škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

!!!aracıma park sensörü taktırmak istıyorum

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaslar aracıma arka park sensörü taktırmak istiyorum ama nerden alacagımı ve ne kadar kullanıslı oalcagı hakkında hıcbır bılgım vede fıkrım yok forumda kullanan arkadasalr  ve memnun kalan arkadaslardan uygun fıyatlı ve nerden alabılecegım hahkında yonlendırmelerını  gereklı bılgıyı vermelerını rıca edıyorumm
sizce nerden lamalıyım ve hangisını almalıyım fıyatları nelerdırr ????
tesekkurlerrr..............

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hem sesli bem metrajlı en ucuz bulduğum yerden taktırdım montajında başında bekledim en ufak kablo vs gözükmedi bence sizde bu tarz bir ürün taktırabilirsiniz

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
pekı kullanıslı oluyormuu mesela mesafe olcerı dogrumudur dogru hesapalabılıyormuu anlık hesaplaması nasıll faydalı oluyormuu

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 octavianın opsli ve görsel destekli sersörü kadar iyi değil tabiki ancak benim için yeterli 0.2 ye kadar gösterip sonra sıfıra düşüyor çok silme yerde kullanamadım daha ama tabi eski halinden iyi oldu

Çevrimdışı alone34

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hımm anladımmmm bakıcaz ozmn pıyasaya kalıtye gore fıyatta tabıkı deıscektır

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sonradan takılanlar orjinal olmayacağı için marka araştırmanıza gerek yok. takacakları aletlerin hepsi çin malı. nerde en ucuz bulursanız taktırın. servise gidip park sensörü taktırırsanız onlar da aynı çin malı aletlerden takacaklar. işçiliğine güvendiğiniz yer varsa orda taktırın. en önmeli konu ise sensörlerin yeri. öyle abes yerlere takıyorlar ki şaşarsınız. arka tamponda çıta varsda sizin araçta o çitaya taktırın derim.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;472281
sonradan takılanlar orjinal olmayacağı için marka araştırmanıza gerek yok. takacakları aletlerin hepsi çin malı. nerde en ucuz bulursanız taktırın. servise gidip park sensörü taktırırsanız onlar da aynı çin malı aletlerden takacaklar. işçiliğine güvendiğiniz yer varsa orda taktırın. en önmeli konu ise sensörlerin yeri. öyle abes yerlere takıyorlar ki şaşarsınız. arka tamponda çıta varsda sizin araçta o çitaya taktırın derim.

aynen katılıyorum 3-4 yıl önce bimden aldım montajı çok güzel olmasa da kendisi çok kullanışlı ve faydalı sensörleri aşırı tozlu pis bırakmazsanız sizi yanıltmaz.

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben aracima internetten gostergesiz olandan aldim ve forumdaki resimli anlatima gore kendim tampondaki siyah plastige monte ettim cok da memnunum, markası cyclone. Aracın orijinal aksamina uymayan hiçbir aksesuari kullanmayi sevmediğim ve aynaya bakmam gerekirken ekrana bakmayim diye bir gostergeye ihtiyaç duymadım. Superbde de ekransiz kullanıyorum ses gayet yeterli geliyor. Tavsiye ederim. Bu arada benim aracimda siyah plastigin altinda sensor yerleri hazirmis ben maalesef deldikten sonra farkettim kontrol etmenizi öneririm.  Kazasiz ve cezasiz surusler dilerim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sensorun tampon citasina takilmasi bana mantikli gelmiyor. Orjinalinde nereye konuyorsa oraya konmali.
Bazi araclarin tampon citasi tampon parasina cunku :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski kasa passatlarda mesela tampon çıtasında orjinal sensörler. eski kasa superblerde de

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;472359
Sensorun tampon citasina takilmasi bana mantikli gelmiyor. Orjinalinde nereye konuyorsa oraya konmali.
Bazi araclarin tampon citasi tampon parasina cunku :)

Orijinal delikleri plastigin altında. Orijinale sadık kalmak gerekiyorsa yine çıtayı delmek zorunda kalıyorsunuz :) anladığım kadarıyla mantık "O çıta zarar gorecek arkadaş" şeklinde yürütülmüş.

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superb aracim yenilenmiş olarak gelen ilk jenerasyondan. (Gündüz farları direkt farin içinde ve sislerde sis farinin dışında birşey yok,sonraki gelenlerde dönüş farları ve gündüz farları siste) Servis hediye olarak monte etmişti onları da tamponun en altında yere yakin şekilde etmis orijinal park sensör montaj yeri neresidir bilemeyecegim. Servis superbi, aracimla tanidigini söyledi o nedenle ne kadar guvenebilirim onu da bilmiyorum :)

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superb2009;472340
Merhaba ben aracima internetten gostergesiz olandan aldim ve forumdaki resimli anlatima gore kendim tampondaki siyah plastige monte ettim cok da memnunum, markası cyclone. Aracın orijinal aksamina uymayan hiçbir aksesuari kullanmayi sevmediğim ve aynaya bakmam gerekirken ekrana bakmayim diye bir gostergeye ihtiyaç duymadım. Superbde de ekransiz kullanıyorum ses gayet yeterli geliyor. Tavsiye ederim. Bu arada benim aracimda siyah plastigin altinda sensor yerleri hazirmis ben maalesef deldikten sonra farkettim kontrol etmenizi öneririm.  Kazasiz ve cezasiz surusler dilerim.

Merhaba, siyah çıtadaki yerlerin olduğunu nasıl farkettin? alttan bakınca gözüküyor mu yoksa çıtayı mı söktünüz?

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sakın gidip bime gelen toolmax almada ne alırsan al arkadaki araca vurmadan 1 cm önce,40 cm 40 cm diye bağırıyordu:D

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;487718
Merhaba, siyah çıtadaki yerlerin olduğunu nasıl farkettin? alttan bakınca gözüküyor mu yoksa çıtayı mı söktünüz?

Merhaba,

Siyah plastik çıtayı çok kolay çıkarıp takabiliyorsunuz. Delikleri görmeniz için çıtayı çıkarmanız şart. Bu arada benim aracımdaki delikler sensörler için küçüktü genişletmek gerekti. Sizin araç makyajlanmış versiyon belki değişiklikler yapılmıştır.