škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camlarda Kireç Kalıntısı Silme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CyberWolf

• Fabia Aşığı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar ;

Geçen gün arabamı bir duvarın dibine park etmiştim duvarın diğer tarafındaki bahçeden sulama fıskiyeleri çalışmış ve o öğlen sıcağı güneşi ile birlikte arabamın ön camına su serpmiş dolaysıyla bu su sanırım kuyu suyu oldugundan hemen kurduğundan nokta nokta kireç lekeleri kalmış arabamı gördüğümde şok oldum görüş alanı sisli gibiydi ne yaptıysam çıkmadı internette sayfaları gezdim malum beyin bedevaya herkes birşeyler yazmış ... Sonunda çözümü buldum hemde 1 TL maliyetle :D Şimdi

Malzemeler;

1- Gazete
2- Mikrofiber bez
3- ELMA SİRKESİ
4-Temiz su

Yapılışı ; Yapacağımız işlemi gölge bir yerde yapınız...

1-Öncelikle camımızı temizce yıkıyor ve duruluyoruz camın çizilmemesi için güzelce kurutuyoruz

2- bir miktar gazeteyi avucumuzda top haline getirip üzerine hafifce ıslanana kadar elma sirkesi döküyoruz

3-Cama hafif bastırarak ovalıyoruz...  kireçli bölgeye iyice sirke ile ovalıyor kuru bir yer bırakmıyoruz

4- camda sirke tam kurumadan temiz su döküp temiz gazete ile kurulamaya başlayın

5- Sonuç pırl pırıl bir cam ( hayırlı olsun Teşekkürlerinizi Eksik Etmeyin )

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ustam bi dönem oto yıkama işi yaptım evet sirke bu iş için ideal yalnız banyo için kullanılan kireç çözücü cif gibi mesela onlar daha etkili ve uğraştırmıyor anında gidiyor

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fıskiye olayı benimde başıma sık sık gelir. En sonuncusu dün oldu ve bugün arabayı üzüm sirkesi ile güzelce sildim. Tertemiz oldu. Ama silmekten bıktım çünkü aracı parkettiğim evimizin önüne çimleri sulamak için sık sık fıskiye konuyor. Bugün temizledim. Bir kaç gün sonra yine olacak.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fıskıyeyı takan adama uyarın rica edin dikkatli taksın.

ben aracı buraya koyuyorum hemen sagı park ve her gece sulanıyor elemandan rica ettim tamam abi fıskiyeyi eğik takarım ıslanmaz dedi hakikaten de öyle yapıyor allah razı olsun.
ama geçen yılki eleman valla yolları bile suluyordu
 fotoyuda şimdi balkondan çektim malum sahur bekliyoruz ama en kızdığım şeyi yaptım fotoyu büyük yüklemişim adminlerden biri el atarsa yada rahatsızlık vermese bi sakınca yok ...
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2014, 02:30:15 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet hocam güzel bir yöntem. Ben de artık cam için arabada sirke bulunduracağım.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki bu sirke arabanın plastik aksamlarına ya da boyasına zarar vermiyor mu?

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kolay kolay vermez ama dikkatli kullanmakda fayda var yinede
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paylaşım için teşekkürler,
Bende de trafik kiri denilen bir sıkıntı var, silecek çalışırken bir buğulu tabaka şekilnde görünüyor. Cam kuru iken bir şey görünmüyor.. Bu sirke ile çözebilirmiyiz bir de temizledikten daha sonra cam da ışık parlaması, yansıması veya far ışığı uzaması gibi sıkıntı yaratıyor mu?teşekkürler.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
onun için bence saf alkolü deneyin derim çünkü asfalt kiri agıryaglı kirler grubundadır heleki az yağmurda. hatta direkt camsil de uygulayın amma gazete ile kurulayın
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen güzel paylaşım oldu bu. bayram öncesi yaz okulundayken annem aracı ağaç altı parketmiş. e malum reçinesi akmış kurumuş yaz günü. kapalı otoparktaki oto yıkamayı biraz sirke kokuttuk ama tertemiz oldu :)