škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merhaba ve yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

İkinci el olarak 15000 km'de aldığım bir citigo  sahibiyim. Şirket aracım olan dizel fluence'ı kıskandıracak kadar az  yakan ve motor sesine bayıldığım citigo'nun iki sıkıntısı için  fikirlerinizi/öenerilerinizi sormak isterim : Birincisi çukur ya da  kasislerde gövde kasılınca kapı fitil ya da kilitlerinin bir miktar  gevşek kalmasından/ya da kuruluk/yağsızlıktan dolayı oluşan sesler için  öneriniz ne olabilir? Diğeri de çarpışma önleyici sistemin lazer düzeneğinin olduğu kısmın üzerini kapatan plastik koruyucu ( en azından  benim aracımda ) sadece tavanla birleştiği yerden bağlı cama. Camda  aşağı doğru inen kısım cama yapışık değil ve bu çok pütürlü asfaltta çok  belirgin bir zırıltı yapıyor. En alttaki kısma patafix ( cam macununa  ya da sakıza benzer bir sabitleyici ) ile bir tampon yaptım ama kısa  sürede gevşiyor o da. Çift taraflı kuvvetli bant ya da keçe vs. de denedim ama çok iş görmedi bunlar. Citigo'larda bu parça hep mi aynı duruyor yoksa fabrika çıkışı kapalı/yapışık da benimki mi açılmış? Öyle ise ben de silikonlu ya da benzer bir yapıştırıcı ile sabitleyeceğim ya da servise sabitlettireceğim. Şimdiden öneri/bilgiler için teşekkürler

umut

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoşgeldiniz yeni aracınız hayırlı olsun. Sorununuzun çözümüne gelecek olursak sensörlerin arkasındaki plastik parçanın sadece üst kısmının sabit olduğunu söylemişsiniz fakat citigolarda o sensörün her tarafı kapalı eğer sorun tam olarak söylediğiniz gibi alt tarafların yapışmamasından kaynaklanıyorsa bir servise gösterin derim çünkü bu sorun city safe sisteminin çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir...

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
parça bir bütün olarak duruyor ama yazdığım gibi yapışık değil. Bir kaç mm de olsa ayrık camdan. Bugün yüce oto ve erya servise de sordum. Boş boş baktılar benimle konuşan görevliler. En kötü üstten bantlayıp geçeceğim. Bu arada merak eden olursa İstanbul içi çok feci akşam trafiğinde Levent'ten 2. köprüye inip, gişeler, köprü, Kavacık hatta Şile sapağına kadar 1-2. viteste gidip, Ümraniye sonrası açılan yolda hızla gidip tamamladığım rotada (Kozyatağı varış) bile ortalama 5.6 lt/100km gösterdi yol bilgisayarı. Sabah açık trafikte aynı rotayı genelde 4.1-4.3 lt/100km ile gidiyorum. Bugün hatta Levent-Maltepe'yi 3.8 ile geçtim. Ve en sağdan teyzeler gibi gitmiyorum :)

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir işinize yaradıysa ne mutlu bana.:) Yanlış bilmiyorsam kapı fitillerine'de silikon yağı damlatmanız faydalı olucaktır umarım işinize yarar...

Çevrimdışı aydemiru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, kilitlere WD-40, fitillere de ucuzundan bir silikon sprey uyguladım. Tüm ses gitti.  Periyodik olarak ta tekrarlarım sanırım. Testlerdeki sessiz araba haline geldi şimdi :)