škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15000 Bakımı Fiyat Farkı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros;481230
Merhaba arkadaşlar
Benim de aracım henüz 8500 km de ancak
Aracımı alalı 1 yıl olduğu için servis yaptırmam
gerekiyor. Aracım 1.4 TSI, bugün İzmir Vosmer'e
sordum 510 TL dediler. Çok pahalı değil mi
dedim cevap olarak ilk bakım biraz daha pahalı
oluyor dediler. Saygılarımla

saçmalamışlar resmen. yağı kendiniz götürün 200 lira gibi birşey olmalı.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence varsa İzmirdeki başka bir servise ya da yakındaki çevre illere de bir sorun derim. Ben geçen cuma 410 tl.ye yaptırdım.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben yağı kendim aldım mobil1 esp 5w30, 130tl gibi bir fiyatı var, en iyisi bu sanırım, hava filtresi de 35tl gibi birşeydi

Çevrimdışı kdryksk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;481083
Kerem bey,
Ankara'da malum 2 tane servis ve satıcı var; Efe ve And. Efe'nin servis müdürü inat etti ve yağı kendim getirdiğim için aracı almadı. Genel müdüre kadar gittim olmadı. ben de hemen And'ı arayıp sordum ve kabul ettiler.
Bu konuya ilişkin olarak da Yüce Oto'yu aradım problemi çözmediler, Skoda Global'e mail attım Yüce'ye yönlendirdiler ve hala dönüş yok. ben de geçenlerde tekrardan globale mail attım bakalım takipçisiyim.
Siz And'a götürün onlar halleder. Kolay gelsin.
Hocam merhabalar

yag olarak ne aldiniz? ne kadara aldiniz? fiyati neydi?

birde servis ucreti ne aldilar? bizleri bilgilendirebilirmisiniz?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kdryksk;481290
Hocam merhabalar

yag olarak ne aldiniz? ne kadara aldiniz? fiyati neydi?

birde servis ucreti ne aldilar? bizleri bilgilendirebilirmisiniz?

mobil1 esp 5w30 özellikleri karşılıyor. ben intenetten 90 tl gibi birşeye almıştım. sanayiden daha uyguna alınabilir.

serviste az daha yağ ilave ettiler. araba 4,6 lt alıyor. ona göre almak lazım. yağı saymazsak 230 TL servis, hava, yağ ve polen filtresi için. bu bile fazla bana göre.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben PETRONAS SYNTIUM 5000 AV öneriyorum TSİ motorlar için

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracımı alırken bir kampanya vardı 4 yıllık bakım için 1300 tl peşin ödedim

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI  15000 bakımını nisan ayında yaptırdım. Fiyat konusu beni hayal kırıklığına uğrattı. Benzinli motor ile dizel motorun 15000 bakımına 410 tl dediler. 1.2 TSI nin 30000 bakımınıda merak ettim ne kadar diye sordum 590 tl dediler. TDI motor için ise 560 tl imiş. Neden dizel ile benzinlinin bakım fiyatı aynı diye sorduğumdaysa TSI motorların yağı pahalı o yüzden dediler! Geçen ay ablamdaki 1.4 polonun ilk yıl bakımınada araya tanıdık sokarak 400 tl ödedik. Anladım ki vag grubu araçlarda arabanın motoru ne olursa olsun 400ünü alırım diyorlar! Ayrıyetten servisten indirim var mı diye sorun, ben bakımı yaptırmadan önce forumda fiyat paylaşımlarını gördüm ve servisle ona göre pazarlık yaptım, normalde 410 tl demişlerdi 380e düştüler bende kabul ettim. Daha sonra ödeme yaparken totalde 350 tl çıktı , filtrelerden birinin fiyatı düşmüş ve o sıra farkettiler. Bu arada yağ markası castrol. Varilden çekme.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alp f.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki arkadaslar 4.6 lt yag aliyor demissiniz. Dsg sanzimanda da yine 4.6 litre mi yag miktari. Ayrica dsg icin de mobil 1 5w30 mu kullaniliyor