škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 gizli özellikler.

skoda2 · 79 · 33052

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar fazla büyütmüşsünüz,xds nin ne olduğunu zaten az çok anlamış olduuz.

Xds genelde vrs,gtı,cupra gibi güçlü arabalarda gelirken ilk 2 yıl Octavia modellerinde de xds gelmedi.Daha sonradan nasıl octaviada bluetooth standart olduysa,xds de standart olarak 45.haftadan sonra gelmeye başladı.

bugun yüce Motor'u aradım ve teyitte ettim,yüce auto nun sitesinde yada standartlarda yazmamasının sebebini bilmiyorum.

inanç bey sizde isterseniz,arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;496941
Global site tamam da, İngiltere sitesinde de XDS görünüyor demek istedim ben. Belli ki her ülke de bu opsiyon sunulmuyor. Global site de yazmak zorunda, çünkü, bu araçta XDS opsiyonu mevcut. Zaten Çek Cumhuriyeti sitesine girdiğinizde XDS opsiyonel ekipman olarak görünüyor. Yani ek ücret karşılığında alınabiliyor. Senin verdiğin global sitede de dikkatle bakarsan XDS' in standart olarak yazmadığı, opsiyonel olabileceği anlaşılıyor. Verdiğin siteden bir alıntı;

Add to above mentioned safety systems, for the Octavia are following features available as a standard or option

Yani XDS bazı ülkelerde standart bazılarında ise opsiyonel ekipman olarak alınıyor. Ama ülkemize gelen araçlarda standart değil. Opsiyonel olarak alınabiliyor mu emin değilim ama opsiyonel ekipman listesinde görünmüyor.

İnanç sen dedin diye Çek Cumhuriyeti sitesine baktım;

"Cenik(Fiyat Listesi)" yazan kısma gir; PDF olarak donanım listesi görünecek; "bezpecnost" yani "güvenlik" bölümüne gel; "bezpecnost" altında hemen "1.satırda yazan cümle: "ESC včetně(dahil) ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA, DSR, ESBS, XDS multikolizní(çoklu çarpışma) brzdy(frenler) (MKB)
a funkce(işlev) Prefill".

Dikey sütunda zaten 5 donanım seviyesi var; bütün donanım seviyelerindeki işaret "içi dolu yuvarlak". Yani, işin özü; XDS'deyi de içeren tüm bu güvenlik donanımları tüm donanım seviyelerinde standart görünüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;496950
Arkadaşlar fazla büyütmüşsünüz,xds nin ne olduğunu zaten az çok anlamış olduuz.

Xds genelde vrs,gtı,cupra gibi güçlü arabalarda gelirken ilk 2 yıl Octavia modellerinde de xds gelmedi.Daha sonradan nasıl octaviada bluetooth standart olduysa,xds de standart olarak 45.haftadan sonra gelmeye başladı.

bugun yüce Motor'u aradım ve teyitte ettim,yüce auto nun sitesinde yada standartlarda yazmamasının sebebini bilmiyorum.

inanç bey sizde isterseniz,arayarak bilgi edinebilirsiniz.

İş iyice yılan hikayesine dönmüştü; sizin de teyit etmeniz iyi olmuş. Bir üstteki mesajda ben de kafa karışıklığını gidermeye çalıştım. Umarım artık bu tartışma biter.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım XDS sis. performanslı araçlarda tercih ediliyor, tabi bunu videoya göre yorumluyorum

[YOUTUBE]watch?v=UYuiinneUlA[/YOUTUBE]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalniz gecen de soylemistim . Arkayi torsiyon yap sonra araca xds koy :)

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
istanbul avrupa yakasında ender elektronik gibi güvenilir bu kodlama işinden anlayan yer varmı?

Çevrimdışı cdust

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kablo ile kendileri kodlama yapan arkadaşlar bu işlemin nasıl yapıldığına dair bilgi paylaşabilirler mi?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cdust;497415
Kablo ile kendileri kodlama yapan arkadaşlar bu işlemin nasıl yapıldığına dair bilgi paylaşabilirler mi?

öncelikler vag-com 12.12 kablosu temin ediyorsunuz. aliexpress te var. 1 aya kalmaz geliyor. 12-13 dolar. TR de 100 TL ye satanlar da var. beklemek istemezseniz burdan alırsınız.

sonra forumda şu linki inceleyin:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28734

ben bugün 2 özelliği açtırdım. kadran selamlama ve klimada auto konumunda ışıkların yanması.

size kablo ile CD gelecek. bilgisayara CD yi takmadan önce interneti kesin. antivirüs varsa kapatın. sonra CD den 12.12 versiyonu kurun. bu kadar basit.

aracınız A7 gördüğüm kadarıyla. kabloyu sürücü tarafında altta soket var oraya takın. bilgisayara USB ucunu takın. programı açın (internet ve antivirüs kapalı)
herşeyden evvel autoscan yapın ve çıkan dosyayı her ne kadar program kendi yerine kaydetse de yedeğini bulabileceğiniz bi yere atın.

sonrası size kalmış. forumda veya nette anlatıldığı şekilde kodları kurcalarsınız...

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;497449
öncelikler vag-com 12.12 kablosu temin ediyorsunuz. aliexpress te var. 1 aya kalmaz geliyor. 12-13 dolar. TR de 100 TL ye satanlar da var. beklemek istemezseniz burdan alırsınız.

ben bugün 2 özelliği açtırdım. kadran selamlama ve klimada auto konumunda ışıkların yanması.

size kablo ile CD gelecek. bilgisayara CD yi takmadan önce interneti kesin. antivirüs varsa kapatın. sonra CD den 12.12 versiyonu kurun. bu kadar basit.

aracınız A7 gördüğüm kadarıyla. kabloyu sürücü tarafında altta soket var oraya takın. bilgisayara USB ucunu takın. programı açın (internet ve antivirüs kapalı)
herşeyden evvel autoscan yapın ve çıkan dosyayı her ne kadar program kendi yerine kaydetse de yedeğini bulabileceğiniz bi yere atın.

sonrası size kalmış. forumda veya nette anlatıldığı şekilde kodları kurcalarsınız...

Elinize sağlık çok güzel açıklamışsınız :+1:

Çevrimdışı cdust

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Teşekkür ederim cevabınız için. Saygılar...

Çevrimdışı aweke

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

işlemi kendiniz mi yaptınız? yaptırmadıysanız nerde yaptırdınız? Avrupa yakasında güvenilir bir elektronikçi adresi bilen yok mu??

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender i biliyoruz ztn, ama Avrupa yakasında da benzer bir yer lazım

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodacarstr;497830
işlemi kendiniz mi yaptınız? yaptırmadıysanız nerde yaptırdınız? Avrupa yakasında güvenilir bir elektronikçi adresi bilen yok mu??

evet kendim yaptım. aliexpress sitesinden kabloyu aldım. 1 aydan kısa sürede geldi. sonra okuduğum öğrendiğim kadarıyla ve forumdaki fb1907 nickli arkadaşın da yardımıyla hallettim. çok büyütülecek bir durum değil. ingilizceniz de varsa her türlü bilgiye ulaşırsınız.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konu şu konuyla birleştirilse daha güzel olmaz mı?
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28358

iki ayrı koldan aynı konu dönüyor aslında.