škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Arabam :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20-30km/h hızlarda titreme çok oluyor gibi demiştim ya lastik havalarını kontrol ediyim dedim. Hepsi 40psi çıktı. 30'a indirdim. Titremeler biraz azaldı. Yalnız araçta ufak tefek trim sesleri başladı. Daha 250km araçta bu seslerin olması üzücü :(

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapma etme hocam. Dımdızlakline araçtan soğutma bizi :D

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun..titreme nasıl oluyor biraz açar mısınız?
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 18:44:05 Gönderen: Wings »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tekrar
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 19:26:52 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;483585
Yapma etme hocam. Dımdızlakline araçtan soğutma bizi :D
Hep müzik açık gittiğim için trim sesleri çokta sorun değil. Sadece çocuk uyurken, müzik kapalıyken falan kulağımı tırmalar :) Çokta umursayan birisi değilim gerçi ama 0 araçta olması garibime gitti.
Alıntı yapılan: Wings;483597
Öncelikle aracınız hayırlı olsun..titreme nasıl oluyor biraz açar mısınız?
Teşekkür ederim.

Nasıl tanımlıyım bilemedim ki :) Kilitli taşlı yollardan falan geçerken hepsini hissediyorsun vücudunda, kulaklarında. Yüksek hızlarda bir sıkıntı yok ama.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 19:33:45 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;483605
Hep müzik açık gittiğim için trim sesleri çokta sorun değil. Sadece çocuk uyurken, müzik kapalıyken falan kulağımı tırmalar :) Çokta umursayan birisi değilim gerçi ama 0 araçta olması garibime gitti.

Teşekkür ederim.

Nasıl tanımlıyım bilemedim ki :) Kilitli taşlı yollardan falan geçerken hepsini hissediyorsun vücudunda, kulaklarında. Yüksek hızlarda bir sıkıntı yok ama.

Taşlı yolda ses gelmesi çok doğal,ancak octavi da genelde ses yalıtım sorunu kullanan daha önce octavia sahibi olmuş herkesin ortak sorunu ancak bu testlerde pek söylenmiyor,testler tanıtımdan ileri gitmiyor....benim aracım bu ay sonunda gelecek ve neredeyse bu yüzden iptal edeceğim karamsarlığa kapılıyorum,özel siparişle 1.2 tsı ambition+sis+cant+alarm+hız sabitleyici+bolero ekran 56 bin tl gelecek donanımı ihtiyacıma göre seçtim,durum böyle olunce 56 bin tl başka seçeneklerde mevcut ne yazık ki..

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mühendislik arızası değilse trim sesi zamanla malzemenin oturmasıyla birlikte geçer diye düşünüyorum...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Wings;483607
Taşlı yolda ses gelmesi çok doğal,ancak octavi da genelde ses yalıtım sorunu kullanan daha önce octavia sahibi olmuş herkesin ortak sorunu ancak bu testlerde pek söylenmiyor,testler tanıtımdan ileri gitmiyor....benim aracım bu ay sonunda gelecek ve neredeyse bu yüzden iptal edeceğim karamsarlığa kapılıyorum,özel siparişle 1.2 tsı ambition+sis+cant+alarm+hız sabitleyici+bolero ekran 56 bin tl gelecek donanımı ihtiyacıma göre seçtim,durum böyle olunce 56 bin tl başka seçeneklerde mevcut ne yazık ki..
A5 kasayı 60binde sattım. 50bin civarında ufak tefek sesler başlamıştı. Bunda hemen başladı. Gerçi birkaç forumda süspansiyonların 10-15bin kmden sonra yumuşadığını falan okumuştum. Ondan sonra bu titremeler azalır belki de. Trim sesleri de aynı şekilde azalır diye ümit ediyorum. Bunların dışında araç çok güzel zaten. Bütün araçlardan trim sesi gelir. Sonuçta hepsinin içi plastik. Sırf bu sebepten araçtan vazgeçilmez bence. Yol sesi olarak diğer aracıma göre bu daha iyi geldi bana. Üzerinde gelen Conti Premium Contact5 lastiklerinde payı var gerçi bunda. Çok yumuşak lastikler.
Alıntı yapılan: mustang;483608
mühendislik arızası değilse trim sesi zamanla malzemenin oturmasıyla birlikte geçer diye düşünüyorum...
İnşallah. Beklentim o yönde benimde.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 21:32:58 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim siparişimde bolero ekranı fabrika özel sipariş olduğu için zorunlu tuttu fonksiyonlu direksiyon almamıştım kumanda olmadan kullanımda sıkıntı olur mu sizce?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hadi hayırlısı olsun bakalım.kazasız cezasız sürüşler.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Wings;484434
Benim siparişimde bolero ekranı fabrika özel sipariş olduğu için zorunlu tuttu fonksiyonlu direksiyon almamıştım kumanda olmadan kullanımda sıkıntı olur mu sizce?
Bolero neden zorunlu olsun ki onu anlamadım? Direksiyon üstündeki bütün tuşlar Bolero'nun yanında ve dokunmatik ekranında da var. Bir sıkıntı olmaz kullanırken.
Alıntı yapılan: fenomen;484465
hadi hayırlısı olsun bakalım.kazasız cezasız sürüşler.
Alıntı yapılan: rocky62;484442
Hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kazasız belasız kullanın.
Teşekkürler.

Yakıt konusunda da bilgi vereyim. İlk depoyla devam ediyorum hala. 550 km oldu(400'ü uzun yolda). Hala 300km menzil gösteriyor. Şehir dışı 5.2-5.3 civarı, karma olarakta 6.3'te şu anda araç. Şehir dışı 90-110km/h arası hızlarda zorlamadan kullandım hep. Araç ısınmadan kullandığım kısa mesafelerde 10 litrenin altına düşüremedim hala. Ki 550km'nin 50km'sini falan öyle gitmişimdir. Şehir dışı 25 kuruş, karma olarakta 30 kuruş civarı şu anda yani. Benzinli için gayet güzel değerler ama beklentimin üstünde. İlk bakıma doğru azalacaktır diye bekliyorum.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 12:16:13 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı Wings

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çek cumhuriyetindeki fabrikadan gelen bilgiye göre artık radio swing kullanılmayacak tüm modellerde bolero olacak demişler.Yüceoto bana iletti bende olsun dedim.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 14:43:47 Gönderen: Wings »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracınız hayırlı olsun,şehiriçi benzinli araçlar yakıt hususunda fabrika verilerine malesef uymuyor,çareyi lpg  ye geçmekte buldum.İstanbul Av.Yakasında bugün lpg nin lt sini 2.13 kr  tan fulledim.Şehir içi 10 lt yakıyor (213 kr ).Diğer aracım 2013 Cıtroen berlingo dizel olduğu halde şehir içi 290 kr mazot yakıyor.Octavıa yakıtı daha ucuza geldiği için bugünlerde hep onu kullanıyorum.Ne yapacaksın devir hesap devri..