škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OCTAVİA ve SUPERB fiyat yakınlığı YARDIM !!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konyada yaşıyorum ve birikimlerimle bi araç alacagım. ve kararımdan eminim skoda alacagım çok araştırdım testler yaptım derken bmw pahalı geldi ve volkswagenin boş paketli araçlarına vermek saçma geldi..

Herneyse size cidden bu konuda çok ihtiyacım var..

1.6 TDI ELEGANCE OCTAVİA ve SUPERB 'ten birini alacagım.

AMA ARADA 10BİN KÜSÜR LİRANIN LAFINI YAPACAK DEGİLİM SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ ALIRDINIZ ? İZLENİMLERİME GÖRE ARALARINDA PEK FARK YOK GİBİ .

HATTA OCTAVİANIN DOKUNMATIK EKRAN VE YOL BİLGİSAYARINI DAHA ÇOK YENİ BULDUM. OCTAVİA DAHA AZ YAKIYO , BAGAJI DAHA BÜYÜK ve TAHMİNİME GÖRE DAHA ATİK. AMA SUPERB ÜST SINIF Bİ ARAÇ NE YAPSAM BİLEMEDİM.

AMA OCTAVİADA ARKA SÜSPANSİYON , SES YALITIMI , SES ÇIKARAN SERT PLASTIK MALZEMELER vs.. DUYUNCA KORKTUM .

SUPERB tede USB girişinin olmaması cidden üzücü.

SİZDEN FİKİRLERİNİZİ YORUMLARINIZ RİCA EDİYORUM ARKADAŞLAR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ŞİMDİDEN YORUMUNUZA SAĞLIK

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boş superb yerine dolu bi octavia daha iyi bir fikir bence. Dediklerinizden hepsi zaten malum. Ama yakıtı az daha portatif bir araba octavia iç genişlik superbde gerçekten sınıflarustu doğru ancak makam aracı olarak kullanılmayacaksa gerekliliği konusu tartışılır. Tercih sonuçta tatbiki sizin ama benim oyum octaviadan yana.

Bir itiraf:

Aynı ikilemde kalmıştım bende :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;467696
Boş superb yerine dolu bi octavia daha iyi bir fikir bence. Dediklerinizden hepsi zaten malum. Ama yakıtı az daha portatif bir araba octavia iç genişlik superbde gerçekten sınıflarustu doğru ancak makam aracı olarak kullanılmayacaksa gerekliliği konusu tartışılır. Tercih sonuçta tatbiki sizin ama benim oyum octaviadan yana.

Bir itiraf:

Aynı ikilemde kalmıştım bende :)

Ya evet haklisiniz ama sanirim siz a7 sahibisiniz ses yalitimi , arka suspansiyonlar , kotu yol tutusu falan ne dusunuyosunuz ? Ve maxi-dot ekran eskisine gore cok mu farkli ?

Çevrimdışı tuncay81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kesinlikle superb derim. Zaten test sürüşüne çıkın farkı anlarsınız.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle test sürüşü yapmalısınız.. donanımsal bir iki küçük farklılıklar olsa bile.. koltuğa otruduğunuzda karar vermek kolaylaşıcaktır...

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sizin gibi cok kararsiz kalmistim fakat test surucu yaptim 4 kisi bindik konfor ve rahatlik bakimindan superb daha hosuma gitti onu aldik
Evet o zaman elegance okti yerine aktive plus superb aldim

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertcan3444;467702
Ya evet haklisiniz ama sanirim siz a7 sahibisiniz ses yalitimi , arka suspansiyonlar , kotu yol tutusu falan ne dusunuyosunuz ? Ve maxi-dot ekran eskisine gore cok mu farkli ?

Yol tutuşu ben beğendim ama yorumlar iyi değil gibi belki ben çok zorlamıyorum ondan bana öyle geliyor olabilir.

Ses yalıtımı evet biraz rüzgar sesi var doğru ama superb için forumda yol sesi aldığı yönünde bir video vardı onu da izlemeni tavsiye ederim.

Eski maxidot hk bilgim yok o yüzden karşılaştırma imkanım olmadı.

Ama diğer arkadaşların dediği gibi test sürüşü herşeyi netleştirir. Ama park meselesini aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

Akif beyin dediği gibi ş.içi ş.dışı ayrımı belirleyici olabilir.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence dolu elegance beyaz bi octavia fazlasıyla işinizi görecektir diye düşünüyorum...kesinlikle octavia ama gönlümde superb de kalmadı desem yalan olur

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia tamamen yeni bir teknolojiye ve alt yapıya sahip. Aralarında abartılacak bir fark göremedim a7 sahibiyim ve ilk geldiğinde superb ile teste çıktım. Sadece süspansiyonları bariz anlaşılacak farklardan ancak a7 de bi ticari araç süspansiyonlu değil aşırı abartmamak lazım. Ben sizin yerinizde olsam boş superb yerine opsiyonlu bir octavia alırdım hepsini geçtim afsli bi-xenonla gece sürüşlerindeki şimşek çaktırmalarına bi can değer. Karar sizin bir teste çıkıp öyle karar verin

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Soruyu Octavia bolumune yazinca cevaplar genelde Octavia olarak gelmis.
Ben test surusu yapmistim her ikisinide. Octavia C segmenti onceki aracimdan farkli bir his vermemisti (corolla), superb'e binince budur demistim. Ayrica otoban hizlarinda araclarda ses seviyesi ve konfor farkli olabilir. Test surusunde o hizlara pek cikilamiyor. surekli ankara bahceli gibi yerlerde paralel park ihtiyaci yoksa park cok problem  olmaz, otomatik park varsa epey rahatlatiyor zaten. Ben superb diyorum.

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben geçen yıl skoda almaya karar verdiğimde öncelikle superb almaya karar vermiştim.Ama octavia yı gördüğüm zaman ve incelemeler sonrası kararım tamamen değişti.Tamam bariz farklılıklar var ama kullanım şeklimi düşündüğüm zaman octavia almamın daha iyi olacağını düşündüm.ve iyiki octavia almışım sürüş konforu bakımından superb den hiçte eksiği yok.

Çevrimdışı mertcan3444

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumlariniz icin cok sagolun imkanim olsa ikisinide alip bu sıkıntıdan kurtulurdum.

Park etmeyi sorun gormuyorum buluruz bi yer gireriz :D

Octavia daha teknolojik geldi ama superb te daha fazla donanim ve ozellik var orasi ayri. Tek sevmedigim yesil renkli dokunmatik ekrani. Octavia ve golfte ortak kullanilan dokunmatik ekrani koyabilirlerdi. Ama bu ekran passattada yok orasi ayri :)

İkisinide test edecegim superb cidden kalkista agir gelirse octavia alirim diye dusunuyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında araçtan beklentinize bağlı. Geniş olsun konforlu olsun biraz da perstijli olsun donanım ve perf önemli değil diosanız Superb alın derim.

Ama donanım, şehir içi kolay kullanım ve biraz daha atik olsun diyorsanız da Octavia derim.

Benim A7 den çok şikayetim yok, sadece önceki araçlarım spor, güçlü ve yere yakın olduğundan diğerlerinden sonra yol tutuşu ve perf ı zayıf geliyor.