škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

54 Kentte Kış Lastiği Zorunlu

06FSE21 · 109 · 22480

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlis yazmisim 60 olacakti ;)

Abi snoways kis icin baya guzel lastik. Continin kisliklari nasil? Efsane diyebilio musun performansina? Ben yazlik contilere efsane diyebiliorum mesela ama kisligini uzun uzadiya hic test edemedim..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485063
Yanlis yazmisim 60 olacakti ;)

Abi snoways kis icin baya guzel lastik. Continin kisliklari nasil? Efsane diyebilio musun performansina? Ben yazlik contilere efsane diyebiliorum mesela ama kisligini uzun uzadiya hic test edemedim..

Rahatlıkla diyebilirim:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık lastikte de lassa impetus-revo yu öneririm, özellikle kritik virajlarda ortaya çıkıyor mahareti.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;484997
Ben yöntemlerimi buraya yazmayayım, tepki olur...

1) :sopa:
2) :kafa:
3):rm:
4) :gaz: galiba!..

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bridgestone Blizzak da gayet iyi.. 6 yillik blizzak var suan arabamda, e tabi biraz go kart etkisi var ama yinede yol tutusu direksiyon hakimiyeti iyi olan insanlar icin gayet iyi..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;485118
1) :sopa:
2) :kafa:
3):rm:
4) :gaz: galiba!..

Bu iyiydi:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;485119
Bridgestone Blizzak da gayet iyi.. 6 yillik blizzak var suan arabamda, e tabi biraz go kart etkisi var ama yinede yol tutusu direksiyon hakimiyeti iyi olan insanlar icin gayet iyi..

Kurtul onlardan :) havalarda sicak deli kayar

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485153
Kurtul onlardan :) havalarda sicak deli kayar
Asfalt karting dönemini açtım abi :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün kışlıkları taktırdık

lpg bakımını yaptırdık kışa hazırız artık.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;484913
Haklisiniz. Sadece lastik degil tum kurallara uymaliyiz.
Aslinda bizim ulke olarak kurallara uymama sebebimiz cezalarin uygulanmamasindan kaynaklaniyor. En ufak bi hatada bile cezalar uygulansa ihlaller cok az olur. Istanbulda yasiyorum kuralara uymayanlar oluyor cevremde. Ankaraya gittim gecen yaz. Daha beter. Eger arac yoksa kimse kirmizida beklemiyor geciyor.

Insanlara zorla hiç bir şey yaptırmamazsınız, ceza sistemi yerine insanlara kuralların neden var olduğunu anlatarak ve ikna ederek bir seyleri değiştirebilirsiniz, ceza ana unsur değil yan unsur olmalı.

Türkiye'de affedersiniz kıçımla bile gülemediğim kurallar var iken insanları ceza sistemi ile trafik kurallarından iyice nefret ettirirsiniz.

Beş şeritli yolda hız sınırını 50 yapar ve insanlara arkadan radar cezası gönderirseniz bu kuralların samimiyetine kimse inanmaz,

Ne yazık ki Türkiye'de kurallar normal ve gariban vatandaşa işliyor, En basitinden Balgat Mangalcılar, çayyolu park caddesi dubalar ile dolu, yasak mı yasak, neden kimse müdahale etmiyor,

Siz koyun bakalım iki tane duba evin önüne, ertesi günü gelirler.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 14:52:34 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'da kış lastiği çok gerekli değil ayrıca, yılın bir kaç günü kar yağıyor, onda da çıkmayıverirsiniz,

Sivas gibi soğuk yerlerde lazım yalnız,

7 derece muhabbetinin de pazarlama satış tekniği olduğunu düşünüyorum.

Ticariler de mecburiyet gerekli, özel otolarda Ankara için yazıyorum, ihtiyaç yok bana göre.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cuneyt;485208
Insanlara zorla hiç bir şey yaptırmamazsınız, ceza sistemi yerine insanlara kuralların neden var olduğunu anlatarak ve ikna ederek bir seyleri değiştirebilirsiniz, ceza ana unsur değil yan unsur olmalı.

Türkiye'de affedersiniz kıçımla bile gülemediğim kurallar var iken insanları ceza sistemi ile trafik kurallarından iyice nefret ettirirsiniz.

Beş şeritli yolda hız sınırını 50 yapar ve insanlara arkadan radar cezası gönderirseniz bu kuralların samimiyetine kimse inanmaz,

Ne yazık ki Türkiye'de kurallar normal ve gariban vatandaşa işliyor, En basitinden Balgat Mangalcılar, çayyolu park caddesi dubalar ile dolu, yasak mı yasak, neden kimse müdahale etmiyor,

Siz koyun bakalım iki tane duba evin önüne, ertesi günü gelirler.
Katiliyorum. Ancak yurtdisina cikmissaniz muhakkak gormussunuzdur insanlarin cezalar nedeni ile kurallara uyduklarini gorursunuz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allahiiiim sana geliyorum!!! Bakiyorum da forumda herkes bilirkisi arkadas! Allah islah etsin diyecek tek bir kelime bile bulamiyorum..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;485226
Allahiiiim sana geliyorum!!! Bakiyorum da forumda herkes bilirkisi arkadas! Allah islah etsin diyecek tek bir kelime bile bulamiyorum..

Doğukan sen kar lastiği takmayanlara karşısın iyide yapıyorsun.. ama herkesin durumu aynı değil... bende 4 tane kışlık lastik evde duruyor..bende takmayı düşünmüyorum bu sene.. geçen senede takmadım.. kar lastiğinin önemi tartışılmaz.. mevsimlik lastiklerle asla kıyaslanmaz.. bunda herkes aynı görüştedir.. ancak ihtiyaç da duymayabilir insanlar.. evle iş arası 1 km bile değil..  sabah duruma göre karar veririm.. bırak kar vs. arabanın camı buzlu olsa sabah çalıştırmam.. kendime güvensem bile başkaları gelir çarpar deyip yürürüm.. hava güzelse hafta sonu biraz yol yaparım.. kötüyse dolmuş filan kullanırım.. sağanak yağışlarda vs. otobanda dahil 60-70 km hızı geçmem.. Kar lastiği olsa dahi yine aynı şeyleri yaparım..  kısaca her kötü duruma dikkat ederim..bir başkası için aynı şey geçerli olmayabilir.. her gün 50 km yol gitmek zorundadır.. hızlı gitmek zorundadır vs. o kişi takmalı zaten.. ticari araçtan farkı yok.. muhtemelen senin sözlerinde sürekli trafikte olan arkadaşlar içindir.. bir şey olmaz deyip bütün gün trafikte yazlık lastiklerle dolaşan çok insan var.. sıkıntı bunlar yüzünden çıkıyor.. ama  güzel havalarda aracı garajdan çıkarıp 3-5 km yol gidene kar lastiği zorlanmaz..

Not: Aracımda 4 mevsimlik Bridgestone lastiklerle idare ediyorum.. olayı abartıp F1 araçları gibi düz lastiklere gezmeye yaz aylarında da karşıyım..