škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 16v 30 kuruş yakıyor.(lpg=2 tl)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gecen 3 gun once gaz aldım daha bursa mudanya yolu opetten 1.89tl bugun gecerken gordum 1.85 yapmıslar gerçı neyse 270 km yolu 41 tl :) masallah cok sukur kızıma :)

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;494740
gecen 3 gun once gaz aldım daha bursa mudanya yolu opetten 1.89tl bugun gecerken gordum 1.85 yapmıslar gerçı neyse 270 km yolu 41 tl :) masallah cok sukur kızıma :)

ihsan bey keşke benim araç da öyle yaksa fabiayı uzun süre kullanırım...

Çevrimdışı chemistanbul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
babamda 2001 model 1,3 felicia var.
eskiden ki bi ara gazın 3 tl ye yaklaştığı zamanlarda bile bir depo gaz ile (33 lt) 380 km kullanıyordu.ama nedense son zamanlarda önce 270 km ye düştü kullanım.şimdi 170 km ye düştü.
gazda aerosol karıştırıyorlarmış.bunu da dikkate alın derim.
yavaş yavaş seçenekleri deniyoruz.
öce arabaya bakım yaptırdık.
sonra gaz ayarı.
şimdi gazcıyı değiştirdik. bakalım bir iki depo kullandıktan sonra  durum ne olacak.

bunları (gaz ayarı gaz kalitesi vb) görünce dizel aldığıma şükrediyorum. cumartesi pazar kağıthane-gebze-kartal arasında yaklaşık 200 km yol yaptım.biraz dikkat ettim.100 km hızla sürdüm ortalama. ortalama yakıt değeri 3,9lt. yani 14kr. çıktı.
bundan iyisi şamda kayısı :D

size tavsiyemde aşama aşama etkenlere yönelik iyileştirme yapın babam gibi. eminim faydası olacaktır.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistanbul;494742
babamda 2001 model 1,3 felicia var.
eskiden ki bi ara gazın 3 tl ye yaklaştığı zamanlarda bile bir depo gaz ile (33 lt) 380 km kullanıyordu.ama nedense son zamanlarda önce 270 km ye düştü kullanım.şimdi 170 km ye düştü.
gazda aerosol karıştırıyorlarmış.bunu da dikkate alın derim.
yavaş yavaş seçenekleri deniyoruz.
öce arabaya bakım yaptırdık.
sonra gaz ayarı.
şimdi gazcıyı değiştirdik. bakalım bir iki depo kullandıktan sonra durum ne olacak.

bunları (gaz ayarı gaz kalitesi vb) görünce dizel aldığıma şükrediyorum. cumartesi pazar kağıthane-gebze-kartal arasında yaklaşık 200 km yol yaptım.biraz dikkat ettim.100 km hızla sürdüm ortalama. ortalama yakıt değeri 3,9lt. yani 14kr. çıktı.
bundan iyisi şamda kayısı :D

size tavsiyemde aşama aşama etkenlere yönelik iyileştirme yapın babam gibi. eminim faydası olacaktır.

dizel iyi de yenilerini iyi eskilere de güven olmuyor. Yeniler de pahalı. Ben de düğün yapacağımdan dolayı aldım. Umarım beni fazla üzmez...

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
senın aracta bi sıkıntı var hocam ya . bak sende bursadasın aslında bursada cok arkdas var bı ara gün tertipleyelim yuz yuze daha iyi bi fikir alıs verısı olur ve usta tasviye edebiliriz.  

bende ev aldıgım ıcın bu 3 yıl yerımden kımıldayamıcam yoksa fabıse veda ederdım gözum octavia da  :)  ama dedıgın gıbı cok sukur masrafı yok saglam az yakıp cok kacıyo tek eksi yönü cocugun bebek arabasını koyunca bagajda yer kalmıyo :(

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konya da gazın litresi 1.85 TL   47 TL ye depo doluyor 330 km yol yapıyorum = 0,14 krş civarı bir şey yakıyor.. sizin arabada bir anormallik var..

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsan;494749
senın aracta bi sıkıntı var hocam ya . bak sende bursadasın aslında bursada cok arkdas var bı ara gün tertipleyelim yuz yuze daha iyi bi fikir alıs verısı olur ve usta tasviye edebiliriz.

bende ev aldıgım ıcın bu 3 yıl yerımden kımıldayamıcam yoksa fabıse veda ederdım gözum octavia da :) ama dedıgın gıbı cok sukur masrafı yok saglam az yakıp cok kacıyo tek eksi yönü cocugun bebek arabasını koyunca bagajda yer kalmıyo :(

Bursa'da tavsiye edebileceğiniz bir skodacı var mı? Bir de gazcı lazım olacak. Toplanma fikri güzel ben varım. Ayarlayın bir gün buluşalım. Benim cep 05301514612

saygılar...

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;494752
Konya da gazın litresi 1.85 TL 47 TL ye depo doluyor 330 km yol yapıyorum = 0,14 krş civarı bir şey yakıyor.. sizin arabada bir anormallik var..

inşallah ustalar sıkıntıyı bulur yoksa çok canımı sıkıyor bu olay.

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu değerlerde bir anormallik var. benim aracım benzinli o bile 4,20tl benzin fiyatı üzerinden 30-35 krş arası yakıyor. sizinki benzinli gibi yakıyor nerdeyse

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;494772
Bursa'da tavsiye edebileceğiniz bir skodacı var mı? Bir de gazcı lazım olacak. Toplanma fikri güzel ben varım. Ayarlayın bir gün buluşalım. Benim cep 05301514612

saygılar...

Bende bursa dayım yer ve zaman belirleyelim hafta sonu olursa iyi olur.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;494842
Bende bursa dayım yer ve zaman belirleyelim hafta sonu olursa iyi olur.

pazar olabilir belki. Saati konuşabiliriz. Eğer sizin için de uygun ise.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lestat;494828
bu değerlerde bir anormallik var. benim aracım benzinli o bile 4,20tl benzin fiyatı üzerinden 30-35 krş arası yakıyor. sizinki benzinli gibi yakıyor nerdeyse

aynen kardeş :)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım otomatik vites benzinli olduğu halde 32 krş yakıyor. Bence benzinde çalıştırın daha iyi.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;494868
Benim aracım otomatik vites benzinli olduğu halde 32 krş yakıyor. Bence benzinde çalıştırın daha iyi.

güzel fikir olmadı öyle deniyeceğim. peki bu arıza lambası söner mi benzinde kullansam.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
forumdaki ustalar daha iyi bilir ama tahminimce egr bu lambayı yakıyor. Sönme işlemi beyinden otomatik olur yada siz vagcom a bağlatıp sildireceksiniz.