škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Esp & asr

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;466312
Tam mevzuyu cozduk derken bi polemik de ben atayim ortaya. Esp dugmesine hat nereden gelecek? Dugmenin isleyisi nasil olacak :D

+ esp düğmesi espyi mi asryi mi kapatacak zira bizim araçlarımızda esp kapanmıyo esp tuşuyla

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Asr tuşu ayni işlevi görüyo..YANİ KODLAMA YAPILDIĞINDA ASR TUŞU TÜM İŞLEVLERİ ÜSTÜNE ALIYO

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konu dışı olacak ama.. konuyu okuyunca merak ettim.. 2011 1.4 16V Fabia 2 Ambiante de neler var.. ben sadece ABS var diye biliyorum..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti22160;466333
Asr tuşu ayni işlevi görüyo..YANİ KODLAMA YAPILDIĞINDA ASR TUŞU TÜM İŞLEVLERİ ÜSTÜNE ALIYO

asr düğmesinin olması gerektiği yerdeki kapağı sökünce altında fiş soket kablo vb. asr ya da esp sistemiyle alakalı bir kablo bulunuyor mu? :D

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tahminimce ve gödüğüm kadariyla araçlardaki kablo tesisatlari standart olarak çekiliyo sadece donanimlar takilmiyo..hatta sigortalikta yerleri bile dolu olabiliyo...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlamayla içli dışlı olan firmalar sadece xds'yi kodlamadan açabiliyorlar diye biliyorum.Bence ESP'yi kodlamayla açamazlar öyle bir olanak yoktur.Yoksa şu ana kadar çoktan açarlardı:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dgn;466437
Kodlamayla içli dışlı olan firmalar sadece xds'yi kodlamadan açabiliyorlar diye biliyorum.Bence ESP'yi kodlamayla açamazlar öyle bir olanak yoktur.Yoksa şu ana kadar çoktan açarlardı:D

+1   ;)

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlamayla içli dişli derken "ender elektroniğin" sayfasini kontrol edin sadece vag-com la bile bir çok şeye müdahale ediyorlarki vag-com dişinda bir programla müdahale ederek neler yapilabilir...yeterki beyin desteklesin ve üst paketlerde olan özellikler olsun..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın donanımına göre beyin koyuyorlar ne yazık ki, en azından Fabia'da öyle, ayar yapacağın kanal yoksa ayar yapamıyorsun.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç mesaj yukarida bahsettiğim araştirma sonucu fabia da kullanilan iki çeşit abs beyni olduğunu bosh 5.7 ve bosh 8.0 ,,ve bunlarin ikisindede esp desteği olduğunu öylemiştim..müsait bi zamanda tekrar vag-com dan bakip dönüş yapicam bu konu ile ilgili..

Ve şuda var zor diye bir şey yok,imkansiz zaman alir,,felsefe bu..

Bu olayi bi çözüme kavuşturmaya çalişacağim ve eğer bu olursa aracina esp taktirmak isteyecek çok kişi olduğuna inaniyorum...

Birde yolcu koltuğunun altinaKİ YER döşemeSİnin altina bakma imkani olan varsa bakabilirmi ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ESP'li araçların fren ana merkezi ve westinghouse'ı da farklı ETKA'ya göre. Ayrıca ABS'li araçta olmayan ama ESP'li araçta olan ek sensörler var Fabia'da 8 tane mesela (ivme-yanal sensörler vs.), bu sensörleri takmadan ESP çalışır mı adam akıllı acaba, ya da sensörsüz haliyle güvenilir mi? 2014 ETKA'dan baktım az önce, sadece düğme ve kod değil yani, bunu ben değil aracın parça haritası söylüyor ;) Takılanları kalibre edecek işini bilen eleman lazım, yetkili servise ESP montajı istediğinizi söyleyin, bakın ne diyecekler...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o fiyata aracın daha donanımlısını alırız üstüne birde model yükseltiriz heralde. yetkili servis demeyin bana :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya ne değişik adamlarız esp olsa virajda kısıtlıyor diye kapatmak isteriz. olmayınca da olsun diye sağa sola bakıyoruz :)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakında birileri zengin olacak ABS- ESP ve lastik basıncı kontrolsuz araç 2014 Kasım ayından itibaren zorunlu hale geliyor. Avrupa Birliği uyum  yasaları çerçevesinde binek otomobiller ve 1.3 tonun altındaki hafif  ticari araçlarda zorunlu hale gelecek ESP dışında, aynı şekilde lastik  basınç kontrol sistemi de standart donanıma eklenmek zorunda. Araçlarında bu özellikler olmayanlarda belirli bir süre içinde taktıracakmış. 2-3 hafta önce Net' te dolanırken okumuştum. 1500 TL civarında bir masraf çıkacakmış.
Özellikle ESP' nin faydası inkâr edilemezde, acaba bunları kim ithal edecek ve köşe olacak? Açıkçası ben bu açıdan da merak ediyorum.Birilerinin ayakkabı kutuları dolacak yine.
http://www.mersintime.com/guncel/arac-sahiplerine-kotu-haber-h3532.html
http://agazete.com.tr/arac-sahiplerine-kotu-haber-4.html

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence havada kalır o sistem. esp li şahin mi olur? :rm: