škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomobil üreticilerinin yakıt aldatmacası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Alman otomobil şirketlerinin, araçların tükettiği yakıt miktarı ile ilgili yanlış bilgi verdikleri iddia edildi.

International  Council on Clean Transportatio (ICTT) isimli kuruluşun yaptırdığı ve  sonuçları önceki gün açıklanan araştırmaya göre özellikle Alman  otomobillerinin, verilen yakıt tüketim miktarından ortalama yüzde 25  daha fazla yakıt harcadığı ortaya çıktı.

Mock,  10 sene önce bu oranın yüzde 10 civarında olduğunu kaydetti. Özellikle  BMW, Audi ve Mercedes'de bu oranların daha yüksek olduğu belirtiliyor.

BMW için bu oran yüzde 30 olarak verilirken Audi için yüzde 28,  Mercedes için ise yüzde 26 olduğu tahmin ediliyor. Toyota, Renault ve  Peugeot Citroen için bu oran yüzde 15 civarında. Söz konusu araştırma  için yarım milyon aracın değerlerine bakıldığı ifade edildi.

Kaynak: AA

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Aslında Türkiye'deki satışa sunulan tüm araçların "bağımsız  kuruluşlarca" belli bir güzergah belirlenip yakıt oranları belirlenmesi  lazım. Örneğin İstanbul-Ankara şu güzergahtan gidilerek, şu hız da şu  kadar yakıt sarfiyatı yapmıştır gibi.. Her ülkenin yol koşulları, hava  durumları vs. bir değil...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ZaHiR;435364
Aslında Türkiye'deki satışa sunulan tüm araçların "bağımsız  kuruluşlarca" belli bir güzergah belirlenip yakıt oranları belirlenmesi  lazım. Örneğin İstanbul-Ankara şu güzergahtan gidilerek, şu hız da şu  kadar yakıt sarfiyatı yapmıştır gibi.. Her ülkenin yol koşulları, hava  durumları vs. bir değil...
Kaldı ki her sürücünün tarzı da aynı değil. Jetta' yı sıfırlayıp bir hafta boyunca kullandığımda -dur-kalklı köprü trafiği de var bunun için de açık yol en düşük devir en yüksek vites de var- 8lt/100km ortalama çıkıyor. Aracı başka bir kullanıcıya tahsis ettik. Epeyce bir kullandıktan sonra, bir gün ben kullandım. Ortalaması 12lt/100km idi ki köprü trafiği gibi bir trafikten geçmiyor.:wnk: