škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Sensörü Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ultraoyuncu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Övelikle araba 2011 model Superb. Geçen günlerde Ankara- Düzce arası giderken bir tesisde durduk. Geri vites yaptığımdan park sensöründen uzun bir dıııt sesi geldi ve park sensörü sistemin şu an kullanılabilir değil uyarısı verdi. Hava soğuk ve karlıydı. Belki bu sebepledir diye düşünsem de sorun devam etmekteydi. Sensörleri temizledim ve irtibatsızlık mı var düşüncesiyle biraz tıklattım. Bir kere çalıştı ama arkasından yine aynı sorunu yaşadım.

Servis sorunun sistemin kendisinden olduğunu söyledi. Güya sensörlerle ilgisi yokmuş. 150 TL söyledi tabi işçilik hariç. Sorularım şunlar:

1- Bu sorunu yaşanyan biri ve çözen var mı ? Sorun hakkında bildisi olan var mı ?
2- park sensörü süsteminin beyni ya da artık neyse parça, bunun yeri nerede ? Arka tampon içinde mi ?
3- Ankara' da bu parçayı yetkili servis dışında bulabilceğim bir yer biliyor musunuz ?

biraz uzun oldu ama en kısa böyle anlatabildim. Yorum, fikir ve çözüm öerileriniz için şimdiden teşekkür ederim :)
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 22:21:30 Gönderen: ultraoyuncu »

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç farklı ama geçen kış arkadasimin pejo 301iyle bayburta gitmiştim bayburta girip arabayi park ederken sensör çalışmadı iki gün boyuncada çalıştıramadım erzincana dönünce arkadasima durumu anlatıp göstermek için geri vitese taktigimda sorunsuz calisti bu arada gittigim zaman bayburt asiri soguktu buda öyle bi sorun olabilir gecmezse yetkili servise gitmekte fayda var

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdeki dandik sensorlerin  beyni aracin beyninden bagimsiz ve arka stopun oralarda bir yerde oluyor.
Ama sizinki fabrikasyon bir sensor oldugu icin beyni bagimsiz mi yoksa aracin beyni ile bir iliskisi var mi onu bilmek lazim.
Bu tur arizalarda ucuzdan pahaliya gidilir. Yani once sensorler sonra kablosu ve Beyni kontrol edilir.
Sensor sorunlu olsa , sanki hic engel yokmus gibi calisir..yani bizdeki dandiklerde boyle.
Ama sizde sikinti beyninde olabilir gibi geldi.

Sanirim oto elektronikciler bu isi cozebilir. Sasmaz buyuk sanayi ve ivedikte 3-4 tane gördüm.