škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren Yumuşaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında amacım oydu ama örtbas ettikleri için elimden gelen birşey olmadığını düşünmüştüm başka marka bir araç daha deneyeceğim o zamanda aynı şekilde olursa demek ki sistem buymuş diyeceğim çünkü test aracındaki aynısıydı

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;441899
aslında amacım oydu ama örtbas ettikleri için elimden gelen birşey olmadığını düşünmüştüm başka marka bir araç daha deneyeceğim o zamanda aynı şekilde olursa demek ki sistem buymuş diyeceğim çünkü test aracındaki aynısıydı

tercih sizin ama bence örtbas etmelerini engellemeniz lazım bu konu öyle ufak bi konu değil. Bende bu hafta rapidimi teslim alaçağım aynı şey olursa size mesaj atarım

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiden teşekkürler, cevabınızı bekliyorum

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreozukan;441891
teknik üniversiteden bilirkişi raporu alıp dava açablirsiniz böyle bir durumda 4000.kmdeki bir arabada fren tutmaması olayı tamamen üretici kaynaklıdır

Teknik üniversite ile uğraşmayın. Bu yalnızca araçtakii hasardan emin olmanızı sağlar. mahkeme her halükarda kendi bilirkişiden rapor isteyecektir. Bu durumda araçta problem olduğundan eminseniz direk tüketici mahkemesine dava açabilirsiniz ya da sulh hukuk mahkemesinden araçta problem olup olmadığı var ise üreticiden mi yoksa kullanıcıdan mı kaynaklandığı tamirinin mümkün olup olmadığı yönünde tespit yapılmasını isteyebilirsiniz. Eşimin aracı da rapid yokuş aşağı bir iki kez aynı sorunu yasadık dikkat ettim düz yolda hiç yapmadı aracı dinliyorum. Tekrar ederse ben bi avukat olarak önce tespit yaptıracağım

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scinkose;441918
Teknik üniversite ile uğraşmayın. Bu yalnızca araçtakii hasardan emin olmanızı sağlar. mahkeme her halükarda kendi bilirkişiden rapor isteyecektir. Bu durumda araçta problem olduğundan eminseniz direk tüketici mahkemesine dava açabilirsiniz ya da sulh hukuk mahkemesinden araçta problem olup olmadığı var ise üreticiden mi yoksa kullanıcıdan mı kaynaklandığı tamirinin mümkün olup olmadığı yönünde tespit yapılmasını isteyebilirsiniz. Eşimin aracı da rapid yokuş aşağı bir iki kez aynı sorunu yasadık dikkat ettim düz yolda hiç yapmadı aracı dinliyorum. Tekrar ederse ben bi avukat olarak önce tespit yaptıracağım

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bende aracımı teslim aldıktan sonra gözlemlicem ondan sonra buradan bilgi alış verişinde bulunuruz ama bu konu çok önemli benim için çünkü sürekli uzun yol yapacağız rapidle eğer frenlerde ağır bir sorun varsa dırek araç değiştiririm

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bayram nedeniyle uzun yol yaptık. Araç yeterli konfora sahip. Sessiz oluşu yalıtımı çok iyi. fren ya da başka bi konuda sıkıntı yaşamadık 1,2 TSI olmasına rağmen bağaj full dolu iken performansı cok iyiydi. Gayet memnunum

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: emreozukan;441921
...bu konu çok önemli benim için çünkü sürekli uzun yol yapacağız...
Şehiriçi de kullansanız, frende sıkıntı olması hiç de kabul edilebilir bir durum değil bana göre.

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;441975
Şehiriçi de kullansanız, frende sıkıntı olması hiç de kabul edilebilir bir durum değil bana göre.

dediğinizde haklısınız aracın 14 gündür plakasının cıkmasını beklediğim için daha frenleriyle ilgili bi gözlemim olamadı

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreozukan;442052
dediğinizde haklısınız aracın 14 gündür plakasının cıkmasını beklediğim için daha frenleriyle ilgili bi gözlemim olamadı

O nasıl bir plakaymış öyle... :D

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;442290
O nasıl bir plakaymış öyle... :D

valla bizde çözemedik aracın 2 ağustosda galeriye geldiğini haber verdiler bugün 20 si hala teslim alamadık :confused:

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreozukan;442294
valla bizde çözemedik aracın 2 ağustosda galeriye geldiğini haber verdiler bugün 20 si hala teslim alamadık :confused:

Şaka gibi yani.. allah kolaylık versin...

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;442320
Şaka gibi yani.. allah kolaylık versin...

valla ben şükrediyorum şuan, fabiayı alırken 35 gün beklemiştim ruhsat işlemlerini, esas sıkıntı fleetcorpta onlar çok oyalanıyo

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;441886
Başvurmaz olaydık hemen garantiden değişecek olan parçayı iptal ettiler. Daha önce abs li bi araımız olmadığı için bilmiyorum. Abs devreye girdiği zaman tak tak vuruyor zma pedalda yumuşuyor.

önceden abs'li araç kullanmayanlar için bu tarz bir problem alışma süreci oluyor. normal sistemde daha çabuk netice alıyorsun. teker sabitlenip kayıyor. abs'de teker kayması yok bu yüzden dönerek sıkıştırma yaptığı için yakın mesafede duramama derdi oluyor. ben kaç defa bu yüzden duramayıp yan şeride kaçmışımdır. bu sistemde ara mesafe biraz daha aralıklı olacak.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanirim plaka isinin gecikme sebebi vergi. Sifir arac alirken vergusi plaza oduyor. Onun icin agystosta siparis teslim etmiyorlar. Bir kac hafta bekletip agustostan sonra cikmis gosteriyorlar ;) boylece verginin yarisini oduyorlar...