škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kandoroma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim söyle bir sorum var. Şimdi bütün sitelere baktım bulamadım.
1) Bir arkadaşımız koltuk ısıtmaları orta ekrandan ayarladığından görmüştüm ama kod unu bulamadım açıkcası
2) klima çalışırken özellikle yaz ayarları için çok gerekli olduğuna inanıyorum ki dış hava girişini engellediğimde klima sistemi auto dan çıkıyor. Açıkcası dış hava kapatıcı sistemini aktif yaptığımızda sistemin auto dan çıkmasını engelleyecek bir kod varmı acaba.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yan aynalar, kilitlenince otomatik kapanıyor. Peki, Renault veya BMW'lerde gördüğüm gibi kontak açılmadan aynaların açılmamasını sağlayabiliyor muyuz kodlamayla? Ben her seferinde aynaların açılıp kapanmasını değil, kontağı marş basma pozisyonuna gelince açılmasını istiyorum mesela. Diğer bir yol da sürücü koltuğa oturduktan ve kapıyı kapattıktan sonra aynaların açılması da olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: octa;654066
Yan aynalar, kilitlenince otomatik kapanıyor. Peki, Renault veya BMW'lerde gördüğüm gibi kontak açılmadan aynaların açılmamasını sağlayabiliyor muyuz kodlamayla? Ben her seferinde aynaların açılıp kapanmasını değil, kontağı marş basma pozisyonuna gelince açılmasını istiyorum mesela. Diğer bir yol da sürücü koltuğa oturduktan ve kapıyı kapattıktan sonra aynaların açılması da olabilir.

Onu bende istedim ama henüz bulamadım o kodu. Kilitli arabadan anlık bir şey alırken açılsın istemiyorum, eğer hemen kapatacaksam. Aslında marşla beraber açılması güzel olurdu  :)

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kapı modülleri değişmek zorunda olduğundan ayna işini yapamıyorsunuz maalesef

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;654075
kapı modülleri değişmek zorunda olduğundan ayna işini yapamıyorsunuz maalesef

Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;654070
Onu bende istedim ama henüz bulamadım o kodu. Kilitli arabadan anlık bir şey alırken açılsın istemiyorum, eğer hemen kapatacaksam. Aslında marşla beraber açılması güzel olurdu  :)

Selamlar
Kontakla birlikte açılınca da şöyle bir durum oluyor.
Arabaya biniyorsunuz ama çalıştırmıyorsunuz. Bu sırada aynaya bakma ihtiyacı olursa henüz çalıştırmadan bir şey göremiyorsunuz :)
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 17:19:41 Gönderen: ipek_ali »

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;654077
Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Aynaların kontakla birlikte açılıp kapanması olayını yapabilmek için 2015 sonrası araçlarda kapı modülleri değişmesi gerekiyormuş.

Bende 2010 1.4TSI vardı onda aynaların açılması olayı kontağa ya da uzun basmaya bağlıydı. Aynı anda aynaları açmak için kumandaya uzun basıp açabiliyordum istersem kontak açılınca aynalar açılıyordu. Bu özelliği gören arkadaşım da böyle olsun istedi araştırma yaptık kapı modüllerinin değişmesi gerektiği söylendi ona istinaden size bu bilgiyi verdim.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hebelup;654187
Aynaların kontakla birlikte açılıp kapanması olayını yapabilmek için 2015 sonrası araçlarda kapı modülleri değişmesi gerekiyormuş.

Bende 2010 1.4TSI vardı onda aynaların açılması olayı kontağa ya da uzun basmaya bağlıydı. Aynı anda aynaları açmak için kumandaya uzun basıp açabiliyordum istersem kontak açılınca aynalar açılıyordu. Bu özelliği gören arkadaşım da böyle olsun istedi araştırma yaptık kapı modüllerinin değişmesi gerektiği söylendi ona istinaden size bu bilgiyi verdim.

