škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Cd Çalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende fabia 2005 ambiante var .
cd çalar var ama mp3 cd si yaptım açmadı cdyi.
track mı çalıyor sadece bunlar ?
aux girişi falan da görünmüyor ama nasıl yaparız bir kolayı var mı

Çevrimdışı cemdogu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka tarafında soket girişi vardır hocam.Çıkarıp kabloyu takarsanız devre tamamlanır ve aux aktif olur.Ayarlardan da olabilir aktifleşmesi.

Ayrıca usb vee hafıza kartı okuyan aparatlar var konsola ya da kolçağa uzatabilirsiniz.

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemdogu;467898
Arka tarafında soket girişi vardır hocam.Çıkarıp kabloyu takarsanız devre tamamlanır ve aux aktif olur.Ayarlardan da olabilir aktifleşmesi.

Ayrıca usb vee hafıza kartı okuyan aparatlar var konsola ya da kolçağa uzatabilirsiniz.

hocam kusura kalma arka taraf derken nereyi tarif ediyorsun cd çalar ve teyipin orda aux girişini ben göremedim.

Çevrimdışı cemdogu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;467901
hocam kusura kalma arka taraf derken nereyi tarif ediyorsun cd çalar ve teyipin orda aux girişini ben göremedim.

arkası derken hocam, teybi sökmek ve arkasına bakmaktan babhsediyorum.

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemdogu;467905
arkası derken hocam, teybi sökmek ve arkasına bakmaktan babhsediyorum.

teyip sökülüyor mu ki hocam sabitlemişler zannettim ben sökebilirsem bakayım oraya

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
göremiyosanız aux muhtemelen yoktur.
teybinizin modelini azarsanız mp3 uyumlu olup olmadığını söyleriz.
ardından bunlar yoksa teybinizde olan cd changer çıkışına bağlanan bir aparatla teybiniz usb ye uyumlu hale gelir. bu en rahat olanı. kabloydu cd falan ugraşmazsınız. 150 200 tl arasına taktırabilirsiniz piyasada. ama işi bilene taktırın.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 de aux yok, USB li AUX kit takılabilir, cd si ise sadece track okur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Simdi baktim cd calarin markası symphony imiş. Bir de uğraştım çıkarmak icin ama çıkmadı nasil çıkarırız bunu buradan arkadaşlar

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkbiohazard;467919
Simdi baktim cd calarin markası symphony imiş. Bir de uğraştım çıkarmak icin ama çıkmadı nasil çıkarırız bunu buradan arkadaşlar
@darkbiohazard,
AUX' da yoktur, MP3-4' te çalamaz. Sadece TRACK çalabilen standart bir radyodur. Özel kancalı saç çubukları olmadan da sökemezsiniz. Aracı sıfır alırken kullanım kitapçıkları şifreninm yazılı olduğu plastik bant ile bu çubuklar verilir.Zamanlada ne işe yaradığı da unututulur. Oto radyocularında bulunur. CD nin girdiği yerin sağ ve solundaki yarıklara çubuğu sokun ve aynı anda "TIK" yada "ÇIT" sesi gelene kadar ittirin. Bazı modellerde bağlantı soketli kablosu ile birlikte, bazı modellerde bağlantı soketlerinden çıkarak rahatlıkla dışarıya alabilirsiniz.

İng Kullanım kitapçığı aşağıda:
http://www.autocentrumta.cz/media/document/a04_skoda_fabia_autoradio_symphony_navod_k_obsluze.pdf
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 08:59:50 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı darkbiohazard

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne bicim cd calarmis bu hocam boyle ya.
320 kpbs kalitesinde müzik dinlemek icin yol nedir hocam kusura bakma biraz ayrıntılı bilgi istiyorum malum yeniyiz. ( cakmakliga takmak radyodan frekans ayarlamak falani saymıyorum başka cd çalar alirsamda konsolun orjinalligi bozulur o da çözüm degil)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eger mp3 dinleyecekseniz müzikleri normal cdye özellikle Windows Media Player ile yazın. Okuyor öyle :ok: Teybi sakın normal sökmeyin. Biz söktük şimdi kasislere girince yerinden çıkıyor gibi oluyor.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;468052
Eger mp3 dinleyecekseniz müzikleri normal cdye özellikle Windows Media Player ile yazın. Okuyor öyle :ok: Teybi sakın normal sökmeyin. Biz söktük şimdi kasislere girince yerinden çıkıyor gibi oluyor.

Ben media player den çekiyorum ama track çekiyorum gayet güzel okuyor ama mp3 ü okumaz sanırım ..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
USB bağlayıp, flash diskten de dinleyebilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;468136
Zaten mp3'ler Track olarak geçiyor ;)
@alperen,
Track=Audio CD yani analog olarak kaydedilmiş CD demek. Bunu sayısala çeviriseniz  (.WMA) uzantılı müzik olur ve yaklaşık kapladığı alan Analog kayıtla aynıdır ve zaman olarak 3 dk. kayıt ~30 Mb kadar alan kaplar.Bizim Fabia' ların Symphony radyoları analog radyo CD çalarlardır. MP3 için gerekli kod çözücüler yoktur. Bu nedenle hiç boşuna uğraşmayın. Audio CD' ler BS' da Track 1,-Trac 2,-------Track n. olarak görünür. Tek çözüm çakmaklara takılan FM bandı vericilerdir(transmitter-Sender) ve bu vericilerde SD bellek kartı Mp3-4-5 kod çözücüler vardır ve radyo FM bandında boş bir frekansa ayarlayarak (Hem vericiyi hemde alıcıyı) rahatlıkla dinleme yapabilirsiniz.
Ancak şunuda unutmamak lazım Sonuçta MP3 ve daha gelişmişleri aslında örnekleme yaparak sıkıştırma yaparlar ( ~ 1/9- 1/10 oranında sıkıştırır) ve bu bu nedenlede asla ve asla yapılan MP3 kayıtları hangi mükemmel prg. kullanırsanız kullanın, VMA veya trac kayıt gibi olamaz. Frekans spectrum' unda ciddi kayıplar vardır. Ses incelir, bass sesler metalikleşir ve ciddi bir dip gürültüsü oluşur.
Şahsen uzun yolculuklar dışında Mp3 kayıt dinlemem, Mp3 çalarlara verilen paralara çok acırım ve insanın müzik dinleme zevkinin içine ettiğini düşünürüm. En az 40-50 litrelik bir 3 yollu KEF-BOSS-KLIPSCH Heresy vb. HP kabinlerinin verdiği tadın 100.000 de birini veremez bu aletler.