekledim geldi baktı dediki enjektörleri söküp baktıracağız akşam olmuştu
Aracı çektim servise akşam, yarın söküp pompacıya baktıracaklarmış, ne ile karşılaşacağız bilmiyorum
Seneryolar nedir? Sizce deneme yanılma ilemi bulacaklar? Enjektörleri sökmeden bakılamıyormu ki bu?
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnk55;505845
Merhaba aracım fabia 2006 1.4 tdi 70 beygir
Aracım normal giderken çekişten düşüp gaz yememeye ve kara duman atmaya başlıyor ilk başlarda 5-6 saniye sürüyordu birkaç kere yapınca gittim özel servise bilgisayara baktı birşey yok dedi ve gönderdi yarım saat sonra yine yaptı bu sefer 10 dakika düZelmedi ertesi gün yine gittim servise yine birşey yok dediler
4-5 gündür arıza yoktu bugün yine oldu ve uzun sürdü arabayı kaldırmam mümkün değil stop edecek gibi oluyordu ustayı aradım aracı rolantide çalışır bıraktım ustayı bekledim geldi baktı dediki enjektörleri söküp baktıracağız akşam olmuştu
Aracı çektim servise akşam, yarın söküp pompacıya baktıracaklarmış, ne ile karşılaşacağız bilmiyorum
Seneryolar nedir? Sizce deneme yanılma ilemi bulacaklar? Enjektörleri sökmeden bakılamıyormu ki bu?
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Enjektördense kolay, 10 dk. sökülür test cihzında kontrol edilir. takoz ya da memelerinde sorun varsa değiştirilir.
Memeleri 500-700 arası tutar, takoz ve memesi birarada sorunluysa enjektörlerde değişir. Tahminen 2.000 i geçer..
Arabanız kaç km. deydi, hararet v.b. bir sorun yaşadınız mı?
Umarım motorda sorun yoktur.

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
152000 de, aracı alalı 3 ay oldu hiç sorun yaşamadım zorlamadımda hiç aracı. Hararet sorunum olmadı. Burda fiyatlar dediğinizden daha pahalı katlamalı, tamir 1000 civarı değişim 3000 civarı tutar dediler. 10 dakikalık işse aracım şimdi sanayide kalsın bu gece motor soğuk olsun dediler.
Tşk bilgi için

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enjektorden oldugunu sanmiyorum ben. Kara duman normalde zengin karisimi gosterir. Pompayi kontrol ederdim ilk basta ben olsam sonra enjektore bakardim. Ama ara ara yapip ara ara yapmamasi tuhaf

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sabah gittim özel servise enjektörleri söküp delphi pompacıya göndermişler, gittim oraya 1 saat usta bekledim geldi, eline aldı ölçmeden biçmeden gözüyle kontrolle meme değişcek onunda garantisi yok araca takınca arıza verirse yenisini alcaksın dedi. Haydaa.. Elinde çıkma vardı 1500 e verim dedi ama benimkileride kendine almak koşuluyla. Yenisini araştırdım üçünü 2600 e buldum. Sonra içim rahat etmedi enjektörleri aldım gittim boscch pompacıya ölçtüler değerler normal çıktı ama bakım kitinindeğiştirelim dediler ben de ok dedim işçilikle 250 verdim.
Şimdi serviste araç toplanıyor onlara kurcalatmıcam alıcam aracı başka yere götürcem ama nereden başlıcam bilmiyorum
Üşlemizde böyle ıstalar yüzünden gidip sıfır araç alasım geliyor bin git her 50000 de değiştir oh ne rahat

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali bey enjektorden cikacagini sanmiyorum zaten durumun. Pompadan ve mazot filtresinden baslayabilirsiniz bence

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Güvenilir bir usta bulduğumda işe başlayacağım, şuan ara sıra yapıyor biraz bekleyince geçiyor ben bodrumdayım milasta bir usta önerdiler değerlendireceğim

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
10 gündür enjektörleri taktıktan sonra arıza yapmadı ama arabanın çekişi sıkıntılıydı. Arıza yineledi bu sefer bodrumdan kalktım milasa gittim tavsiye üZerine ustamı buldum o da arızayı 2 dakikada buldu olay bitti çok şükür
Hava desimetresi mi ne tam adını bilmiyom hava filtre kıtusuna bağlı bu parça arızalı olduğu için turboya hava tam gitmeyip yakıtı yakanouomuş falan filan. Sorunum kalmadı..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Debimetre ya da akis metre herkes farkli bisey soyluyo ismine. Akismetre arizaliysa aracinizin ariza isigi yakmasi ve bilgisayara baglayinca ariza gostermesi lazim? Hayret

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Delphi deki de nasıl acgozlu bir ustaymis. Hem cikmayi sat hem eskiyi al hemde cikmasina garanti verme, arızalı çıkarsa ustune su ic. Allah bilir o çıkmasini da baskasini  arizalisindan hacilamistir aynı yöntemle.