škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiam 65 krş yakıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi 25 28 krş benzn yakan aracım suan tam 65 krş yakıyor sakin kullandogıım yol bilgisayrını takip ettiğim halde ve 1. viteste sarsma yapıyor benzn pompasından ya da benzn filtresnden korkyrm.. sizce ne olablr?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şehir içinde 25 krş benzin yakan 1.4 fabia henüz görmedim özellikle bu fiyatlarda :) Baskı balataya baktır derim kaçırıyor olabilir

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kadar methettin arabaya nazar verdin. ben 40 kuruş yakınca şanslı sayıyorum kendimi.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sen arabana bir baktır yinede ama bence hesap yapmayı öğrendin kardeşim :)

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;442850
o kadar methettin arabaya nazar verdin. ben 40 kuruş yakınca şanslı sayıyorum kendimi.
40 kuruş mu lincoln navigatora mı biniyorsun be birader:eek:
bizim fabia (1.4 16v düz benzinli)  şehir dışı ortalama 6.5 -7 şehir içi 8lt yakıyor tabi trafiğe bağlı olmakla beraber.
Bu da şehir dışı  32 kuruş şehir içi 39 kuruş yapıyor. ki bu aralar fazla yakması normal bakımları geldi çünkü. normalde biraz daha az yakıyor. ama seninkinin 40 krş altına inmemesi bence bir soruna delalet.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabrika verileri 8 lt diyor o da 40 kuruş eder sizin hesabınıza göre de öyle. 35-40 kuruş yapıyor ki bu rakamda 101hp specialler için normal sanırım..

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de onu diyorum zaten siz demişsiniz ya 40 krş yakınca şanslı sayıyorum kendimi diye.
o zaman bu araç 40-50 arası bişi yakıyor bu da fazla bir rakam fabia 1.4  16vler normal kullanımda şehir maksimum 40 kuruş yakıyor zaten ha fazla sıkıştırıyorsanız motoru veya sıkışık trafikte yol alıyorsanız onu bilememe ama normal şehir içi trafikte bence 40 krşu geçmemeli

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bayburt gibi küçük bir şehirde en uzun şehiriçi mesafe 5km olunca haliyle tüketim de artıyor.  bi baskı balata değişimi gerekli gibi ama sizin yakıt değerleriniz ile benim ki arasında 5 kuruş bile yok. abartılacak derecede değil.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli için 40 kuruş iyimser bir rakam.Benim Fabia TDI artık şehir içinde 30 kuruşu geçiyor..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
25 Kuruş Ve benzinli Ve şehir içi.... İlginç.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel araçlar bile artık şehir içinde 32 kuruş yakıyorken benzinli araç için en az 40 kuruş yakar. .
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ya cok saolun yorumlarınz içinde önceden 50 tl lik benzn ile 180 kmh yol yapıyordum sehr içi hesaplarımda hiçbir zman sorun olmadı da sole fark ettm benz aldım gezdm ertesi gün benzliğe gittm normalde daha fazla gezmem gerekrdi ki 5 gün kullanıyodum smdi 75 kmh zorla gidiyorum evet arkdaşlar yakıt sensörünü değiştimi bakımlarını yaptığımı 2 bin devrde değüil 3 bn devrde kullandıgım için yakıtı gayet güzel düşürüyodum anlamakta zorluk ceken arkdaşlar 50 tlilk benzin ile 180 kmh yol yapablyrdm nadiren 150 kmh 160 kmh 1.4 68 beygr bi araba nasıl oluyor 40 krş yakıyor bence hesabınzı değil yakıt sensörlerinizi değişin bi zahmet..bobinleri değişip gaz kelebeğini değişin hani zahmet olcak ama size

Alıntı yapılan: biHEmta;442850

reis valla aklıma geldi ne diim :D.D yakıt sensörünü değişen usta dedi ki nazara geldin gün verdi hallederz dedi bobinler veya gaz kelebeğinde sıkıntı olablr baskı balata rotlar bilyalar elden gecicekmiş.D:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;443085
ya cok saolun yorumlarınz içinde önceden 50 tl lik benzn ile 180 kmh yol yapıyordum sehr içi hesaplarımda hiçbir zman sorun olmadı da sole fark ettm benz aldım gezdm ertesi gün benzliğe gittm normalde daha fazla gezmem gerekrdi ki 5 gün kullanıyodum smdi 75 kmh zorla gidiyorum evet arkdaşlar yakıt sensörünü değiştimi bakımlarını yaptığımı 2 bin devrde değüil 3 bn devrde kullandıgım için yakıtı gayet güzel düşürüyodum anlamakta zorluk ceken arkdaşlar 50 tlilk benzin ile 180 kmh yol yapablyrdm nadiren 150 kmh 160 kmh 1.4 68 beygr bi araba nasıl oluyor 40 krş yakıyor bence hesabınzı değil yakıt sensörlerinizi değişin bi zahmet..bobinleri değişip gaz kelebeğini değişin hani zahmet olcak ama size

Bunu söyleyen 5-6 kişinin arabası arızalı seninki sağlam öyle mi? Tuhaf.. :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
...50 tl lik benzn ile 180 kmh yol yapıyordum sehr içi...
Alıntı yapılan: kadir_;443091
Bunu söyleyen 5-6 kişinin arabası arızalı seninki sağlam öyle mi? Tuhaf.. :)
Benzinin litresini 4,66TL' den hesapladığımda 10,73 litre benzin ediyor. Bu da 5,9-6,0lt/100km eder ki gayet de mümkün ancak şehiriçinde ne kadar mümkün orası muamma işte.:hmm::blm:
...yakıt sensörünü değişen usta...
Bu yakıt sensörünün görevi nedir? Neyi ölçüp biçip hesaplayıp da ECU' ya bilgi veriyor?:hmm::blm: