škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo almayı düşünüyorum...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar benim arabayı sattım. Şimdilerde'de araba arayışındaydım ve bu arabayla karşılaştım 3 kişi bindiğimiz için octavia çok büyük geliyordu, açıkçası arabada çok hoşuma gitti ama düşünmeden önce sizlerin'de bu araçla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octavyadan sonra çok ufak kalmaz mı? hem hacim hem motor hem performans?

fabia baksanız daha iyi gibi

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklentileriniz neler öncelikle onu söylerseniz hem citigo sahipleri hemde biz ilgililer daha rahat yardımcı olabiliriz

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;481571
octavyadan sonra çok ufak kalmaz mı? hem hacim hem motor hem performans?

fabia baksanız daha iyi gibi

Alıntı yapılan: Esariipek;481577
Beklentileriniz neler öncelikle onu söylerseniz hem citigo sahipleri hemde biz ilgililer daha rahat yardımcı olabiliriz

Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler. Benim arabayı satmamın sebebi hem çok geniş olması hemde birkaç sorundu.Citigo'dan Performans olarak çok büyük şeyler beklemiyorum, fakat performans konusunda yetip yetmiyiceğini zamanla görürüm diye düşünüyorum. Hacim olarakta ben bu arabayı en fazla 5 kişi biniceğimiz için ideal bulmuştum, lakin Citigo düşünmemin en büyük sebebi otomatik vitesini fabia'dan daha hesaplı alabilmem ve aradaki yakıt farkı. Yinede net bir karar alabimek için düşüncelerinizi bekliyorum...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 42RS42;481607
Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler. Benim arabayı satmamın sebebi hem çok geniş olması hemde birkaç sorundu.Citigo'dan Performans olarak çok büyük şeyler beklemiyorum, fakat performans konusunda yetip yetmiyiceğini zamanla görürüm diye düşünüyorum. Hacim olarakta ben bu arabayı en fazla 5 kişi biniceğimiz için ideal bulmuştum, lakin Citigo düşünmemin en büyük sebebi otomatik vitesini fabia'dan daha hesaplı alabilmem ve aradaki yakıt farkı.

Ozaman beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak bir otomobil olduğuna inanabilirsiniz. Yanlız otomotik şanzımanının robotize manuel oldğunu aklınızdan çıkarmayın. Yani bi tam otomatik yada çift kavramalılar gibi üst düzey konfor ve geri kaçmamazlık beklemeyin. Hill hold ne kadar tutarsa o kadar geri kaçmaz ancak hill holdun süresi bitince düz vitesler gibi geri kaçacaktır. İyi forumlar

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;481609
Ozaman beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak bir otomobil olduğuna inanabilirsiniz. Yanlız otomotik şanzımanının robotize manuel oldğunu aklınızdan çıkarmayın. Yani bi tam otomatik yada çift kavramalılar gibi üst düzey konfor ve geri kaçmamazlık beklemeyin. Hill hold ne kadar tutarsa o kadar geri kaçmaz ancak hill holdun süresi bitince düz vitesler gibi geri kaçacaktır. İyi forumlar

Sizede iyi forumlar zaten araba beni şehiriçinde yılda 10000 gezdirse yılda 1-2 kerede şehirlerarası gitse yeter diye düşünüyorum. Fakat kafamı kurcalayan tek şey arabayı en az 5yıl değiştiremiyicek olmam. bu yüzden fabiayı da düşünmüyorum desem yalan söylemiş olurum

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 42RS42;481610
Sizede iyi forumlar zaten araba beni şehiriçinde yılda 10000 gezdirse yılda 1-2 kerede şehirlerarası gitse yeter diye düşünüyorum. Fakat kafamı kurcalayan tek şey arabayı en az 5yıl değiştiremiyicek olmam. bu yüzden fabiayı da düşünmüyorum desem yalan söylemiş olurum
çok ş.içi kullanılacağı için citigo tercih edilebilir.
Octavia sonrası Fabia da alsanız alışmak zor olacaktır..

