škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia bakımını yaptırdım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yıllık bakımı için gittiğim özel servisde extralarda çıktı.

1-Benzin filtresi  50 tl
2-yağ     "         30
3-hava    "        35
4-polen filtresi   20
5-ateşleme bobini 1 adet  100 tl
6-motor yağı kastrol 5/30 120 tl
7-4 bujı             100 orjınal
8-aks körüğü 1 adet  45 tl
9-rot körüğü   2 adet  30 tl
10-sprey          20 tl
11-işçilik          80tl

Toplamda 645 tl

fiyat sizce nasıl?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam özel servis için parçaların orijinal olmadığından yola çıkarak fiyatların yüksek olduğunu düşünüyorum..

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam filtreler ve bujide üste koymuşlar epey.Bana da pahalı geldi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
filtreler orjınaldi buji de orjınal üzerinde skoda amblemi vardı ama diğer parçalarını bilmiyorum körüklerini mesela.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;488800
30000 bakımı mı?
105 bin km dealmıştım şu an 139 000 km de olması gerekenler yapıldı geriye de birşey kalmadı zaten.

Alıntı yapılan: veracocha;488805
fiyatlar çok pahalı !!!
geçen yıl yıllık bakımı 230 tl falandı sanırım.

Alıntı yapılan: Akif Hoca;488808
Hocam özel servis için parçaların orijinal olmadığından yola çıkarak fiyatların yüksek olduğunu düşünüyorum..
çıkan parçalarla yenilerine baktım alman malıydı malzemeler.körükleri bilmiyorum.

Alıntı yapılan: ugurcnplt;488814
Hocam filtreler ve bujide üste koymuşlar epey.Bana da pahalı geldi.
Bana göre internette mobil 5/30  105 tlden 120 tl ye kadar var.bana göre kafadan sanki 50 tl fazla gibi geldi.ama bundan böyle sorgularım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis  fiyatına yakın. Tabi içine sindi ise sıkıntı yok ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ufak tefek parcalarin uzerinde 10lira gibi fazlaliklar var malzemeler oem ise bilemem tabi. Ancak iscilik 80lira az ;) yani parcalar ufak ufak sismis ancak iscilik az alinmis. Bu bir politika. Parca fiyatlari normal olsaydi iscilik 150lira olsaydi bu seferde bu ne arkadas bu ne iscilik diyecektiniz :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence parçaların orjinalliği ile yetkili servisin fiyatı önemli.

Mesela yetkili serviste 140bin bakımı 800-900 e yapılıyorsa, orjinal parça kullanmak kaydı ile bence gene de iyi fiyat.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi 5/30 un 4 lt si 65 tl ciddi şişirmişler senin aracına esp koyduklarını sanmıyorum esp olsa anların 90-100 tl civarında onların fiyatları.Parçalar orijinal skoda kutulu ise normal ama piyasadan alındıysa pahalı geldi banada

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;488905
Abi 5/30 un 4 lt si 65 tl ciddi şişirmişler senin aracına esp koyduklarını sanmıyorum esp olsa anların 90-100 tl civarında onların fiyatları.Parçalar orijinal skoda kutulu ise normal ama piyasadan alındıysa pahalı geldi banada
Kadir şu an kopyala yapıştır yapamıyorum fare de bir sorun mu oluştu bilmiyorum ama castrol edge koyuldu dedi bende araştırdım sekreterine sordurdum sekreteri magnetec A1 YAĞ KOYULMUŞ.AYNI SANAYİDE  BU YAĞI ŞİMDİ telefonla öğrendim 85 tl nette ise 70 tl.Açtım telefonu durumu anlattım ve hakkımı helal etmediğimi söyledim.
N ekadar şerefsizler var şimdi bu dünyada.Mobil 5w 30 nette 100 tl hadi burada 115-120 tl olsun dedim ama edge aynı fiyat mobil ile.Bundan böyle parçaları netten alıp pazarlıkla işçiliğini yaptıracağız.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 13:39:52 Gönderen: fenomen »

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet hocam benzin filtresinin basıncına dikkat edin!. Benim araçta gaz yememe sıkıntısı vardı, pis benzin alınca filtreyi de değiştirdim. Benzin filtresini 6,4 bar orjinali ile değiştirince bi baktım araçta gaz yememe sorunu kaybolmuş. Bu aralar su pompasını değiştirmem lazım 100,000 geçince ufak ufak su eksiltmeye başladı fakat dürüst bir servis bulamadığım için arabayı garajda yatırıyorum, pahalı mahalı yetkili servis yolu gözüktü bize.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;489142
Muhammet hocam benzin filtresinin basıncına dikkat edin!. Benim araçta gaz yememe sıkıntısı vardı, pis benzin alınca filtreyi de değiştirdim. Benzin filtresini 6,4 bar orjinali ile değiştirince bi baktım araçta gaz yememe sorunu kaybolmuş. Bu aralar su pompasını değiştirmem lazım 100,000 geçince ufak ufak su eksiltmeye başladı fakat dürüst bir servis bulamadığım için arabayı garajda yatırıyorum, pahalı mahalı yetkili servis yolu gözüktü bize.
Buna nasıl dikkat edeceğim nasıl bir tepki verir gaz yememe sorunuysa zaten bunu anlarız hareketinden,uyarın için teşekkürler.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin filtresinin üstünde basınç değeri yazıyor. Araç kalkış yapacağı zaman gaz pedalına basınca araç gitmiyordu, 4 sn kadar bekliyordu. Filtreyi değiştirince arıza kendiliğinden çözüldü, özel servis oksijen sensörü arızalı değişecek demişti.