škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç içi kamera satın aldım.İnceleme ve video eklendi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;454946
Şu an eniştem ve kendim için yeni sipariş geçeceğim.Ancak korkum toplu siparişlerde gümrükte takılma riski..

Ayrı ayrı sipariş veririz abi. Arka arkaya herkesin kendi adresine.. Detayları önümüzdeki günlerde konuşuruz.

http://www.ebay.com/itm/171145987691?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649&afsrc=1

bu konu hakkında fikirlere açığım ve gerekeni yapalım gökhan sen araştırıyorsun bende sana katılıyorum alışverişte haber verin yeterli benim için.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2014, 00:41:59 Gönderen: fmaka »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;454902
Gökhan kardeşim videodaki kamyon sanki cipi önünde sürüklemiş gibi geldi bana yakın takip edip cipi savurmuş ve sanırım hatada onun gibi geldi bana.

ama sen yine de kameranı tak emniyeti elden bırakma.

bana 'jip hatalı sollamaya cıkmıs, arada kalıp kendi seridindeki kamyonu sıkıstırmıs' gibi geldi, virajda ters zaten, karsıdan geleni göremez,

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akıllı telefonu olmayan yok gibi artık.
playstore da "car dvr" "car blackbox" "camcorder" vb. uygulamaları aratıp sonuçlardan beğendiğiniz bir programı da kullanabilirsiniz. gayet kullanışlı, güzel uygulamalar var.
ek olarak da ister cihaz alın, ister bu programlardan birini kullanın, gps logger ve anlık hızınızı videoya ekleme özelliğinin olmasında çok büyük fayda var.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;454997
akıllı telefonu olmayan yok gibi artık.
playstore da "car dvr" "car blackbox" "camcorder" vb. uygulamaları aratıp sonuçlardan beğendiğiniz bir programı da kullanabilirsiniz. gayet kullanışlı, güzel uygulamalar var.
ek olarak da ister cihaz alın, ister bu programlardan birini kullanın, gps logger ve anlık hızınızı videoya ekleme özelliğinin olmasında çok büyük fayda var.

Akıllı telefonu kullanma olayı mantıklı ancak her seferinde araca sök tak yapmak zor. Hele ki benim gibi şirket aracında in-bin kullanan birisi için zor olabilir. Yoksa mantıklı yani..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;454946
Şu an eniştem ve kendim için yeni sipariş geçeceğim.Ancak korkum toplu siparişlerde gümrükte takılma riski..

Ayrı ayrı sipariş veririz abi. Arka arkaya herkesin kendi adresine.. Detayları önümüzdeki günlerde konuşuruz.

takipteyim Gökhanım.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;455003
Akıllı telefonu kullanma olayı mantıklı ancak her seferinde araca sök tak yapmak zor. Hele ki benim gibi şirket aracında in-bin kullanan birisi için zor olabilir. Yoksa mantıklı yani..

telefon zaten bir tutucu ile kullanılıyorsa ek olarak sadece şarj kablosunu takıp kısayol tuşuna basmak kalır ki o da en fazla 5 sn sürer. hani çok zor değil demek istedim. tabi ki cihaz alıp sürekli takılı kalmasını da tercih eden olur. ama telefonlardaki sensörler cihazdakinden daha fazla. örneğin ani hareket algılayınca (kaza anı, darbe anı yada ani frenleme vs.) o anda kayıtta olduğu dosyaya otomatik kilit koyup kazara silinmesini falan önleyen programlarda var. bu özellik önemli bir detay ve telefonlarda bolca olan sensörlerden birisini kullanıyor. böyle bir sensörü olan, gps destekli ve gerçek FHD kayıt yapabilen, hareketliyken bile detayları görebileceğiniz bir cihazın fiyatları ne civardadır bilmiyorum ama maliyetsiz bir alternatif diye paylaşayım dedim...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;455030
AutoGuard Pro kullanıyorum telefonda.  Tavsiye ederim

:thank:Güzel programmıs Hocam, ses kaydı yok sanırım,

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;455080
Kamerayı inceleyen yokmu?.

görüntü gayet net,:thank:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mustisahin;455090
:thank:Güzel programmıs Hocam, ses kaydı yok sanırım,

Ses kaydı var.  Menüden açmak lazım

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sj1000 mi yoksa gt680 mi açıkçası kararsız kaldım. Gerçi enişte ye alacağız ama güzel bir model olmasını istiyorum.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;455099
Sj1000 mi yoksa gt680 mi açıkçası kararsız kaldım. Gerçi enişte ye alacağız ama güzel bir model olmasını istiyorum.

Gökhan aracı park esnasında da sağdan soldan sürten, vuran olursa tespit açısından çok iyi bir seçenek olan çift taraflı kameraları da bir inceleseniz derim.
ben de ucuz modellerden var kullanıyorum, gündüz çekimleri idare eder ama gece çekimleri berbat.
onu kullanmaya başlayınca çift taraflı kamaraların daha kullanışlı ve mantıklı olduğu düşüncesi hasıl oldu.
geçenlerde benim oğlanın kullandığı corsaya park halinde vurmuşlar, kasko ücretleri çok anormal arttığı için hasarı cebimden yatırdım.
ama kamera kaydı olsa herifin yakasına yapışırdık.

fabialife

• Ziyaretçi
Gökhan i30 forumunda da aynı konu tartışılıyor, C600 hakkında arkadaşın birisi şöyle bir yorum paylaşmış;

"Bir arkadaşa aliexpress den 25 dolara C600 aldık kayıt tatmin edici düzeyde ve oldukça ufak. Bizim için önemli değildi ama türkçe menü var ve satıcı singapore post ile gönderdi. Tabi çok daha pahalı olanları da var ama bu yeterli, sadece alırken chipsetin Novatek olmasına dikkat ediniz.."
aynı kamera ile ilgili ikinci yorum;
"Afşin arkadaş dün tam anlamıyla denedi (kendisinde yeni Kuga var) bizce oldukça yeterli, araç çakmaklığına bağlı olunca otomatik kayda başlama özelliği var, g-shock özelliği var (Allah korusun darbe anında son kayıdı otomatik hafızaya alıyor). 3-5 dk kayıt aralıkları ile ayarlayabiliyorsunuz. Arkadaş 8 gb class 10 kart aldı, full HD de 1 saatte dolduruyor. Hafıza doluncada ilk kayıdı silerek devam ediyor. Temel olarak çok para vermeye gerek yok. Bu arada ben de benim navigasyonlu aynada bulunan yol kamerasının kayıdından oldukça memnunum, 16 Gb kart ile kullanıyorum.

aşağıdaki ürünlerden birisini düşünürlerken

http://www.ebay.com/itm/1080P-1-5-LCD-Full-HD-DV-Car-DVR-Cam-Dash-Video-Recorder-G-sensor-Night-Vision-/281218411021?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4179ec6a0d

http://www.ebay.com/itm/1-5-720P-HD-Car-Vehicle-DVR-Video-Record-Camera-IR-Night-Vision-Move-Detect-/360732170410?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53fd5018aa

http://www.ebay.com/itm/NEW-Smallest-HD-720P-in-Car-Dash-Camera-DVR-Video-Register-Recorder-G-Sensor-/190970525471?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2c76baf71f

daha iyi olduğunu düşünerek aşağıdaki linkten G1W modelinden 3 tane şipariş vermişler, deneyip bekledikleri gibi çıkarsa her kes bu üründen alacak herhalde.

http://dashcamtalk.com/
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2014, 23:00:25 Gönderen: fabialife »