škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia Almaya Karar Verdim Bir Kaç Sorum Var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba,
yaklaşık 3 yıldır otomobil piyasasını araştırıyorum ve sonunda Megane'dan kurtulacağım Allah izin verirse. Çok yol yapmıyorum ama bundan sonra yapacağım bu yüzden de dizel almaya karar verdim. Bagajı büyük olmalı, içi ferah olmalı ve her şeyden önce de sağlam olmalı..Kriterlerim buydu ve son kararımızı eşimle birlikte Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance olarak verdik..Ancak bazı sorularım olacak ;
1- DSG konusunda çok şüphem var.Aslında hiç otomatik kullanmadım ama bazen de neden olmasın diyorum. Yalnız çok olumsuz yorum duydum malesef.Sizce manuel mi daha mantıklı olur. Mersin'de yaşıyorum ve çok sıkışık bir trafiği yok.

2- Renk olarak kahverengi istiyoruz ama sanırım bayilerde çok fazla bulunan bir renk değil.Acaba çok bekletirler mi ? Beyaz daha mı mantıklı olur?

3- Bolero ekranda navigasyon var mı ? Eğer yoksa bayide fark ödeyerek alınabiliyor mu ? Navigasyon çok önemli bizim için. Yoksa daha sonra elektronikçilerden mi alıp takayım ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim..Herkese saygılar..

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yaklaşık 1 yıllık araştırma ve 6 aylık bir bekleme süresinden sonra bu yılın hemen başında panaromik sunroof, 17' Teron Jant ve Bluetooth opsiyonlarıyla aracımı aldım.
1-Ben İstanbul'da yaşıyorum ve 20 yıldır bilfiil araç üzerindeyim. O yüzden artık manuelden otomatiğe terfi ettim ve tüm olumsuz yorumlara rağmen DSG li aldım aracımı. Şu anda iyiki de almışım diyorum. Şimdilik bir sıkıntım yok inşallah olmaz.
2-Bayiye gidip sorun ortalama olarak bir süre verirler, şu an satışların da çok iyi gitmediğini düşündüğümüzde rengi bulunduğunuz şehrin yakınlarındaki bayiilerde hazır bile bulabilirsiniz.
3-Bolero ekranda navigasyon yok maalesef. Hatta biz aldığımızda opsiyonel bile değildi. Ancak 2014 modellerde Amundsen Navigasyonlu sistemi opsiyonel olarak sunmaya başladılar ve yanlış bilmiyorsam 1500 TL gibi bir para istiyorlar.
Aracınızı inşallah güzel günlerde kullanırsınız ve hiç bir sıkıntısını görmezsiniz...

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar;
Ben octavia 1.6 tdi dsg elegance alalı tam 13 ay oldu. 18300 km yol yaptım. araç kapuçino beji. Sizin düşüdüğünüz renk koyu kahve ise onu birebir görüp almanızı öneririm çünkü bazıları seviyor bazıları sevmiyor. Ben renk konusunda çok memnunum. Arabaile ilgili olumsuz sayılabilecek bişey yaşamadım. DSG sorunsuz şuana kadar. Alınca pişman olmazsınız ben tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6 ay önce sıfır TDI DSG aldım, henüz 2000 km kullandım ve iyi ki almışım diyorum. Allah nazardan saklasın çok memnunum.

1. DSG şanzıman, 4 markanın aktif olarak kullandığı şanzımandır. Yani, piyasada çok var. Bu kadar çok kullanıma göre arızası da var ancak oranı belli değil. Olumsuz yorumun yaygarası daha çok yapılıyor, bundan dolayı kötü ile anılıyor. Siz kafanızı takmayın alın kullanın. Bir kç püf nokta var, onlara dikkat ederseniz, inşallah sorun yaşamazsınız.

2. Rengin canlısını görürseniz daha iyi karar verirsiniz. Koyu rengin bakımı zordur, onu da unutmayın.

3. Bolero'da navigasyon yok ne yazık ki. Ancak bence artık navigasyon olayına çok takılmamalı. Akıllı telefonlar her kezin cebinde. Yükleyin telefona, telefondan kullanın.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 01:51:15 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9 aydır sıfır aldığım  octavia dsg tdi kullanıyorum gayet memnunum özellikle yakıt anlamında çok ekonomik. diğer konularda arkadaşlara katılıyorum dsg her mekanik alet kadar risk taşıyor bozulmayan kul yapısı daha çıkmadı :)

