škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

>> Forum Kuralları <<

STadmin · 1 · 111661

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı STadmin

  • Site Administrator
  • Yönetici
  • Yeni Üye
  • *****
    • İleti: 33
    • Profili Görüntüle
*Dikkat! Foruma üye olarak ve/veya mesaj yazarak bu kuralları kabul etmiş sayılıyorsunuz!
 
 **İş bu forum kuralları tartışmaya açık değildir ve tüm üyeleri üye oldukları andan itibaren bağlayıcıdır. Forum kurallarının herhangi bir maddesinin ihlal edilmesi halinde; üyeye, mesajın silinmesi/mesajın düzenlenmesi/konunun silinmesi/konunun kapatılması/üyeye ceza verilmesi/üyenin süreli veya süresiz olarak forumdan uzaklaştırılması gibi yaptırımlar uygulanabilir; söz konusu yaptırımlardan önce -herkese açık olan bu kurallar hakkında- bahse konu üyeye tekrar uyarı yapılması gerekmez.

 

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen onu yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forum yönetimi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kişi, kurum, devlet hakkında yazı yazarken bunu göz önünde bulundurunuz. Şikayet, eleştiri gibi durumlarda hakaret, karalama, alay tarzında yazı yazmayınız.

2. Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.

3. Forumda din, mezhep, sosyal statü, ırk, soy, siyasi görüş veya politik içerikli mesajlar yazmak - avatar kullanmak, haberler yayınlamak ve propaganda yapmak yasaktır. Marka, ürün, fikir veya herhangi konuda fanatiklik yapan, gerginlik yaratan, sataşan, diğer üyeler tarafından ortak sebeplerden şikayet edilen kişinin üyeliği askıya alınabilir. Özellikle araba-marka-ürün karşılaştırma vb. konularda fanatizm yapanlar forumdan hemen uzaklaştırılır.

4. Fıkra dahi olsa Türk gelenek ve göreneklerine aykırı yazılar yayınlamak; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek; kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen veya cinsellik içeren yazılar yazmak ve bu konularda foto-klip vs. yayınlamak; küfürlü konuşmak, küçük düşürücü laflar söylemek yasaktır. Bu tip mesajlar üyeye haber verilmeden derhal silinir, üyenin hesabı askıya alınabilir.

5. Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyeliğin blokaj nedenidir. Forumdan mesajlar, konular hiçbir koşulda silinmemektedir. Forumdan ayrılmak isteyen üyelerimizin hesapları girilmeyecek şekilde kapatılmaktadır.

6. Foruma mesaj gönderirken yazınızın okunaklı ve anlaşılır olduğundan emin olunuz.

7. Foruma reklam yapmak veya araç, eşya, vs. almak-satmak, ilk mesajda şikayet, parça talebi veya yorum amacıyla üye olmayınız. Özel mesaj yoluyla veya genelden konu açarak, tekil veya toplu halde üyeleri rahatsız edici mesajlar, reklam, ürün satışı veya propaganda içeren mesajlar göndermek yasaktır. Gerekçe göstermeden mesajlarını silen üyelerin üyeliği askıya alınır. Foruma reklam vermek ve forumda ürün tanıtımı yapmak istiyorsanız lütfen öncelikle yönetici arkadaşlara danışınız. Sadece Forum sponsorları ürün tanıtımı ve reklam yapma hakkına sahiptir. Yöneticilerden habersiz, forum sponsorları dışında reklam, adetli ürün satışı veya ürün tanıtımı yapan üyelikler sorgusuz siteden uzaklaştırılır.

8. Forum yöneticileri haber vermeksizin üyenin uygunsuz, başka bir foruma ait link veya fazla büyük olduğu düşünülen imza ya da avatarını değiştirebilir. İmza, nick (üye adı) ya da avatarda link, yazı ya da foto ile reklam yapmak yasaktır. Özellikle ilk mesajda veya özel mesajla firma reklamı, yedek parça isteği, promosyon, şikayet, araç veya ürün satışı yapılan mesajlar hemen silinecektir ve üye banlanacaktır. Ilk mesajınızda lütfen kendinizi kısaca tanıtınız.

9. BÜYÜK HARFLE yazı yazmak bağırma anlamına gelir ve fazla kullanmak forumu kirletir.

10. Herhangi bir kullanıcının kendi izni olmadan kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no, foto, iş bilgileri vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır. Üyeler en azından ismini profilinde göstermek zorundadır (hitap açısından). Kendinize veya başkasına ait cep telefonu bilgisini forumda yazmayınız.

11. Başka bir site katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz. Diğer forumlara cevap hakkı doğuracak yazı, sataşma gibi davranışlar bu foruma yazılamaz. Gruplaşma gibi oluşumlarda ilgili üyeler derhal forumdan uzaklaştırılırlar.

