škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Seat İbiza 1.2 TSI DSG için servis yardımı...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İş yerindeki arkadaşımın 2012 model Seat İbiza 1.2 TSI DSG Reference aracı var. kendisi 2013 te yapılması gereken yıllık bakımını yaptırmamış. BU sene hem araçtaki eksiklikleri tamamlamak hem de bakımını yaptırmak istiyor. Aracın km si daha 6000 olmuş. Yetkili servis ilk bakımın yapılmadığını söyleyerek bujileri falan da değiştirmemiz gerek demiş ben de gerek yok dedim. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Ayrıca sadece motor yağı, yağ filtresi, polen filtresi ve hava filtresi değiştirmek yeterli olur mu? Motor yağının ölçüsünü bilmiyorum ne kullanmak lazım gelir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ ve filtreler yeterli olur.
Yağ ve hava filtresini muhakkak orijinal alın.
Servisten temin edilebilir..
Yağ olarak Mobil  ESP Formula 5W-30 öneririm.
Ben dahil, çok kişi tarafından kullanılıp memnun kalınan bir yağ.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 75 000 oldum hala aynı bujiler. o servis biraz at hırsızı geldi gözüme. gerçi bujilerin durumunu görmedik. ekstra bir sıkıntı yoksa yakıtta artış çekişte düşme gibi bujilere elletmeyin.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;472874
ben 75 000 oldum hala aynı bujiler. o servis biraz at hırsızı geldi gözüme. gerçi bujilerin durumunu görmedik. ekstra bir sıkıntı yoksa yakıtta artış çekişte düşme gibi bujilere elletmeyin.

Arkadaş Doğuş Oto Maslağa sordu. Bildiğim kadarıyla arabanın hiçbir mekanik sorunu yok. Zaten sorun olabilecek km de yapmıyor ki. Buji olayında bende aynı tepkiyi verdim, 6000 km deki araba buji mi değişir!!!

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah Akif Hocam, sağolasın. İstanbul'da basın ekspres yolu üzerindeki yetkili servis 420 TL fiyat vermiş orada yaptırayım diyor, ben parçaları kendimiz alalım sen sadece işçilik öde diyorum. Parça fiyatı bekliyoruz bakalım...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buji dediginiz sey 50₺ birsey cok da takilmayin ama 6000de de kolay kolay bitmez bostan yere degistirmeyin ;)

Madem maslaga kadar gideceksiniz biraz daha gidin gungorende sahkan otoya birakin araci hem ucuz olur hem iciniz rahat eder ;)