škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chiptuning 1.6 TDI 105 PS yaptıranlar ve deneyimleri

devrimecz · 198 · 102061

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yazının ilk başında anlatmıştım. Uygulama chip.Beyinm yeniymiş fotosunu çektim. Ama incelemeye fırsatım olmadı. Tutar 750 TL. Yapan Megachips Samsun.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimecz;455975
Yazının ilk başında anlatmıştım. Uygulama chip.Beyinm yeniymiş fotosunu çektim. Ama incelemeye fırsatım olmadı. Tutar 750 TL. Yapan Megachips Samsun.

Ozel yazilim degil dimi sizin ki

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt o aklımdan çıkmış bir an. Beynin yeniliğinden çok üreticisi önemli aslında. Boş bir vaktinizde markaya bakıp burada paylaşırsanız sevinirim

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;455987
evt o aklımdan çıkmış bir an. Beynin yeniliğinden çok üreticisi önemli aslında. Boş bir vaktinizde markaya bakıp burada paylaşırsanız sevinirim

Ok paylaşırım

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;455976
Ozel yazilim degil dimi sizin ki

Standart ama denedikten sonra değiştirebiliriz dediler beğenmediğiniz bir taraf varsa. İstanbul ya da Ankara'dakilere de uğrayacağım.Dinamometre üzerinde bir deneyeceğim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;456104
Maslakta pasaoglo yazilim nasildirrr

Eski bir firmadır işlerini iyi yapan bir yer.2003 yılında aracımın turbosunu değiştirmişlerdi hala tık demedi :)

Çevrimdışı e3l3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2013 Superb 1.6 Tdi 105Ps için telefonla İstanbulda 5 firma ile görüştüm. Artış oranları ve fiyat aldım.

Hp- Tork Artışı              Fiyat      
1. Superchips : 43hp 70Nm tork             1300 TL
2. Dr.Ecu       :  30 Hp 60-70 Nm tork     700 TL
3. Evotech     : 35Hp 70Nm tork             1200 TL
4. Paşaoğlu    : 40Hp 60Nm tork             700TL
5. ABT(penta) : 20Hp 35Nm tork             1750 Euro

Dr.Ecu ve Evotech beynişn bosch marka halinde yazılım yapamadıklarını söyledi.
Paşaoğlu custom yazılım yapıyor.

Bu veriler altında yaptıran tecrübeli arkadaşlar hangisi tavsiye ediyorsunuz?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Custom yazılım nasıldır diğerinden farkı nerdir bilmem ama en mntıklışı Paşaoğlu görünüyor.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: e3l3;457680
Arkadaşlar 2013 Superb 1.6 Tdi 105Ps için telefonla İstanbulda 5 firma ile görüştüm. Artış oranları ve fiyat aldım.

Hp- Tork Artışı              Fiyat      
1. Superchips : 43hp 70Nm tork             1300 TL
2. Dr.Ecu       :  30 Hp 60-70 Nm tork     700 TL
3. Evotech     : 35Hp 70Nm tork             1200 TL
4. Paşaoğlu    : 40Hp 60Nm tork             700TL
5. ABT(penta) : 20Hp 35Nm tork             1750 Euro

Dr.Ecu ve Evotech beynişn bosch marka halinde yazılım yapamadıklarını söyledi.
Paşaoğlu custom yazılım yapıyor.

Bu veriler altında yaptıran tecrübeli arkadaşlar hangisi tavsiye ediyorsunuz?

Bu fiyat farklari neden olabilir
Kalite tecrube farki mi
Yoksa marka farki mi
Bende arastirmalar sonucu pasaogluna sicak bakiyorum
Tuning sonra yorumlarini beklyoruz
Hayirlisi ins

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pasaoğlu,Megachips.dr Ecu bunlar güvenilir markalardır. Genellikle fiyat marka değerinden dolayı yükseliyor en basit örneği abt.dir vw ile ortak çalışan dışarıdan bir firma. Başta saydığı 3 firma düzgün iş yapar bir de yaptıracağınız yazılım sizinle alakalı hard yazılım yaparsanız tabiki aracın ömrü kısalır ama 30-40hp arası ideal soft değerlerdir bir sıkıntı çıkaracağını sanmam

Çevrimdışı e3l3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla marka farkı ve yazılım farkı. Custom yazılım kendilerinin Ar-ge sonucu yaptıkları yazılımlar ki bunlar
Dr.Ecu
Paşaoğlu
Megachips (40Hp 70Nm 750 TL)
Powershop (35 Hp 50-60Nm 800tl)

Evotech  superchip ve ABT yurtdışı kurumsal firmalar olup yazlımlı gönderiyorlar  ve yurtdışından geleni yüklüyorlar. Araştırmalarımdan çıkarttığım sonuç  budur

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ideal olarak 135 ph 310 tork oldugunu dusunuyorum
Bunun uzerine cikmamak lazim

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

DSG'lerde çok abartmayın derim. Benim de yurtdışı forumlardan okuduğum kadarı ile DSG7 şanzımanın 300Nm üzeri torklarda sıkıntı çıkarabileceği...

Bu arada yazılım kelimesi de sizi yanıltmasın, firmaların yazılım filan yaptığı yok. Yapılan işlem kabaca, aracın yazılımındaki turbo basıncı, püskürtülen yakıt miktarı ve zamanı vb. gibi parametrelerin değerlerinde değişiklik yapılması.

Bunun için de benim tavsiyem, yurtdışı bilinen, tecrübeli bir firmanın Türkiye temsilciliğini yapan bir firmaya yaptırtmak olur...

İyi geceler

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Custom yazılımda ayarlar tamamen sizin aracınıza göre yapılıyor. ancak ilk defa sizin araca uygulandığı için de biraz deneme yanılma olur ve risk fazladır. Hazır yazılımlarda ise her araca aynı yazılım yüklenir. Önceden birçok araçta aynı yazılım kullanıldığından daha risksizdir.

ABT-Superchips gibi firmalar adı sanı duyulmuş olmalarına rağmen fiyat konusunda uçarlar. Bunların yanında yukarıda belirttiğiniz firmaların da güvenirliliği oldukça iyidir. Sırf isme para vermeyin. ABT nin size önerdiği büyük ihtimalle yazılım değil BOx'dır ki yeni nesil TDI lar için Box büyük sıkıntı.

Tüm bunlara ek olarak aracınızda muhtemelen yeni nesil BOsch beyin var ki bu beyne yazılım henüz çıkmadı. Bu beyne Custom olarak yazılımı söküp yapar deneriz diyenlere çok güvenmeyin. Aracınız eski orj yazılıma geri dönse de çalışmayabilir.

Ben de 4 gözle yeni nesil bosch a yazılım çıkmasını bekliyorum