12. Forum ortamına kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez. İkili sohbet için başlık açmak yasaktır, bu amaçla MSN, PM vb. alternatifleri kullanınız.

13. Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.

14. Konular, ilgili konu başlığı altında açılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşırlar veya silerler. Başlığı açan üyeye haber verme zorunluğu yoktur.

15. Yeni başlık açmadan önce, daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz. Daha önce açılmış konular herhangi bir uyarı yapılmaksızın silinir. Yazdığınız mesajları 24 saat içinde düzenleyebilirsiniz, bu süreden sonra düzenleme yapılamaz. Forumdan ayrılmak isteyen üyenin eski mesajları silinmez, sadece kullanıcı adı silinir, veritabanından üyeye ait tüm eski mesajlarını topluca silecek özellik kontrol panelde yoktur. Bunu bilerek yazınız, sonrasında hak talebinde bulunmayınız.

16. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o yöneticilere bildiriniz.

17. Foruma mesaj yazan üye bu kuralları kabul etmiş sayılır.

18. Site yöneticileri uygun olmayan ve/veya gerekli görülen mesajları silme, editleme, taşıma ve kilitleme yetkisine sahiptir; itiraz edilemez. Forum kurallarını tartışmaya açan üyeler derhal yasaklanır.

19. Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.

20. Foruma üye olurken e-mail onayı vermeyen üyeler belli aralıklarla silinmektedir.

21. Reklam amaçlı nick almak (ticari marka, şirket adı vs.) yasaktır. Aynı kullanıcı tarafından birden fazla kullanıcı adı (nick) almak kurallara aykırıdır. Tespiti halinde aynı kullanıcıya ait tüm nick'ler banlanır.

22. Kökeni burası olan konuları başka yerde yayınlarken forumumuzu kaynak gösteriniz. Başka forum, web sitesi, blog gibi yerlerden aktardığınız mesajların (haber, bilgi, foto, klip vs.) nereden alıntı yapıldığını yazınız, kaynak gösteriniz. Aksi taktirde bu tip başlıklar silinebilir.

23. Site ve forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir olaydan forum yöneticileri sorumlu değildir.

24. Profil kısmında ad-soyad kısmını boş bırakmayınız, hitapta kolaylık olması açısından en azından ad yazılması zorunludur (eğer nickiniz isminizden oluşmuyorsa).

25. Forum yöneticileri aynı zamanda forum sahibidir. Her biri yönetici yetkisini sahiptir.

26. Forumun temel amacı güzel vakit geçirmek, paylaşmak ve eğlenmektir. Forumda ne şekilde olursa olsun huzuru kaçıran, rahatsız edici veya devamlı muhalif tavır takınan üyeler forumdan derhal uzaklaştırılır.

27. Eski veya yeni mesajlara "evet, çok güzel, paylaşım için teşekkürler" şeklinde mesajlar yazmak suretiyle mesaj sayısını arttırmaya yönelik eylemler yasaktır.

28. Kısa aralıklarla yeni mesaj yazmak yerine ilk mesajınızı düzenleyiniz. Gereksiz alıntılardan kaçınınız ve üyelerden ayrı ayrı alıntı yapmak yerine "çoklu alıntı" özelliğini kullanınız.

29. Yeni konu açıldığında ve açılan konuya diğer üyeler tarafından mesaj yazılmadığı takdirde, konuyu açan kişi tarafından konuyu yukarı taşımak vb. amaçlarla 24 saat içinde yeni bir mesaj yazılması yasaktır. Aksi takdirde konu kapatılabilir/silinebilir, konu sahibine cezai işlem uygulanabilir.

30. Forumda diğer yurt içi Skoda sosyal medya gruplarına ve platformlarına ait link paylaşmak yasaktır.

31. Forumun Yüce Oto, Yüce Motor, Yüce Servis, Skoda Auto, © ŠKODA Türkiye veya Doğuş Otomotiv ile hiç bir bağlantısı yoktur.

32. Forumun satış yapılan bölümleri ek kurallara tabidir. Bilgiler ilgili başlığın içinde sabit konudadır. Adetli satış ve promosyonlar yönetimin izni alınmadan yapılamaz. Forum logosu yönetimin izni olmadan satış, promosyon, sticker vb. objelerde kullanılamaz.

33. Foruma üye olan her yeni üyeden forum kültürü gereği herhangi bir konu açmadan ya da mesaj yazmadan önce "Tanışma" bölümünden kendini tanıtması(İsim, yaş, şehir, meslek vb. bilgileri içerecek şekilde) beklenmektedir.*Foruma sponsor olmak veya reklam vermek isterseniz forum yöneticileri ile temasa geçiniz.

*Forum sponsorları "Reklam" kökenli tüm kurallarda ayrıcalıklara sahiptirler. Bu ayrıcalıklar tamamen yöneticilerin insiyatifindedir.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2016, 16:18:28 Gönderen: enoktakenokta »