škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık lastikleri aldım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba sevgili arkadaşlar. Dün aracıma, Michelin Alpin A4 model kışlık lastik aldım. Açıkçası kışın karlı ve buzlu bir havada arabayla yola çıkmayı düşünmem. Ancak, Ankara'da toplu taşımanın yeterince işlevsel olmaması ve araba ile 20 dakikada gidilecek yere, toplu taşımayla bir saatten uzun sürede gidilmesi, (elbette ki en az iki taşıt degistirerek) hem de arabayla yapılan yakıt tüketiminden de ucuz olmamasi nedeniyle işime arabayla gittiğim için kışlık lastik zorunlu olmuştu. Bayiye, Kumho marka lastik almak için girmiştim ancak benim ölçülerde 4 tane lastik olmadığı için ve bayinin de yönlendirmesiyle Michelin aldım. Karda ve buzlanan yolda çok iyi olduğu söyleniyor forumlarda. İlk izlenimim lastiğin konforlu ve sessiz olduğu yönünde. Pazartesi kar yağacakmış. Kendi deneyimlerimi de buradan sizinle paylaşırım. İyi günler arkadaşlar.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun,

alpin lerin perf ı cidden çok güzeldir.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;490039
hayırlı olsun,

alpin lerin perf ı cidden çok güzeldir.
Sağolun. Biraz ederi fazla olsa da, değecek gibi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Ankara da iken meşhur karlar yağdığı hemen her kış beni hiç üzmedi Alpin ler.

Yalnız tek kusuru iyi bakmak gerekiyor. Hamuru çok yumuşak. Havalar 7C üzerine çıkar çıkmaz yazlıklara geçin. Yoksa kısa sürede vakum özelliğini yitiriyor.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;490206
Ben Ankara da iken meşhur karlar yağdığı hemen her kış beni hiç üzmedi Alpin ler.

Yalnız tek kusuru iyi bakmak gerekiyor. Hamuru çok yumuşak. Havalar 7C üzerine çıkar çıkmaz yazlıklara geçin. Yoksa kısa sürede vakum özelliğini yitiriyor.
İşte benim de aklıma takılan noktalardan biri de bu. Kış mevsimi içinde havanın 7 derecenin uzerinde olduğu, "yazdan kalma bir gün" diye adlandırılan günlerden oluyor ve olacaktır da. Bu durumda yapilacak ne gibi bir uygulama var sizce? Michelin'in tek olumsuz yönü de bu sanırım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oyle 3-5 gun veya bir haftadan bisi olmaz. sonucta geceleri ve sabah Ankara soguk olur. benim bahsettigim nisan- mayis gelmesine havalar isinmasina ragmen aylarca kislik lastigi kullanmak seklindeydi.

yine dereceye bagli olarak ben Ankara dayken kisliklari  kasim15 - nisan 10 tarihleri arasinda kullanirdim

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben petlascıyım :) araç 17 jant olunca michelinde 400 küsür olunca mecbur petlas şu ana kadar sorun çıkarmadı ama arkada zincir her daim hazır zigana-pöske-pekün e belli olmuyor

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pharnakia;490685
ben petlascıyım :) araç 17 jant olunca michelinde 400 küsür olunca mecbur petlas şu ana kadar sorun çıkarmadı ama arkada zincir her daim hazır zigana-pöske-pekün e belli olmuyor
Petlas candır. Tam memur işi... Marshal da bir zamalar f/p olarak çok iyiydi ama şimdi piyasasından haberim  yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla Petlas eskiden iyiydi, çünkü fiyatı güzeldi. Geçen sene 17'' petlas için 225tl fiyat verdiler ki bu en düşük fiyattı. Forumlarda da petlas ın iyi olduğunu ama ömrünü çabuk tamamladığını okuyunca Ben de gittim 250tl ye kumho aldım.

Tamamen bütçe ve yaşadığın yerle alakalı bence. Bütçen varsa, kışın kar-bız eksik olmuyorsa Alpine tercih edilir. Ama kış çok sert geçmiyorsa alternatiflere yönelinebilir.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;490848
Walla Petlas eskiden iyiydi, çünkü fiyatı güzeldi. Geçen sene 17'' petlas için 225tl fiyat verdiler ki bu en düşük fiyattı. Forumlarda da petlas ın iyi olduğunu ama ömrünü çabuk tamamladığını okuyunca Ben de gittim 250tl ye kumho aldım.

Tamamen bütçe ve yaşadığın yerle alakalı bence. Bütçen varsa, kışın kar-bız eksik olmuyorsa Alpine tercih edilir. Ama kış çok sert geçmiyorsa alternatiflere yönelinebilir.

Aslında önceden sert geçiyormuş ancak sanırım iklim değişikliği yada küresel ısınma kar bile yok 2 senedir. O yüzden ekonomik çözümler gerekiyor. Birdfe ne marka alırsak alalım hep internetten almak durumundayız burada esnaf satışı az yapabildiği için karı yüksek istiyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Canakkale deyim bu hafta - sicakliklar olacagi icin kisliklari taktim bugun. ama burada kisin hava cok soguk olmuyor. 7 derecenin altina kolay inmiyor. bakalim ne olacak