škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön amortisörden gelen vuruntu sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benzinli yeti sahipleri ön amortisörün aşağı doğru çalışma aralığı çok kısa ufak tümsekten yada çukurdan geçerken vuruntu yapıyor bu durumdan başka şikayeti olan var mı

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
olduğundan fazla aralıkta çalışmaya zorlanan her amortisör uzama esnasında sona dayanır ve tok eder. skoda da üretim maliyetleri açısından, muhtemelen bu aralıkta çalışmaya uygun olmayan sıradan bir amortisörü kesip biçip buraya uydurduğu için olacaktır, şaşırmadım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yukarı doğru sıkıntı yok fakat aşağı doğru çok kısıtlı hafif tümsekten biraz hızlı geç tümseğin başından araba hafif yukarı yükselip tümseğin sonunda vuruntu yapıyor. aslında dizeller benzinlilere göre biraz daha alçak yaylar dizellerin ki ile değiştirilse amortisörün çalışma aralığı ortalanmış olacak

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence dizellerle benzinlilerin yayları aynıdır. sadece dizelin motoru ağır olduğu için alçak duruyordur.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt tasarrufu için bilerek alçalttılar 2.5 cm fark var acaba dizellerde de aynı sorun var mıdır

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;484462
yakıt tasarrufu için bilerek alçalttılar 2.5 cm fark var acaba dizellerde de aynı sorun var mıdır

Bende böyle bir sorun yok. Ya da makul seviyede denilebilir. Tabii çukur ve tümseklere hızla girilmediği sürece :o

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da yüksek kasislerde bile bir vuruntu sesi duymadım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim genelde çukurda yada tümsekten geçtikten sonra oluyor eğer hızlı geçersem