škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aslinda klasik sorun gibi merkezi kilit

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mata8385

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • https://plus.google.com/102260326825630420869
aynı sorun bendede var sol ön kapıda sanırım benimkide yarın bir bakayım inşallah çözeriz.

Çevrimdışı patojenim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım benim de 3kapı switchini değiştirmem gerekiyor dün burada yazılanları okuyunca.denedim ve ışık yanmadığını farkettim.. Bagaj kapağı sıkıntısı ve far açık ikazı vermemesi bundandır heralde.. Ne kadara mal olur bana aşağı yukarı?[emoji4]
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2015, 05:41:36 Gönderen: patojenim »

Çevrimdışı BerkayK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim de sağ arka kapım ara sıra kilitlenmiyor havalar ısınınca detaylı araştırıp girişmeyi planlıyorum :P

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 ay önce 2004 model skoda fabia 1.4 16v sedan special araç aldım aracın kumandasından kapıları açtığımda bagajım hiç açılmıyordu tavan lambam yanmıyor anahtar kontaktayken araçtan inerken ikaz almıyor farlarım açıkken araçtan inmek istediğimde yine ikaz almıyordum
Aracın sol ön kapısının kilidini söktük ve içerisinde küçük bir switch var bu switch in butonuna basan bir metal cubuk var bu çubuk kırıldığı için butona basmıyor dolayısı ile konfor beynine kapıların açıldığı bilgisi gitmiyor ve bağaj açılmıyordu parasal değeri olmayan bu kadar küçücük bir parçanın bu kadar çok işi kumanda etmeside çok enteresan switch üzerindeki metal aksamı değiştirdik ve sorun çözüldü bagajıma kavuştuğum için çok mutluyum koltugu öne yatırıp her seferinde bagaja koyduğum bir şemsiye vasıtası ile butona bastırmaktan çok sıkılıştım.

« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 01:08:45 Gönderen: trio »

Çevrimdışı patojenim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;498335
Arkadaşlar 1 ay önce 2004 model skoda fabia 1.4 16v sedan special araç aldım aracın kumandasından kapıları açtığımda bagajım hiç açılmıyordu tavan lambam yanmıyor anahtar kontaktayken araçtan inerken ikaz almıyor farlarım açıkken araçtan inmek istediğimde yine ikaz almıyordum
Aracın sol ön kapısının kilidini söktük ve içerisinde küçük bir switch var bu switch in butonuna basan bir metal cubuk var bu çubuk kırıldığı için butona basmıyor dolayısı ile konfor beynine kapıların açıldığı bilgisi gitmiyor ve bağaj açılmıyordu parasal değeri olmayan bu kadar küçücük bir parçanın bu kadar çok işi kumanda etmeside çok enteresan switch üzerindeki metal aksamı değiştirdik ve sorun çözüldü bagajıma kavuştuğum için çok mutluyum koltugu öne yatırıp her seferinde bagaja koyduğum bir şemsiye vasıtası ile butona bastırmaktan çok sıkılıştım.

Ben de bugün gösterdim ustalara genellikle ilgilenmek istemediler kapı döşemesi falan sökmek zorlarına gitti heralde. Bi usta pas temizleyici sprey ile temizleyelim bi kaç gün kullan olmazsa benzin ile de temizleriz büyük ihtimalle çalışır dedi. Çalışmazsa komple kilit değişecekmiş [emoji20]

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşım 1 tl bile bedeli olmayan bir parça için kilidi komple değiştirtmek vicdanlarına nasıl sığıyor anlayamadım para kolay kazanılmıyor ki kolay bile kazansak bu israftır sonuçta kilit sağlam sadece switch arızalı birde orjinal parçayı çıkarıp yansanayi falan takacaklar boş yere milli servetimiz devamlı dışarıya gidiyor küçük hesaplar gibi gözüksede tüm bunları toparlayınca yılda ciddi paramız yabancılara gidiyor istanbulda olsaydınız çözerdik burada.

Çevrimdışı patojenim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sana katılıyorum o yüzden bu temizleme işe yaramazsa kesinlikle değiştirmeyeceğim kahramanmaraşa ailemin yanına gittiğim bir vakit tanıdık bir ustayla ilgileneceğiz.. söylediğin bütün belirtiler benim araçta da var inş dediğin gibi geçer sorun..

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada kumandadan kapıları açıyordum ama bagaj açılmıyordu switch i tamir ettikten sonra bagaj açılmaya başladı farlar açık arabadan inersem ötmeye başladı anahtarı unutursam ötmeye başladı tavan lambam kapıyı açınca yanmaya başladı hepsi düzeldi sadece 1 sorun oldu onu anlayamadım istanbulda havalar karlı baya bu aralar ilgilenemedim bu switch değiştirme işinde düzelenler çok oldu ama cam kaldırma düğmesini yukarı çekince cam otomatik kalkıyor ya o özellik devredışı kaldı şimdi camı kaldırmak için kalkana kadar yukarıya doğru butonu çekmem gerekiyor bakacağız artık çok önemli değil ama sonuçta bu özellik var neden çalışmasın.

Çevrimdışı abdullah_ates

• skoda hastası
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cam dugmesini 10 sn yukarı dogru cekilik bekle düzelir

Çevrimdışı patojenim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracın şöför kapı switchi çalışmıyor, ustaya söyledim 'abi yeni switch bulursan getir değiştirelim, şimdi yapamayız boşuna uğraşmış oluruz ' dedi.. Benim de aklıma sol arka kapının çalışan switchi geldi,  acaba onu çalışmayan ön kapı switchi ile değiştirtsem olur mu yani uyum sağlar mı?. Bilgisi olan var mı? :confused:

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patojenim;509050
Benim aracın şöför kapı switchi çalışmıyor, ustaya söyledim 'abi yeni switch bulursan getir değiştirelim, şimdi yapamayız boşuna uğraşmış oluruz ' dedi.. Benim de aklıma sol arka kapının çalışan switchi geldi,  acaba onu çalışmayan ön kapı switchi ile değiştirtsem olur mu yani uyum sağlar mı?. Bilgisi olan var mı? :confused:

Çalışanı sökmeyin bence elektronikcilerde vardır 1-2 liralık bir parça

Çevrimdışı Sergurbuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar benim ön 2 kapıdada sanırım switch sorunu mevcut kapıları açtığımda tavan aydınlatması yanmıyor istanbul da yaşıyorum bu switch leri nereden temin edebilirim

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sergurbuz;512070
Merhaba arkadaşlar benim ön 2 kapıdada sanırım switch sorunu mevcut kapıları açtığımda tavan aydınlatması yanmıyor istanbul da yaşıyorum bu switch leri nereden temin edebilirim

http://www.akyuzotoservis.com/iletisim

Elinde switchde var işçiliğinide yaparlar ben orada yaptırdım

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;512304
http://www.akyuzotoservis.com/iletisim

Elinde switchde var işçiliğinide yaparlar ben orada yaptırdım

tek kapı için işçilik ve switch değişimi ne kadar tutar bilginiz var mı?

Çevrimdışı Sergurbuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sen ne kadara yaptırdın acaba süpriz masrafla karşılaşmayalım