škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam tavan

yasin · 38 · 13078

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;42238
Alttan perdesi yok mu? :o

Var ama yinede sıkıntı yaratıyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yazın arabayı soğutmada zorluk çekenler var, mesela benim oroparktaki komşum, cam tavanlı, yazın araba soğumuyor diyor. İsrail'de yaşayan bir İngiliz de aynı şeyi yazmıştı bir foruma...

Onun dışında güvenlik açısından sorun olmaz bence de...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Yazın arabayı soğutmada zorluk çekenler var, mesela benim oroparktaki komşum, cam tavanlı, yazın araba soğumuyor diyor. "
---------
:ok::ok::+1:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Soğutma sorunu yaşayanlar açık renkli folyo çekebilir. Ama cam tavanın bir esprisi kalmaz.:hanz:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;42006
bide msn diliyle konuşmasak tam süper olacak:)

karışma hemşerimeee :D:D:D:D:D
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cam tavanda yazın sıcak günlerinde aracın içini soğutmakla ilgili bir parça sorun yaşandığı doğru, kendi tecrübelerimden biliyorum.

Asıl endişelendiğim konu geçen günlerde peugeot marka cam tavanlı araç seyir halinde iken tretuara çarparak ters dönüp tavanı üzerinde sürüklenirken cam tavanın kırılıp yolculara gelen zarar, roomster'daki tavan barları böyle bir yükü kaldırıp camın kırılmasını engeller mi????
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Cam büyük parçalar halinde kırılmaz zaten köşesiz olacak şekilde antep fıstığı kadar parçalara ayrılır ki buda ciddi zarar sebebi değil.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan camı tuzla buz olacak şekildedir. Sadece ön camda film gibi bişey var camı tutan..

Tavan çıtalarının çok sağlam olduğunu düşünmüyorum , pek koruma yapmaz sanki..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59432
Cam büyük parçalar halinde kırılmaz zaten köşesiz olacak şekilde antep fıstığı kadar parçalara ayrılır ki buda ciddi zarar sebebi değil.

Kırılan parcalar söylediğin gibi zarar verecek gibi değil haklısın, sorun tavan olmayınca yolcuların asvaltla olan teması:acl:, tavan barları camın kırılmasını engellerse sorun olmaz, ama cam kırılırsa yolcular için durum kötü:(:(
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Haaa kemer yok diyorsun yani. Kemer yoksa hiç düşünme abi sonunu zaten. Yapılan her ama her şey pasif güvenlik adına, emniyet kemeri takmış yolcuları bağlar.

Kemer takmayacaksan Favoda aynı Superbde...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazada tavanı üzerine sürüklenen bir otomobilde kırılmış cam tavanı olan araçtan ziyade metal yüzey üzerinde sürüklenmek bir nebzede olsa içeridekilerin daha az yara almasını sağlayabilir.Tabi bunlar çok düşük olasılıklar.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı room

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet içerideki perde güneş ışığını yeterince kırıyor ama içeriye ısı almasını engellemiyor, yaz aylarında içeriden cam tavana elinizi tutunca yanacak gbi oluyor malesef. Aynı sıkıntıdan müzdaribim.
Hatta yakın zamanda tavan için cam filmi yaptırmak amacıyla biraz araştırma yaptım. Bol su ile yapılabilen bir uygulama olduğu için tavan döşemesinin ciddi zarar göreceğini söylediler. Anca tavanı serviste söktürürseniz o zaman uygularız dendi. Bu fikir bana pek mantıklı gelmedi. Tavan döşeme yerine oturmaz, ses ve sarkma yapar endişesiyle yaptırmadım.
Uygulayan var mı bilmiyorum ama üstten filim uygulaması nasıl olur, çizilme ihtimali dışında bir sıkıntı yaratırmı bir fikrim yok, tek çözüm de bu görünüyor.

Cam tavanın güvenliği konusuna gelince bizzat gördüklerimi paylaşayım sizlerle.
Ankara da olmam nedeniyle bazen yolum düştüğünde (bilenler bilir) yıldız sanayi de şöyle bir tur atarım. Yaklaşık iki sene önce perte ayrılmış iki adet Roomster gördüm. Allah kimsenin başına vermesin dağılmadık yeri kalmamış, birkaç takla atarak o hale gelmşlerdir kesin.
İlginç olanı, iki aracın da cam tavanlarında çatlak bile yoktu, hatta bir tanesinin tavan camı kasıntıdan eğilmiş, yinede kırılmamış.
O görüntülerden sonra içim rahat, yinedede kazasız belasız sürüşler hepinize.

Çevrimdışı jackal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
demekki arac alinirken cam tavan olmayani alinacak!:hanz:
[SIGPIC][/SIGPIC]
octavia tour trumf 1.9 / 74 kw

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
katılıyorum sıcaklık sorunun var