škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

brembo diskler + ate seramik balatalar

DDŞ · 42 · 16490

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir ayni durum benim fren pedalinda da vardi yariya kadar hic is yoktu yalniz bende fren merkezinden kaynakliymis degistirdim su an bebek :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bir ara bakındım bu disklerden ancak para vermeye kıyamadım sonuçta şirket aracı. Disklerim sürekli atıyordu. Fabrikasyon bir hatadan kaynaklı olduğunu söylediler. Fabrika en sonunda benim aracın tablasını değiştirdi deneme amaçlı sonrasında 2-3000 km kullandım sorun kalmadı. Şu an tüm doblolarda bu uygulanıyor.

Aslında hafif ticarilerde de kullanılması lazım zira kimi zaman 1 ton yük ile geziliyor sık frenajda frenler aşırı ısınıyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;516454
Kadir ayni durum benim fren pedalinda da vardi yariya kadar hic is yoktu yalniz bende fren merkezinden kaynakliymis degistirdim su an bebek :)

Bende bu hafta bi göstereyim.Az önce otobanda 1-2 kere daha yokladım sakız gibi uzuyor araba sıfır güven :(

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aman diyim kadir. Ana merkez ya da minik merkezlerden birinde sorun olabilir

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan disklerle aran nasıl kullandığın zaman zarfında ? Benim Polonun ön diskler 10.000 de değişti titreme şikayetiyle,24.000 oldu araba yine titreme başladı. Aynı durum Gökçenin Fabia da da var,diskler çok dandik. Aynı zamanda 3 sağlam frenden sonra kütük gibi oluyor. Bende Brembo Max + Brembo kaliper veya Ate seramik balataya geçeyim diyorum 30.000 bakım zamanı. Aslında niyetim EBC delikli disk + Yellow Stuff balataya geçmek ama çok pahalıya patlıyor. Senin yorumların nedir ? Birde disk aracın üstünde nasıl duruyor fotoğraflar var mı ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;517304
Doğukan disklerle aran nasıl kullandığın zaman zarfında ? Benim Polonun ön diskler 10.000 de değişti titreme şikayetiyle,24.000 oldu araba yine titreme başladı. Aynı durum Gökçenin Fabia da da var,diskler çok dandik. Aynı zamanda 3 sağlam frenden sonra kütük gibi oluyor. Bende Brembo Max + Brembo kaliper veya Ate seramik balataya geçeyim diyorum 30.000 bakım zamanı. Aslında niyetim EBC delikli disk + Yellow Stuff balataya geçmek ama çok pahalıya patlıyor. Senin yorumların nedir ? Birde disk aracın üstünde nasıl duruyor fotoğraflar var mı ?

can 1 yıllık izlenimlerim yukarıdaki gibi.

sizin disklerle ilgili bi probleminiz olduğunu biliyorum ekip olarak. bence araba yıkamadan önce biraz daha düşünün soğuk arabayı yıkayın bu kadar çabuk eğrilmesi normal değil çünkü ;)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;517600
can 1 yıllık izlenimlerim yukarıdaki gibi.

sizin disklerle ilgili bi probleminiz olduğunu biliyorum ekip olarak. bence araba yıkamadan önce biraz daha düşünün soğuk arabayı yıkayın bu kadar çabuk eğrilmesi normal değil çünkü ;)

Görmedim yazını,bende mal mal bekliyorum yazacaksın diye :D

İnan bir kez olsun sıcak araba yıkamadım,özellikle dikkat ediyorum,ama yok abi çok dandik.

Gökçen İstanbul Park'a gitti ondan sonra çok yamuldu diskleri,3-4 ani frenden sonra diskler alev gibi oluyor..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enteresan valla anlamadim gitti sizin mevzuyu. Ama istanbul parkta yamulmasi normal ya oem diskin :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Park' ta frene mi basılırmış yahu?!:blm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;517645
İstanbul Park' ta frene mi basılırmış yahu?!:blm:

Piste girmedik abi güvenli sürüş eğitimi vardı ona katılmıştık.Peş peşe panik fren yaptırıyorlar bi yerden sonra patates oluyor diskler :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;517651
Piste girmedik abi güvenli sürüş eğitimi vardı ona katılmıştık.Peş peşe panik fren yaptırıyorlar bi yerden sonra patates oluyor diskler :)
Haaa!!! O zaman tamam.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!