škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

!!!!!bagaj kapısı sorunu !!!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tafes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2006 fabiamda aynı problemle bende karşılaştım, sorun şöför kapısı switch'indeydi. Kapı açılınca ışıkta yanıyordu fakat bagaj kapısı açılmıyordu. Usta 150TL demişti, kendim yaptım. Kilidi söktüm switchin bulunduğu yer aşırı gres yağ ve toz kalıntılarından kirlenmiş ve switch rahat hareket edemiyordu. Güzelce temizledim taktık, şeytan kulağına 4-5 aydır sorun yok inşallahta olmaz.

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;477964
Peki o kablolar aracın neresinde ?

bagaj kapağının solunda küçük siyah bir boru var içinden kablolar geçiyor.O borunun içinden kilit mekanizmasına giden kablolar kopma yapıyor bahsettiğim gibi üç sefer başımıza geldi kablo kopuğu çıktı kendim yaptım kabloyu ekledim biraz da uzun bıraktım fazlasını bagaj kapağının içine ittim ondan sonra bu tarz bir sıkıntı olmadı her türlü açılıyor hatta bagajı açmak için arka kapıları açmak gibi bir fantaziyle hiç karşılaşmadım.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alone34;472211
ya arkadaslar merkezı kılıtden  kapıları acıyorum acılıyorr fakat bagaj kapısı acılmıyor saatlerce ugrastım beceremedım kumandadan ortadakı butona bagaj kapsınada bastım gene acmıyor butun kapılar acılıyor bagaj kapısı acılmıyorr bunun nedenı nedır  bunlarda merkezı sıstem oldguundan bagjda anahtarla acma sansında yokk bagajı kullanamıyorum suan  ne yapabılırım arkadaslar acıl yardımlarınızı beklıyorumm  bu kapıyı nasıl acabılırım  sanırım kapı tam oturmadan kıtlenmıss

konuya kesin çözüm sunayım bende aynısı olmuştu kapagı açma mandalına bastıgımda tık diyor kalıyordu içerden açtım tamponun oradaki mekanizmayı söktüm wd40 sıktım sorun kesin çözüm buldu denemende fayda var