škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1 karter çelik koruma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrah_05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar skoda fabıa karter çelik koruma taktırmayı düşünüyorum,şuanki karter koruması plastik sizce yazın motor çok ısınırmı yoksa plastikmi kalsın hangisi kullanışli ve favdalı olur fikirleriniz almak istiyorum,birde fiyatlarını bilen varmı__?

Çevrimdışı baho 06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
100- 150 liraya taktırırsın.zararı olmaz...imkanın varsa taktır.çok faydalı Bi urun...

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah_05;453952
Arkadaslar skoda fabıa karter çelik koruma taktırmayı düşünüyorum,şuanki karter koruması plastik sizce yazın motor çok ısınırmı yoksa plastikmi kalsın hangisi kullanışli ve favdalı olur fikirleriniz almak istiyorum,birde fiyatlarını bilen varmı__?
@emrah_05,
Hiç ihmal etmeyin Ben aracı ilk aldığım takdırdım. Motorun ısınması ile ilgili bir sorun yaratmıyor. '006 da 150 TL vermiştim. Tabi bu servis fiyatı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dışarıda 80 parca işçilik 30.  serviste de 150.
 ama serviste taktir. disardaki orjinal degil tam uymuyor.

Çevrimdışı emrah_05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkürler en kısa zamanda taktırcam,servismi yoksa özel servisemi taktırsam bilemiyorum_? başka önerileriniz varsa lütfen paylaşın.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ucuz bulduğunuz yerde tatırın, hepsi aynı çünkü...ben serviste taktırdım, bağlantı yerleri yalama oldu, her yag değişiminde söküldüğü  için, çözüm olarak karter tapası hizasından delik açtırdım ki sokulmesine gerek kalmasın...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da var , motorun ısınması soğuması ile pek alakası yok .

Bizim araçlar için çok gerekli olmadığını söyleyenler var , motorun yukarıda olduğu gerekçesiyle.

Ancak olmasında fayda her zaman vardır . Bir tek sıkıntım koruma yere çok yakın benim araçta , bazen mecburen kaldırım gibi yüksekliklere çıkartmak zorunda kalıyorum arabayı , o zaman koruma demiri sürtüyor.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;454050
Benim aracımda da var , motorun ısınması soğuması ile pek alakası yok .

Bizim araçlar için çok gerekli olmadığını söyleyenler var , motorun yukarıda olduğu gerekçesiyle.

Ancak olmasında fayda her zaman vardır . Bir tek sıkıntım koruma yere çok yakın benim araçta , bazen mecburen kaldırım gibi yüksekliklere çıkartmak zorunda kalıyorum arabayı , o zaman koruma demiri sürtüyor.
@umtdrn,
Aynı sıkıntı bendede var. Karter kapağı ile koruma arasındaki o  4-5 cm mesafe kaldırım taşına sürttürüyor.Hele aracın bagajıda doluysa seyehatten döndüğümde park edecek yer olduğu halde kaldırıma çıkamıyorum, baya zor oluyor ,bazen 200-300 metre arka sokaklarda düz yer arıyorum.

Çevrimdışı emrah_05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;454042
ucuz bulduğunuz yerde tatırın, hepsi aynı çünkü...ben serviste taktırdım, bağlantı yerleri yalama oldu, her yag değişiminde söküldüğü  için, çözüm olarak karter tapası hizasından delik açtırdım ki sokulmesine gerek kalmasın...

yağ değişim için delik açtırmak çok mantıklı her seferinde sökülmez en azından.açılan deilk pekela araç giderken ses yapmazmı_?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah_05;454976
yağ değişim için delik açtırmak çok mantıklı her seferinde sökülmez en azından.açılan deilk pekela araç giderken ses yapmazmı_?
Delik açtırdığımdan sonra farklı bir ses duymadım, 8 senede 8 defa yağ değişimi için, 1-2 defa da ön takım parça değişimi için söküldü..özellikle sonuncusunda takmak için usta rahat 1 saat uğraştı, ben de  yan taraftaki egzozcuya giderek tapa hizasında 10-15 cm çapında bir yuvarlak delik açtırdım...sanırım en azından yağ değişimi için sökülmeyecek...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2001 octaviaya serviste taktirmistim kendinde yag dgisimi icin delik vardi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu demiri üretenlerin aklı başına yeni gelmiş olmalı...olması gereken bu zaten...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;455159
Bu demiri üretenlerin aklı başına yeni gelmiş olmalı...olması gereken bu zaten...

2007 de taktirmistim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu koruma saçlarını her servis kendisi yaptırtıyor. Ben 2006 ta taktırdığımda karter yağ boşaltma tapasının olduğu yer rahatlıkla bir lokma yada derin lokmanın sığacağı şekilde delikti. Ve karter temizliği için bir defa söküldü 7 senede ve çok zor sökülmüştü.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinizde varsa sac karter koruma fotoğrafı koyabilir misiniz? arabamda yay mevcut yere yakın 2 yıldır her sene plastik muhafaza değiştirmekten bıktım hele ankaranın karında buza sürtüp sürtüp parçalanıyor. ama plastik muhafaza da içeri su girmesini engelliyor diye vazgeçemiyorum. komple altı kapatabilicek bi muhafaza varsa sac koyabilirim ondan.