škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Doblo'ların diskleri sorunlu!..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha 3000 km olmadı bakım yapılalı dün farkettim frene basınca direksiyon titriyor. Servis disk değişecek dedi. Daha 3000 km önce değişti dedim. Maalesef yine değişecek dedi. Sıcak diske su tuttun mu dedi! Hadi ben dikkat ediyorum ama bazen yıkamacılar özen göstermiyor haliyle..

Konuyu deşince disklerin fabrikasyon üretim hatalı olduğunu söylediler. Disklerde ki hava kanallarının yetersiz olduğunu ve tüm doblolarda sorun olduğunu söylediler. Bu disklerle ilgili çalışma yapılıyormuş. Ama maalesef fiatın yine düşük kalite anlayışı ortada..

Aracın garantisi bitti daha yeni, ama garantiye sokacaklarını beyan ettiler.(tanıdık olmasa biraz sıkıntı çıkaracaklardı)

Araç şu an 76.000 km'de yaklaşık. Umarım daha farklı bir sorun çıkartmaz bu araç..

Bir dahakine kısmet olursa mutlaka vw!!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;486378
Daha 3000 km olmadı bakım yapılalı dün farkettim frene basınca direksiyon titriyor. Servis disk değişecek dedi. Daha 3000 km önce değişti dedim. Maalesef yine değişecek dedi. Sıcak diske su tuttun mu dedi! Hadi ben dikkat ediyorum ama bazen yıkamacılar özen göstermiyor haliyle..

Konuyu deşince disklerin fabrikasyon üretim hatalı olduğunu söylediler. Disklerde ki hava kanallarının yetersiz olduğunu ve tüm doblolarda sorun olduğunu söylediler. Bu disklerle ilgili çalışma yapılıyormuş. Ama maalesef fiatın yine düşük kalite anlayışı ortada..

Aracın garantisi bitti daha yeni, ama garantiye sokacaklarını beyan ettiler.(tanıdık olmasa biraz sıkıntı çıkaracaklardı)

Araç şu an 76.000 km'de yaklaşık. Umarım daha farklı bir sorun çıkartmaz bu araç..

Bir dahakine kısmet olursa mutlaka vw!!

Abi hevesini kırmak istemem ama benim Polonun ön disklerde titreme şikayetiyle 10.000 kmde garantiden değişti,üstüne 7.000 km oldu yine hafiften titreme başladı :D Aynı şekilde Gökçenin Fabianında diskler zangır zangır titriyor,üstelik daha önce değişti çok düşük bir kmde :D Vw her şeyin çözümü olamayabiliyor :D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni araçlarda bu disk sıkıntısı çokca olmaya mı başladı ne? Geçen biri daha diyordu  sıfır arabasında disk mi çatlamış, eğilmiş mi , şimdi hatırlamıyorum.

Aracı aldığımdan bu yana , 5 yıl, 130 bin km dir diskini hiç değiştirmedim, geçen baktım bariz bir şekil değişikliği yok. Acaba genelde uzun yol kullanmamdan mı yoksa eski diskler daha mı sağlam ? :)
Hani balatalarda da benzer bir muhabbet vardı, eski balatalarda zehirli bir madde varmış daha sağlammış..vs. Yeni disklerde de malzemeden mi çalıyorlar acep?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
:) bi de recaro koltuk...

Servis kabul ettiyse hallederler herhalde.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Böyle bir problem olması düşündürücü, ama garantiden karşılanması güzel.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bremboyla filan alakası yok ben brembo taktırmıştım oda eğilmiş

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servise verdim aracı.  Hem ufak çamurluk hasarı için hemde bu disk muhabbeti için. Yedek araç aldım i20 onunla takılıyorum böylesi iyi:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;486392
Abi hevesini kırmak istemem ama benim Polonun ön disklerde titreme şikayetiyle 10.000 kmde garantiden değişti,üstüne 7.000 km oldu yine hafiften titreme başladı :D Aynı şekilde Gökçenin Fabianında diskler zangır zangır titriyor,üstelik daha önce değişti çok düşük bir kmde :D Vw her şeyin çözümü olamayabiliyor :D

Fabiamda 2.balata takımı diskler hala sağlam.Ses yapıyordu oda kesildi artık.70bin olacak araba hala sağlamlar.Ne varsa eskilerde:D

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla benim sattığım fabia 1 de 23.000 km değişti. Yeni aldığım Combidede 30.000 değiştirmiş eski sahibi. Orjinal olsun olmasın hemen hemen tüm servisler artık yerli disk kullanıyorlar. Evvelce staj yaptığım Erkunt döküm sanayiinde Fiat' ın tüm diskleri döküm olarak yapılıyordu. Fiat' ın verdiği bir klafikasyon vardı ve her döküm kazanı yenilendiğinde bu durum test ediliyor ondan sonra işleme geçiliyordu. Kısacası bu diskler döküm. Sorun bizim yollarda. Yamuk yumuk alt yapısı "kalk gidelim" diyen sözde yollarda biriken sular diskleride mahvediyor. Yani disk yamulması TR gibi her işi çapaçul-şişirme yapan kontrolsuz yapan ülkelerin "FIKRATINDA VAR". Avrupada şehir içinde sel olmaz ise parke yollar dahil tüm yollarda bir damla su birikintisi bulamazsın. En ufak çökmede anında o yol yapılır hemde inanılmaz tedbirler alınır. Oto yollar hakeza. Viraj açısından tutun yolun bombesi biriken suların tahliyesi her şey titiz bir mühendislik çalışması. E..... o zamanda disk yamulması bir tarafa eskimesi incelmesi bile sürücünün sık sık fren kullanmasına bağlı bir keyfiyet oluyor. Özetle 23.000 de değiştirdiğimde ASKİ önündeki adeta dere yatağının içine frenleyerek girmiştim. Anında yamuldu. Şimdi töbe sürekli yolun olabildiğince ortasını takip ediyorum. Yağmurlu havalarda çok zorunlu olmadıkça taksi-otobüsle gidiyorum.