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuncayorhan.com
Merhabalar, ilk aracım Ford Ka'ydı yol tutuşunu beğenirdim 100'ün üzerine çıktı mı biraz gezme eğilimi gösterirdi. Sonrasında uzun süre Dacia Stepway kullandım ekonomik yakıt tüketimi dışında hiç bir konfor yoktu. Zaman zaman Opel Corsa 1.3 dizel deneyimim oldu süspansiyon gerçekten yoldaki çukurları hissettirmiyor. Citigo'ya gelince daha çok yeni ama şehir dışından aldım ve 300km ye yakın gelirken yol yaptım. Şu ana kadar kullandığım araçlar içerisinde yol tutuşu en iyisi diyebilirim. Yokuşlarda manuele alıp çıkmak gerekiyor gibi çünkü yokuşu hemen algılayıp vites değişimi yapmıyor Salı günü şanzıman güncellemesi yapılacak güncellemeden sonra iyileşeceğini tahmin ediyorum. Sürmesi keyifli, ses sistemi gayet güzel, iç malzemesi beni tatmin ediyor ve açık renk olması içimi ferahlatıyor. Benimkinde sunroof var ve pek keyifli :) Yakıt konusuna gelince çok detaylı bir ölçüm yapmadım ama şehir dışı yaptığım 300km'lik yolda yol bilgisayarı ortama 4lt yaktıgını gösterdi  ve zaten 50 liralık benzin almıştım ibre ilk doldurduğum konumlardaydı. Şehir içine gelince o kadar da ekonomik olduğunu söyleyemicem. Benim oturduğum bölgede bol yokuş ve trafik olduğu için biraz tüketim fazla ama diğer otomatiklere kıyasla düşük... Sonuç olarak hem tipini hem de sürüşü hoşuma gidiyor...

Çevrimdışı 42RS42

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trunge;481656
Merhabalar, ilk aracım Ford Ka'ydı yol tutuşunu beğenirdim 100'ün üzerine çıktı mı biraz gezme eğilimi gösterirdi. Sonrasında uzun süre Dacia Stepway kullandım ekonomik yakıt tüketimi dışında hiç bir konfor yoktu. Zaman zaman Opel Corsa 1.3 dizel deneyimim oldu süspansiyon gerçekten yoldaki çukurları hissettirmiyor. Citigo'ya gelince daha çok yeni ama şehir dışından aldım ve 300km ye yakın gelirken yol yaptım. Şu ana kadar kullandığım araçlar içerisinde yol tutuşu en iyisi diyebilirim. Yokuşlarda manuele alıp çıkmak gerekiyor gibi çünkü yokuşu hemen algılayıp vites değişimi yapmıyor Salı günü şanzıman güncellemesi yapılacak güncellemeden sonra iyileşeceğini tahmin ediyorum. Sürmesi keyifli, ses sistemi gayet güzel, iç malzemesi beni tatmin ediyor ve açık renk olması içimi ferahlatıyor. Benimkinde sunroof var ve pek keyifli :) Yakıt konusuna gelince çok detaylı bir ölçüm yapmadım ama şehir dışı yaptığım 300km'lik yolda yol bilgisayarı ortama 4lt yaktıgını gösterdi  ve zaten 50 liralık benzin almıştım ibre ilk doldurduğum konumlardaydı. Şehir içine gelince o kadar da ekonomik olduğunu söyleyemicem. Benim oturduğum bölgede bol yokuş ve trafik olduğu için biraz tüketim fazla ama diğer otomatiklere kıyasla düşük... Sonuç olarak hem tipini hem de sürüşü hoşuma gidiyor...

Benim'de tam şüphelendiğim konularda bilgi vermişsiniz (rampalardaki performansı ve şanzıman) çok teşekkür ederim bu cuma veya cumartesi arabaya bakmaya gideceğim hadi Allah'tan hayırlısı :)

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün servis bakımı ve yazılım güncellemesi yapıldı.
Sonuç : Vites geçişlerinde farkedilir iyileşme var. Yokuş yukarı vites geçişi daha hızlı. Önceden yokuşta 2. vitesten 1. vitese geçiş sırasında araç duruyordu (stop etmiyordu yanlış anlaşılmasın) Düz yolda ise geçişler çok az hissediliyor.

Çevrimdışı CESKO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trunge;482188
Bugün servis bakımı ve yazılım güncellemesi yapıldı.
Sonuç : Vites geçişlerinde farkedilir iyileşme var. Yokuş yukarı vites geçişi daha hızlı. Önceden yokuşta 2. vitesten 1. vitese geçiş sırasında araç duruyordu (stop etmiyordu yanlış anlaşılmasın) Düz yolda ise geçişler çok az hissediliyor.

sana kim attıysa o yazılımı işe yaramaz almanya dan yeni yazılım bekleniyor ve daha gelmedi kardeşim bende onu bekliyorum geldigi anda yükselen oto beni arayacaklardır ve şu anda tr deki otomatik citigo'ların hepsi de aynı sorunla başbaşa

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CESKO;482999
sana kim attıysa o yazılımı işe yaramaz almanya dan yeni yazılım bekleniyor ve daha gelmedi kardeşim bende onu bekliyorum geldigi anda yükselen oto beni arayacaklardır ve şu anda tr deki otomatik citigo'ların hepsi de aynı sorunla başbaşa

işe yaramaz derken? Yetkili servis mabadından mı uydurup yazılım yüklüyor? Vites geçişleri rahatladı, anlamadım ne gibi bir sorun var bu araçlarda?