Teşekkürler, ilginç bir ayrıntıymış. Benim araç 2014, gerçi büyük bir kısım parça aynı 2015 ile ama merak etmedim değil.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar elinde Vag Can Pro (VCP) kablosu olan var mı? Epey zamandır bendeki 17.1.3 klon kablo ile yapamadığım eksik olan bir kaç kodlama için ihtiyacım var.;)

Çevrimdışı barsoom

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Merhaba
Skoda Octavia 2015 geri vites ayna kodlaması yapamadım yardıma ihtiyacım var.Bilen yazarmı
The following code is to be applied:

1. Select STG 52 (Türelektr. Beifahr.)
2. STG Lange Coding -> Function 07
3. Byte 04
4. Enable Bit 2
5. Enable Bit 3
6. Select STG 09 (vehicle power)
7. STG Access Permission -> Function 16
8. Enter unlock code 31347
9. STG adjustment -> function 10
10. Select (15) Access Control 2-drawdown at Rueckwaertsfahrt
11. Value to active (active) set to disable Display menu item in the radio / navigation system, so you are even able in future the function to activate or: additionally possible
12. Select (20) Access Control 2 Menu Control drawdown
13. Put emphasis on active (active)

10 numaralı yazı bende cıkmıyor . tam olarak ne yazı gelmeli yazarmısınız

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
52 Door Electronics, Passenger
Coding - Long Coding
Byte 4
check Reverse Gear Mirror Dipping active (bit 2)
check Position Memory for Reverse Gear Mirror Dipping active (bit 3)

09 Central Electronics (security access: 31347)
Adaptations
ENG 10563 - ENG 116650 Spiegelverstellung Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt
change not active —> active

ENG 10563 - ENG 116657 Spiegelverstellung Menüsteuerung Spiegelabsenkung
change not active —> active

Ben bu kodlama ile hallettim, belki bu komutlar vardır. 3 işlem var, önce vites geçişiyle aktivasyon, sonra ayna ayarı, sonra menüye komut girişi biri olmazsa çalışmaz

Çevrimdışı barsoom

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Polonya 'dan arkaşın verdigi code ile sorun çözüldü.tşk ederim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam; Fikirlerinizi rica ederim.
Vagcom kablosu nerden alınır güvenli şekilde? Tercihim Türkiye satıcısı. Ayrıca, bendeki 2013 model araç için hangi versiyon uyumlu olur?
Aracın enjeksiyonlarını kontrol etmek istiyorum başlıca, ayrıca ufak tefek gizli özellik açma/kapama de yaparım kendimce. (daha önce deneyimim var, ancak versiyon v.s. bilgim yok.)
Teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam; Fikirlerinizi rica ederim.
Vagcom kablosu nerden alınır güvenli şekilde? Tercihim Türkiye satıcısı. Ayrıca, bendeki 2013 model araç için hangi versiyon uyumlu olur?
Aracın enjeksiyonlarını kontrol etmek istiyorum başlıca, ayrıca ufak tefek gizli özellik açma/kapama de yaparım kendimce. (daha önce deneyimim var, ancak versiyon v.s. bilgim yok.)
Teşekkürler

VCDS yazılımlarında ilk iki sayı araç üretim yılını işaret eder. 2018 model araba 18 kodlu bir kablo ve üzeri versiyonlarla uyumlu çalışır. Eski versiyonları bulmak zor artık. Genelde geriye dönük destekliyor ama yazılım ve kablolar. Sarı sitede 500-600 lira civarında, garantili satanlar oluyor sürekli ama bu fiyata alınanlar kaçak versiyon tabi.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-vw-touareg-porsche-q7-vag-vcds-vagcom-vag-com-son-surum-20.4.2-923349002/detay

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VCDS yazılımlarında ilk iki sayı araç üretim yılını işaret eder. 2018 model araba 18 kodlu bir kablo ve üzeri versiyonlarla uyumlu çalışır. Eski versiyonları bulmak zor artık. Genelde geriye dönük destekliyor ama yazılım ve kablolar. Sarı sitede 500-600 lira civarında, garantili satanlar oluyor sürekli ama bu fiyata alınanlar kaçak versiyon tabi.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-vw-touareg-porsche-q7-vag-vcds-vagcom-vag-com-son-surum-20.4.2-923349002/detay
Teşekkürler İrfan. :)
Yıl detayını bilmiyordum. Karar vereyim alacağım.
6 yıl önce emanet kablo ile bazi özellikleri açmıştım. Özellik açma listesine bi bakayım.