Navi konusunda ise bence imkanınız varsa amundsen ya da colombus gibi bi navi şık olabilir ama hırsızlık meselesini göze almak koşutu ile. hatırlatmak isterim sanal alem çalıntı satılık colombus kaynıyor.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birkaç yorum da benden olsun. geçen yıl temmuzdan beri dizel DSG kullanıyorum. bu forumda da tartışıldığı gibi kalkışta titreme, hep 2. viteste kaldırma gibi şeyler yaşamadım. ben alırken piyasadaki halihazırda kullandığım ve çevremden bildiğim otomatik şanzımanlardan en iyisi (ya da bu paralara en alınabiliri) DSG diye ve octavia A7 3. nesile geçtiği için tercih ettim. otomatik viteste vites yükseltildiği kadar düşürme de önemli bence yoksa araba yokuşta bayılıyor. DSG bu işi çok iyi başarıyor, yokuşa göre çekmeyeceğini anlarsa vites küçültüyor ve küçük vitesteyse de hemen yükselteyim derdine girmiyor. garanti süresini de uzatırsınız 2 yıl daha biraz daha kafanız rahat eder.

navigasyon konusunda şahsi kanaatim ise ortadaki ekrana bakmakla eldeki telefona bakmak çok farklı değil. hatta cep telefonunu daha uygun konumlandırırsanız (direksiyona sabitleme kitleri var piyasada) görüş açısına daha rahat girer ve yola daha iyi odaklanırsınız. (tamam sesli uyarı var ama genelde görsel şeylere daha dikkat ederiz)

seçtiğiniz renk piyasada çok yok ama yukarıda arkadaşların da dediği gibi canlısını görmenizde fayda var. zira bilgisayarda görülenle canlısı ister istemez farklı olur.

seçtiğiniz araç fiyat performans açısından piyasadaki sınıfında en iyi araç bana göre...inşallah alır aramıza katılırsınız..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg neden olmasın

kahverengi zor renktir. 2. elde satışı nazlıdır. beyaz renk candır.

diğeri bana göre aksesuar çok elzem değil

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
DSG bende de sorunsuz çalışıyor. Çok çok memnunum.
4 ayda 20.000 km yaptım.
Geçen hafta 300 gidiş-300 şehir içi- 300 dönüş 4 lt/100 km yaktım. 180 TL'ye depo doldu.
Beyaz renk bence de temizlik ve satış anlamında daha uygun. Kahverengi de güzel gözüküyor ama beyaz toz kir göstermiyor. Hele üstüne panaromik sunroof alırsanız daha şık durur.
Navigasyon sorununuzu bence de dışarıdan alacağınız portatif bir navigasyonla veya telefonla çözün. Bende sesli tanımlama yapan navigasyon var ve çok rahat. Araba kullanırken konuşurken adres girebiliyorsunuz. Bolero teybi söktürüp dışarıdan alacağınız bir navigasyonu taktırırsanız garanti bozulabilir.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- DSG biraz şan işi. alıp 5km sonra sorun yaşayan da var, senelerce sorunsuz kullanan da. eğer uzun süre kullanacaksanız bence manuel tercih edin.

2- Koyu kahve ise benim Octi ye yakıştıramadığım bir renk. Ancak Kapuçino Beji güzel yine de biraz ağır bir renk, sanki aracı biraz daha yaşlı arabası gibi gösteriyor. Beyaz en çok tutulan ve etrafta en çok olanı. Eğer değişik bir renk derseniz ben ekndi, aracımın rengi olan platin gri yi öneririm. Nr çok ağır, ne çok sportif, ayrıca koyu renkler gibi bakımı da zor değil.

3- Bolero da navi yok. Bence Navi ye de gerek yok. Ben telefonuma yükldeim navi. Hem araçta hem yaya olarak kullanma imkanı sunuyor. Binlerce tl verip navi taktırmak bana göre değil. Ha dersiniz ki benim ekranım büyük olsun, video formatlarını görebileyim, o zaman navi mantıklı. ama sırf amaç yön bulmak ise gerek yok.

Çevrimdışı grl1903

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence renk için eğer bi süre beklerim derseniz Yarış Mavisi (Metalik) rengini tercih edin. çok orjinal birenk ve aracınız nadir görülen bi araç olur.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: grl1903;465867
Bahsettiğim renk budur:

Bu renk yeni wrs rengi değil dimi?

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok teşekkür ederim cevaplarınız için..aklımdaki soru işaretleri ortadan kalktı..umarım en kısa zamanda aranıza katılırım..saygılar

Çevrimdışı pelvan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kahve  zor  bir  renk ama  metalik daha  kaliteli  bir  boya

beyaz  renk  ise tercihiniz  mutlaka metalik  beyaz  olsun  2014 opsiyon olarak  var  2013 lerde ise  opak  beyaz

birde  mutlka aracınaza boya koruma yaptrın

Çevrimdışı tamirer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
beyaz da çok hoş duruyor doğru..büyük bir ihtimalle beyaz alırım gibi..koyu renk bakımı zor oluyor çok..bu aralar combiye aklım takıldı aslında ama sanırım pek mantıklı olmaz..zaten bagaj şahane büyük..ama ne biliyim sw arabalar hep hoşuma gitmiştir..ikinci elde çok zorlar sanırım combi.