škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda rapid ortalama tüketim

mehmeta · 57 · 13343

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratmisirli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sanırım en cok benımki yakıyor :( şehir içi kullanım 6 - 6,5 civarı yüncüler skoda servisde yazılım attırdım tork ve bg yükseldi düşük vites ivmelerinde çok seri oldu belki bu yüzden sanırım :(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fsi octi ile her gün 10 km git gel yaptığım yolda 6,7 lt ile 7,4 lt çıkan ortalamam bu akşam 5,8 lt oldu.Benim octi akşamları çok ekonomik oluyor.Bundan böyle akşamları çıkacağım seyahata,hatta alış verişlere bile.:blg::++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı sevıyorum o ayrı hocam severek aldım arabamı hala da severek kullanıyorum dedıgınız gıbı yolda baska rapıd gorunce bıle kendı aracımmıs gıbı sevınerek ızlıyorum hatta arabayı foruma soranlara da bızzat onerdım onerıyorum da ama bu tuketım garıbıme gıttı fıkır alayım dedım kullanım tarzundan mı hemen hemen her 1 km de bır durmamdan mı boyle onları anlamaya calısıyorum arabayı vıtes tavsıyesıne de uyarak kullanıyorum aslında  
Fenomen hocam ınanır mısın onu ben de gozlemledım aksam serınlıgınde araba daha az bur tuketım yapıyor

dtsnr

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: muratmisirli;480124
sanırım en cok benımki yakıyor :( şehir içi kullanım 6 - 6,5 civarı yüncüler skoda servisde yazılım attırdım tork ve bg yükseldi düşük vites ivmelerinde çok seri oldu belki bu yüzden sanırım :(

Aracınız DSG  şanzuman mı?

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben de depo hesabı yapmadım ama 2960 km oldu aracı alalı ortalaması 6.7 yazıyor, bunun 1000 km si uzun yol yaklaşık 1000 km dur kalklı ş.içi geri kalanı da sakin trafik olan rampaları da olan yol. bir yere giderken acelem olmadığında 80-85 km gibi sabitliyorum anlık tüketim 3.5-3.8 lt arasında gösteriyor :) yağ değişimine kadar böyle devam ondan sonra daha da düşer inşallah :)

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur hocam benım gıttıgım guzergahta da rampalar var hemen hemen aynı tuketım var gıbı beenım aracta 6000 km oldu neredeysr yag degısımını on bes bın bakımında mı yaptıtacaksınız once mı

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sehırıcnde 80 km hızla nsl gıdıyorsunuz ugur hocam ya :)

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yağ değişimi 15 bine kalmadan değiştiririm çünkü hazirana kadar o kadar km yapamam gibi geliyor :) 80 km hıza sabitlediğim yer ş. içi denemez o kadar da ışık falan yok çevre yolu anlık tüketimde görebildim diye yazdım :D daha da hızlı gidilebilir yani bahsettiğim yerde :) trabzonda ş. içi yol pek fazla yok benim genellikle kullandığım güzergahta ama dur kalklı trafik sinoptaydı ve kısa mesafede kullandım genellikle ama nihai olarak ortalama 6.7 olması çok da üzmüyor beni açıkçası

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O ısın esprsı hocam da servıste ılk bakımda degıseyım yagı dıyorum ben de galuba arabanın bırıncı yılı on bes bınden once gelecek sız servısten once nıye degısıyorsunux eksıltme mı var arabalarımız ıyı sevıyorum arabamı yınede

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlaşıldı kusura bakmayın cihan hocam 15 bin gelmeden yıllık bakım süresi geçecek diye dedim yoksa erkenden boşa masraf açamam valla :) he bu arada bugün arka sağ kapıya hafifçe biri sürtmüş nasıl üzüldüm anlatamam ne yapacağımı bilemedim

Çevrimdışı ali uslu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konusu açılmışken ben de bir soru sorayım, benim aracın da bir yılı dolduğunda 15000 km'ye gelmemiş olacağız hatta benim tahminim bi altı ayı bulur 15.000 Km'yi bulmamız. ben yıl dolduğunda mı gideyim 15.000'demi.. sitede 15.000 veye 1 yıl diyor bu bize istediğimizi seçme şansı tanıyormu..

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur hocam gecmıs olsun kendımı sızın yerınıze koyup dusunuyorum da benım arabamın basına boyle bır sey gelseudı ıcıme dert olurdu gercekten cok uzuldum umarım onemlı bır sey yoktur bu hayatta ne moron ınsanlar var madem o haltı yedın bır numara koy edepsız

Alı hocam sızın sorunuza gelınce 15000 km ya da bır yıldan hangısı daha once dolarsa ona gore gıdıypruz yanı 15000 dolmasa bıle aracın bır yılı dolduysa aracı yıne de servıse goturuyoruz

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;480333
Ugur hocam gecmıs olsun kendımı sızın yerınıze koyup dusunuyorum da benım arabamın basına boyle bır sey gelseudı ıcıme dert olurdu gercekten cok uzuldum umarım onemlı bır sey yoktur bu hayatta ne moron ınsanlar var madem o haltı yedın bır numara koy edepsız

Alı hocam sızın sorunuza gelınce 15000 km ya da bır yıldan hangısı daha once dolarsa ona gore gıdıypruz yanı 15000 dolmasa bıle aracın bır yılı dolduysa aracı yıne de servıse goturuyoruz

ben de üzüldüm ciddi bir şey değil 5 cm kadar küçük bir çizik büyük bir işlem gerekmeden düzelir diye umut ediyorum dün karalar bağladım oldukça... sinek de küçük ama mide bulandırıyor işte benimki o hesap :(

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen oyle hocam cızık kucuksr pasta cıla tmm olur ınsallah

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;480644
Aynen oyle hocam cızık kucuksr pasta cıla tmm olur ınsallah

bugün baktırdım serviste işlem gerekiyor dedi siyahlık vardı ben boya sanıyordum onu güzelce sildi kolayca çıktı ama çizik hafif ezmiş bu nedenle sökmek ve düzeltmek gerek dedi ama böyle kullan dedi ellettirme dedi. dikkat edince fark ediliyor ama çok da sırıtmıyor nazar olarak durması fikrindeyim :gaz: