škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 16v 30 kuruş yakıyor.(lpg=2 tl)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhabalar;
iki hafta önce 1.4 16 valf 75 bg aracım ile 60 tl'ye 200 km yol yapıyorum sakin kullanımda. Gaza basmaya korkuyorum 35-40 kuruş yakacak diye. Bu değerlerden sonra aldığıma pişman oldum. Bilmem sizdeki değerler nedir. Araç sedan ön arka disk frenli. Atiker marka simit tüp. Tüp 6 ay önce takılmış. Acaba normal mi yoksa anormal mi? Bakım yaptırsam düzelir mi?
saygılar...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahh ahh Fabia Sedan demeyin yahu :)
Bizimkisi 18 kuruşa kadar düşüyordu. Aynıydı hatta Atiker vardı benimkisinde de . Çok anormal değerler. Gaz ayarı yapılmış mı doğru düzgün?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi yerlerde sıkinti oldugu kesin 101 hp lik olaniyla arkadasim 21 krs yakiyor.Bi yerlerde kacak olabilir kontrol ettirin derim

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sağolun arkadaşlar;
palio 1.6 16 v 98 model aracım vardı. O bile lpg 2.6 iken 30 kuruş yakıyordu. Bu araba çok yakmaz diye aldım. Bu değerleri görünce hayal kırıklığına uğradım.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekonominin dibine vurabilirsin emin ol. Gazcıya bir uğramalısın :ok:

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;494716
Ekonominin dibine vurabilirsin emin ol. Gazcıya bir uğramalısın :ok:

sadece gazcı işimi halledebilir mi? Yoksa komple bir bakım mı yaptırsak yağı 5 bin önce değişmiş.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;494717
sadece gazcı işimi halledebilir mi? Yoksa komple bir bakım mı yaptırsak yağı 5 bin önce değişmiş.

Yeni sayılır yağ. Ama eğer için rahat edecekse yapabilirsin. Benzinde kaç kuruş yakıyor? Eğer aynıysa o zaman gazcıdan geçer iş. Gaz ayarını yaptırın bir. Regülatörde kaçak olup olmadığını ve LPG filtresini de kontrol edin hatta değiştirin. Büyük oranda çözülür sıkıntı.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;494720
Yeni sayılır yağ. Ama eğer için rahat edecekse yapabilirsin. Benzinde kaç kuruş yakıyor? Eğer aynıysa o zaman gazcıdan geçer iş. Gaz ayarını yaptırın bir. Regülatörde kaçak olup olmadığını ve LPG filtresini de kontrol edin hatta değiştirin. Büyük oranda çözülür sıkıntı.

Alperen Bey teşekkür ederim ilk fırsatta bir gazcıya gideceğim. Sonuçları ileteceğim. Umarım tamirci tamirci gezmem. Zaten zar zor aldık.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı araçtan bende var special fakat hb benmki 60 tl ile 359 km yol yaptım tabi rekorum o 120 si şehir dışı gerisi istanbul trafiği var gerisini sen düşün. Maşallah deyin lütfen :D

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada 60 tl gazı sakaryadan mogaz dan almıştım 1.88 tl ye 2 ay önce

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
buura kardeşim maşallah.
benim ki de öyle olacak inşallah. Gazı takan yerle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;494722
Alperen Bey teşekkür ederim ilk fırsatta bir gazcıya gideceğim. Sonuçları ileteceğim. Umarım tamirci tamirci gezmem. Zaten zar zor aldık.

Rica ederim. Fabia üzmez merak etme. İşinin ehli gazcı bulursan hiçbi sıkıntı yaşamazsın. İnşallah halledebilirsin sorununu.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;494725
buura kardeşim maşallah.
benim ki de öyle olacak inşallah. Gazı takan yerle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Ama o dediğim rakama odaklanmayın her zaman aynı kalite gaz aynı kullanım aynı hava koşulları vs. olmadığı için değişiyo ortalama benzinide katarak 20 21 kuruş diyelim

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuuRa;494731
Ama o dediğim rakama odaklanmayın her zaman aynı kalite gaz aynı kullanım aynı hava koşulları vs. olmadığı için değişiyo ortalama benzinide katarak 20 21 kuruş diyelim

25 kuruşa da razıyım şu anki gaz koşullarında 30 kuruş yakması beni çok üzdü. Umarım gaz ayarından sonra düzelir.