škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

GÜNCEL 2. el piyasası Hk.

avni · 23 · 5011

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar malum aracımı satalı yaklaşık 54 gün oluyor.

Otopazarı,galeriler,internetteki araç satış siteleri derken yakında bu gidişle araba gurmesi olucam. Şunu farkettimki araçlarını satmak isteyen arkadaşlar araçlarına yazdıkları fiyatlara bile şaşırıyorlar.

Örnek vermem gerekirse Birtane 2008 model Renult scenic prilavige otomatik vites 40.000km de alıcaktım sahibi 35 yazmış. Adama diyorum ki abicim fiyat baya yüksek uygun birşeyler söylersen anlaşalım diyorum adam 250tl düşüyor. Sonra diyorum ki sen olsan benim yerimde bu arabaya kaç para verirsin diye 32-33 veririm diyor....eee peki neden o fiyata vermiyorsun deyince.... piyasası öyle diyor.

Anlıycanız arkadaşlar arabamı sattım şimdi araba arıyorum ama şuan ki araba piyasasında bırakın "0" km aracı ikinciel araç bile alınmaz herkes uçmuş uçmuş sıfırlara 5000tl zam geldi ikinci eldede aynı zammı yansıtıl:wax:

Yakında devlet birşeyler yapar umarım bu böyle gitmez gerçekten.......

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatlar gercekten cok ucmus vaziyette.. acikcasi araba almak icin uygun bir zaman degil... yaza ortasinda kampayalar ile birlikte fiyatlar biraz daha uygun hale gelir diye dusunuyorum....

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla arkadaşlar arabasını satan da yenisini almak için satıyor %90 o yüzden 0 fiyatlara yansıtılan zammı mecburen ikinci elede yansıtmak zorunda kalıyor satıcılar , şahsen bende satsam bende yansıtacağım ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;465510
Valla arkadaşlar arabasını satan da yenisini almak için satıyor %90 o yüzden 0 fiyatlara yansıtılan zammı mecburen ikinci elede yansıtmak zorunda kalıyor satıcılar , şahsen bende satsam bende yansıtacağım ...

Kesinlikle ve Türkiye'de piyasa bir kere yükseldimi daha da düşmez.ÖTV zammından önce 1.4 TDI ambiante fabia2lerin piyasası 24-26 arasıydı.Şimdi 200bindeki arabaya 27bin yazıyorlar..Bende doğal olarak kendi arabamı 30dan aşağı vermem.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
piyasa yüksek tamam ama sende piyasası 24-25 eden arabayı 28 in üstüne satmıştın.. ne çabuk unuttun :)

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakınlarda bende internete koyarım diye düşünüyorum. 1 sene önce aldığım fiyata şuan 150.000 de dizel fabia 1 var. Bende haliyle yüksekten satarım diye düşünüyorum. Ağır bakımı ypılmış 1 krş masraf yok deyip 22.500-23.000 e satabilsem yeme de yanında yat :D

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;465518
piyasa yüksek tamam ama sende piyasası 24-25 eden arabayı 28 in üstüne satmıştın.. ne çabuk unuttun :)

Şimdi arkadaşım ben aracımın piyasaı 24-25 olmadı ki 1.2 motorda değildi hatırlatırım. Benim aracıma allahın galericisi bile 26 verdiğine göre demekki piyasası 27-28 imiş niye galericide ekmek yiycekti çünki
ben aracımı satarken 28.500 e yanında 4 adet sıfır kar lastiği ve jantları ile ayrıca üzerinde 1000tl ye yakın aksesuarıyla verdim. Ayrıca 15.000km deydi......

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: avni;465543
Şimdi arkadaşım ben aracımın piyasaı 24-25 olmadı ki 1.2 motorda değildi hatırlatırım. Benim aracıma allahın galericisi bile 26 verdiğine göre demekki piyasası 27-28 imiş niye galericide ekmek yiycekti çünki
ben aracımı satarken 28.500 e yanında 4 adet sıfır kar lastiği ve jantları ile ayrıca üzerinde 1000tl ye yakın aksesuarıyla verdim. Ayrıca 15.000km deydi......

Avni hocam hatırlarsanız "araçımı sattım" başlığınız vardı. O başlıkta aynen şöyle yazmıştım: "Son zamlardan sonra biraz düşük gitmiş, hayırlısı olsun.." Siz piyasasında gitti deseniz de ben hâlâ düşük verdiğiniz kanısındayım. Benim araç 1.2 htp şu an 10 binde, elhamdülillah vuruk kırık yok. 33 binden bir kuruş aşağı vermem. Çünkü aşağı versem yeni alacağım araç aşağı fiyatlara satılmıyor. Şu nu da anladım ki araba satmak kolay ama almak inanın daha zor..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 Fabia Ambiente

1.2 70 HP

25.770 TL

2011 Skoda Fabia Ambiente Dinamik

1.2 70 HP

27.370 TL

2011 Yeni Skoda Fabia Ambiente

1.4 85 HP

27.370 TL

2011 Yeni Skoda Fabia Ambiente Dinamik

1.4 85 HP

28.970 TL

2001 Yeni Skoda Fabia Ambiente

1.2 105 HP TSI

29.470 TL

Yeni Fabia Ambiente Dinamik

1.2 105 HP TSI

31.070 TL

Yeni Fabia Ambiente

1.2 105 HP TSI DSG Tipt.

33.470 TL

2011 Skoda Fabia Ambiente Dinamik

1.2 105 HP TSI DSG Tipt.

35.070 TL

2011 Model Fabia Ambiente

1.6 90 HP TDI CR

33.970 TL

Yeni Skoda Fabia Ambiente Dinamik

1.6 90 HP TDI CR

35.570 TL

Yeni Skoda Fabia Combi Scout

1.4 85 HP

32.970 TL

Yeni Skoda Fabia RS

1.4 180 HP TSI DSG Tipt.

47.770 TL

2011 yılı fiyat listesi burada..  bir arabayı 2 yıl kullanıp garantisi bittikten sonra aldığın fiyata satıyorsun... bunun nedeni piyasanın yükselmesi.. e demek ki sende piyasanın yükselmesinden istifade ettin.. ki buna skoda aile olarak herkes sevinmiştir.. benden yana bir sıkıntı yok.. çoğu insan sıfır alırken edeceği zararı düşünür.. aynı fiyata satacağını bilse kimse ikinci ele para vermez.. alır sıfırı.. garantisi bittikten sonra satardı..

senden daha öncesinde CAN mı tam hatırlamıyorum Fabia vRS ini sanıyorum 35 in altına vermişti.. ve baya bi masraf ta yapmıştı.. aranızda 20 bin tl fark olması gerekirken.. 7-8 bin gibi bir rakama düşmüş oluyor..

diyeceğim o ki.. sen piyasa yüksek iken arabanı sattın.. iyi de yaptın.. ama bu dönemde araba alacak olursan piyasanın yüksekliğine katlanacaksın.. yada bekleyeceksin..

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ZaHiR;465544
Avni hocam hatırlarsanız "araçımı sattım" başlığınız vardı. O başlıkta aynen şöyle yazmıştım: "Son zamlardan sonra biraz düşük gitmiş, hayırlısı olsun.." Siz piyasasında gitti deseniz de ben hâlâ düşük verdiğiniz kanısındayım. Benim araç 1.2 htp şu an 10 binde, elhamdülillah vuruk kırık yok. 33 binden bir kuruş aşağı vermem. Çünkü aşağı versem yeni alacağım araç aşağı fiyatlara satılmıyor. Şu nu da anladım ki araba satmak kolay ama almak inanın daha zor..

Ben şimdi tüh ucuza gitmiş dersem olmaz alan adama ayıp olur nazarım değer araca. o yüzden demiyorum. size hak veriyorum kesinlikle araç satmak kolay almak çok zor bunu anladım.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zafer arkadaşım sana kızgınlığım falan yok olmazda zaten bu sitede biz bir aileyiz.

2011 Yeni Skoda Fabia Ambiente
1.4 85 HP
27.370 TL

vermiş olduğun bu listede benim aracım 27.370 tl görünüyor yanlışlık var bilgin olsun.

Ben aracımı 30.mayıs.2011 tarihinde aldım 31.000TL ye normalde 31.800 idi.  ogün Wv bayinnde boş donanım polo 31.800 dü ben dolu fabia almaktan yana kullandım kararımı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
babama ikinci el bakıyorduk,
şöyle baktım da hakikaten ne olmuş öyle?
arabalar haşat, 100. 000 bin km altı araç az, onlar da güven vermiyor kmsi oynanmış gibi.
düzgün bir araç yok. hep hor kullanılmış, modfiye araçlar

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir aydan fazladır ıbıza fabia Cordoba bakıyorum fiyatlar çıldırmış haşat arabalara bi çuval para istiyorlar yalnız ne duyarlı milletiz herkes satacağı arabanın tüm bakımlarını yeni yaptırmış birde kuruş masrafsızmış şanslıyız yani...yalan dolan havada uçuşuyor bu gidişle nasıl araba alacaz kime güvenecez bilmiyorum aynı arabalar farklı galerilerden farklı kmlerde ilana düşüyor birde plaka gizliyorlar
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2014, 21:55:22 Gönderen: adnan58 »

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
malesef arkadşlar öyle. Piyasada o kadar yalancı doluki dogru söyleyene bile şüpheyle bakar olduk...

Çevrimdışı samet59"

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yahu abilerim bu piyasa nedir yaa. Şuan kullandığımız araç astra g. 1-2 yıla değiştirme planımız var 1.6 tdi octavilara bakmaya başladım. 2. El araçlar olmuş 55-60.000 bu ne böyle. nereye gidiyor 2. El piyasası. hadi güzel arabadır. 45.000 tl olur anlarım ama 55.000 nedir ki bu en düşüğü. 0 ı ne kadardı ki zamanında ? Gerçi sizlerde haklısınız 0 piyasası saçma şekilde tavan yaptı bayiler delirmiş gibi fiyat söylüyor. C segmenti orta segment olmasına rağmen ev parasında fiyat çekiyorlar. Hemde teneke jantlı arabalara. Skodacılar burada diye buraya yazayım dedim. Neyse abilerim kim bu gelmiş yazıyo demeyin içimi dökmek istedim. Yoksa patlayacaktım. İnşallah şu 1-2 seneye kadar piyasaların ateşi düşerde bizde düzgün bi octavia alırız :)