škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI Elegance Manuel Yol İzlenimleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octi yi yeni ynei şehir içinde kullanıyorum. 1-2 gün önce özllikle virajlarda zorladım ve hafifte olsa arkasını salmak üzere olduğunu hissettim. Aynı yerde karakterlerinden ötürü Insignia ve GTC böyle bir his vermeden daha oturaklı şekilde geçiyor. Octi deki bu durumun nedeni torsiyon çubuk mu bilemiyorum.

Bunun dışında eko moda uyarsanız düz yolda hakikatten benim tarzıma göre daha az yaktırıyor. Ama bu mod genelde düşük devir- yüksek vitesi sevdiğinden özellikle yokuşlarda sizi hem hızlanma hem de yakıt açısından zora sokabilir. Çünkü dik yokuştayken bile vites yükseltip devri düşürmemi istiyor ki dediğini yaptığımda devirli kullanıma göre daha fazla yakıyor.

Yan aynalar gerçekten sıkıntı. Bazı durumlarda arkadaki, yandaki araçlar tamamen kayboluyor. Eğer sık şerit değiştiren, makas atan bir kullanıcı iseniz bu durum daha da tehlikeli olabilir. Bugün bazı kavşaklardan ana yola çıkarken aynlara güvenemediğimden soluma omzumun üstünden dönüp bakmak zorunda kaldım 1-2 defa. Özellikle passat aynlarıın takılıp takılamayacağını acilen öğrenmem lazım.

Tüketime gelirsek, ilk aldığım yakıtla 920km yol yaptım ki benzin göstergesi kırmızı çizginin başındaydı ve menzil 150km göteriyordu. Riske girmemek için 100TL lik yakıt aldım bakalım kaç km gideceğiz.

Bu arada aldığımdan beri karma tüketimim 5.3lt oldu. Bugün şehir içi kullanımında ise 7.5lt ortalama tutturmuşum ki bu bana biraz çok geldi. Umarım bu değeri 6.5-6lt ler civarına çekebilirim.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2013, 01:46:41 Gönderen: viperking »