škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI DSG aracın kusurları..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zirambula;477614
Yalçın bey söylediğim gibi daha önceki dizel corollamdaki yakıt değerleriyle aynı olmasa bile yakın değerler bekliyordum fakat dizel corollayla 100 TL. yakıtla şehir içinde 350 km yapıyordum. Yeni aracımla itina ile kullanmama rağmen en fazla 280 km yol yapıyorum. Zamanla değişir mi bilmiyorum. Sizdeki araç kaç model? DSG mi?
Yorumunuz için teşekkür ederim.

100 TL yakıtla 300 km şehirler arası (yoğun trafikli- istanbul -yalova gidiş dönüş) 150 km şehir içi kısmen yoğun trafikli genelde istanbul anadolu yakası içi (e/5 üzeri) toplam 450 km yaptım. yaklaşık 22 krş denk geliyor sanırım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;477617
Seninki benzine kafa bulmuş abi:++:

Ama genelde kullanım ortalamam 6-6,5 arası geziyor, o yeter bana...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;477667
100 TL yakıtla 300 km şehirler arası (yoğun trafikli- istanbul -yalova gidiş dönüş) 150 km şehir içi kısmen yoğun trafikli genelde istanbul anadolu yakası içi (e/5 üzeri) toplam 450 km yaptım. yaklaşık 22 krş denk geliyor sanırım.

Mehmet bey aracınızın modelini ve şanzımanını öğrenebilir miyim? Benim araç çok yakıyor demek ki..

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zirambula;477734
Mehmet bey aracınızın modelini ve şanzımanını öğrenebilir miyim? Benim araç çok yakıyor demek ki..

2013 octavia A7 TDI DSG. Ancak sakin kullanıcıyımdır çok nadir sert kullanırım. bide sizin araç benimkinden biraz daha ağır.  kıyaslarken dikkate almak gerek.

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım daha 2.500 km.de. Belki ileriki zamanlarda yakıt sarfiyatı düşebilir. Biraz zaman gerekiyor herhalde..

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç şöyle bi 5-6 bini geçsin yakıt normal seviyeye gelecektir. Motor devri içinde sanırım tüm dsg ler aynı. Benim tdi-dsg rapid bazen hafif rampada bile 2-den 3e atyor 1100 devirde götürmeye çalışıyor. Gazdan çekince geri 2ye düşüyor. Düz yolda sürekli 1200 devir civarında tutmaya çalışıyor aracı. Tabi araç boşken ve gaza çok az dokunurken böyle bu.
İçiniz rahat etsin istiyorsanız aynı araçtan bir tane bulup test sürüşü yapın. Serviste test aracı veya çevrede süperb ci varsa.
Ayrıca aynı durumdan oto-park video testindede bahsediyorlar. Şöyle 1400 devirde olsa daha iyi olacak diyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=WCUGhnJDDwg

Çevrimdışı Zirambula

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Erkan bey yorumunuz için tşk. ederim. Inşallah yakıt normale döner.
      DSG nin ( yakıt ekonomisi yapmak için) aracı titreterek alt devirlerde yürütmeye çalışmasının zaten genel olduğunu düşünüyorum. Bence düz yol bile olsa alt deviri 1500 olarak kullanmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akife katılıyorum anlık veride turboda devreye girince bu veriler normal. bu kalkış esnasında gaz pedalına ne kadar yüklendiğinize bağlı. aslında bu kasanın hakkı 2000 motor. ağırlıkta binince motor haliyle zorlanıp o anlık verileri bulmak mümkün. ilk aldığım zamanlar anlık veride 84 litreyi görmüşlüğüm var. ama şimdi öyle bir zorlama yapsam 40 lt'yi görmüyor. motor 2000 cc.

süspansüyona gelirsek en başta sertlik oluyor zaman içinde kullandıkça hissedilir bir yumuşama oluyor.

mustafa bey 10.000 km'ye gelin motor alışsın. bu veriler azalacaktır. toyotoya gelirsek arabalarında torku çok düşük ayarlıyorlar bu da arabayı yormuyor ama arabada istenilen performansı da vermiyor. toyotoların motoru sağlam diye anılmasının sebebi de bu.

bizim arabalarda tekerler kalın bu da gerek olduğu yerde gerekse çok yavaş seyirde dönmesini zorlaştırıyor. bunu yumuşatmak için hidrolik yerine elektrik takviyeli motor kullanılıyor.

ben bu arabayı almadan önce audi, volvo, citroen ve volkswagene baktım bu sınıftaki arabalar içinde en geniş arka cam görüş açısına sahip tek araba diyebilirim. özellikle volvo s80 kadar eziyet veren bir araba yok dışardan heybetli ama içerden havalı yastık ayağına sürücüyü bunalıma sokuyor.

lastik ölçüsü konusuna katılıyorum. bizim ülkede özellikle 18 jant kesinlikle kullanılmamalı. özellikle yüksek sürat yapılmıyorsa yanak kalınlığı geniş teker süspansiyonu da destekleyip rahat ve konforlu sürüş sağlıyor.

açık renk kumaşlar her arabada sorun leke fevkalade gözüküyor bu sebeple açık renk her ne kadar güzel gözüksede siyah kumaşı tercih ettim bende. siyah kumaşında dezavantajı güneş altında çok durması halinde renk atması. kumaşın leke bırakmaması için alındığı anda G-techniq I-fabric sürülmesi yerinde olacaktır. leke çıkarmada da eğer koltuk ısıtmalı değilse vinet tavsiye ederim. ısıtma varsa fazla ıslatmayacak biçimde arabalara özgü genel amaçlı temizlik ürünü kullanabilirsiniz.

farları auto ya alın araba gereken ışığı sağlayacaktır.

yağmur sensörü ortadaki aynanın ön cam tarafındaki merceğin önüne damla gelmesi halinde çalışmaya başlar. az veya hiç gelmiyorsa algılamaz. silecek konumunu 1. kademeye alın. yenilerde kol üstünde çentikli düğme var mı bilmiyorum ben onu 3. çizgiye alıyorum. sorun olmuyor bende.

bu arabalarda en sevmediğim nokta direksiyondaki silindirik tuşlar direksiyonu çevirirken ister istemez ses tuşuna çarpıldığında ses bir anda yükseliyor. umarım superb III 'de basılmalı düğmeye çevirirler.

Çevrimdışı İZZETCULAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zirambula;477610
Izzet bey aracınız kaç km.de? Yakaladığınız değerler bana çok cazip geliyor. Km de 25 krş yakmış oluyorsunuz. Şehir içi trafiği mi? Yoksa yolda dur kalk çok az sayıda mı? Bugün baktım aldığımdan beri aracımın ortalaması 7.4 lt. Çok fazla yoğun trafiğede girmiyorum. Normalde bir kaç durkalkla beraber araba yolda gidiyor. Hesapladım 33 krş yapıyor. Bugün bayiden aldığım bilgiye göre buradaki trafikte 27 krş yakıyorlarmış. Demek ki benim araç % 25 fazla yakıyor. Yüz liralık yakıtta 25 tl. Bence önemseyecek bir rakam. Sürdükçe yakıt düşer mi bilmiyorum.. Paylaşımlarınız için tşk ederim ..

ARACIM 10 BİNİ YENİ GEÇTİ.KM 25 BAZEN 23 KRŞ BULUYOR.KAYAŞEHİR BAKIRKÖY YAPIYORUM BAZEN ÇORLU.TRAFİK AŞIRI YOĞUNLUKTA İSE 30 KRŞ U BULUYOR.SERVİSİN DEDİĞİNE GÖRE 15 BİNDE DEĞERLER DAHADA DÜŞER DİYORLAR..ÇOK SAKİN KULLANIYORUM ARACIMI.KIRMIZI IŞAKLARDA N KONUMUNA ALIYORUM.UZUN IŞIK SÜRESİ START STOP U DEVREYE SOKUYORUM.ANKARA İSTANBUL ARASI 110-120 İLE GİDİYORUM 1200 KM YAPTIĞIM OLDU :)

Çevrimdışı SpeCTRuM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Kusur mu, tam diyemem ama opsiyon paketleri inanılmaz saçma.

Aracı alıyorsun, Elegance alıyorsun üstelik. Bana göre, anahtarsız giriş+çalıştırma olmazsa olmaz, üst paket ama yok. Tamam diyorsun, Prestij paket alayım.

Prestij pakette ne var?

Bluetooth + Sunroof + 4 koltuk ısıtma ???

Bluetooth? Prestij? Zaten olması gereken bir donanım.

Sunroof? Bazı insanlar bedava da olsa almaz.

Prestij paket yapacaksan, koy Navigasyonu, koy anahtarsızı, koy koltuk ısıtmaları. O zaman prestij paket olur.

Otomatik park var, bunlar daha önemli.

Çevrimdışı azraili4402

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet,daha motor açılmadığından dolayı biraz yakıt artabilir.10.000km den sonra düşeçektir

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SpeCTRuM;479649
Selamlar,

Kusur mu, tam diyemem ama opsiyon paketleri inanılmaz saçma.

Aracı alıyorsun, Elegance alıyorsun üstelik. Bana göre, anahtarsız giriş+çalıştırma olmazsa olmaz, üst paket ama yok. Tamam diyorsun, Prestij paket alayım.

Prestij pakette ne var?

Bluetooth + Sunroof + 4 koltuk ısıtma ???

Bluetooth? Prestij? Zaten olması gereken bir donanım.

Sunroof? Bazı insanlar bedava da olsa almaz.

Prestij paket yapacaksan, koy Navigasyonu, koy anahtarsızı, koy koltuk ısıtmaları. O zaman prestij paket olur.

Otomatik park var, bunlar daha önemli.

SuperB prestij'de koltuk ısıtma ve anahtarsız çalışma mevcut zaten, octavia için düşündünüz sanırım. Sunroof panaromik olsaymış güzel olacakmış ama

Çevrimdışı alprngrbz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.geektr.com/forum
Beni en çok rahatsız eden yanı direksiyondaki dönmeli tuşları.Direksiyonu tek elle çevirirken elim birden çeviriveriyor tuşu müzik bangır bangır sonra :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alprngrbz;480513
Beni en çok rahatsız eden yanı direksiyondaki dönmeli tuşları.Direksiyonu tek elle çevirirken elim birden çeviriveriyor tuşu müzik bangır bangır sonra :D

Aynı sorundan muzdaribim. Keşke Passst'taki gibi tuşlu olsaydı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ön sağ kapı cebinden ve göstergelerin sol üzerinden bir "zırıltı" geliyor dişli asfatta ve bozuk yolda.
 Ek: keyless go da kapı kolu dışına dokununca aynaları da nasıl kapatacagımı bulsam tam süper olacak
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2014, 15:09:33 Gönderen: tyanali »